در پاریس چیکار کنیم؟

در مقاله “پاریس، شهر نورها“، 5 مورد از کارهایی که باید در پاریس انجام دهید را شرح دادیم. اما داستان اینجا تمام نمیشود. پاریس مملو از مکان های توریستی جذاب است که بازدید از تمام آنها نیازمند چند سفر به پاریس است. با ساوش مگ همراه شوید تا در این جاذبه ها قدم زده و آنها را با یکدیگر تماشا کنیم.

1. برج ایفل

برج نمادین ایفل که در بالای آسمان پاریس کشیده شده است، احتمالا شناخته شده ترین نماد کشور فرانسه است. در فضای Champ de Mars قرار دارد و در سه سطح خود میزبان بازدیدکنندگان است. در نمایش عصرگاهی هر ساعت حدود 5 دقیقه در نورهای زیبایش میدرخشد.

2. موزه لوور

موزه لوور فرانسه که به سبکی زیبا و مجلل یک بنای تاریخی برجسته در پاریس است که با نشان بزرگترین موزه جهان، قد علم کرده است. این کاخ در کاخ لوور در کرانه رود سن قرار دارد و میزبان مجموعه های هنری چشمگیر از جمله مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی است.

3. نوتردام

کلیسای نوتردام در پاریس نمادی کلاسیک از معماری گوتیک فرانسوی با تاریخچه ای در طول قرن هاست. این کلیسای جامع واقع در جزیره ایل د لا سیته، یکی از مشهورترین کلیساهای جهان است و دارای فضای داخلی باشکوه با پنجره های رنگارنگ گل رز، آثار و ناقوس هاست.

4. Arc de Triomphe

طاق پیروزی در بین تمام طاق های پیروزی در پاریس، به یادماندنی ترنین است. این مکان در مرکز میدان شارل دوگل قرار دارد و مناظر چشمنواز زیادی را به ویژه بعد از ساعت 6 بعدازظهر به نمایش میگذارد. سبک معماری نئوکلاسیک این طاق، سنت مجسمه سازی را در خود جای داده است.

5. شانزه لیزه

شانزه لیزه تفرجگاه نمادین 2 کیلومتری پاریس است که از میدان کنکورد تا میدان شارل دوگل امتداد دارد. رستوران ها، بوتیک ها، فروشگاه های شاخصی مانند کافه هارد راک، لویی ویتون، مون بلان، فراری، ابرکرومبی و سفورا وجود دارد.

6. Sacre-Coeur

Sacre-Coeur یک کلیسای کاتولیک رومی و کلیسایی است که در تپه مونمارتر در پاریس واقع شده است. این وقف به قلب مقدس عیسی است که نشان دهنده عشق عیسی مسیح است. باسیلیکا دومین نقطه مرتفع شهر در کنار برج ایفل است.

7. Jardin des Tuileries

Jardin des Tuileries یک باغ عمومی است که بین میدان کنکورد و موزه لوور در پاریس واقع شده است. این یک پارک عمومی است که مردم برای استراحت، قدم زدن و گپ زدن با دوستان و لذت بردن از یک شب آرام به آنجا می آیند. قدم زدن در باغ های تویلری تجربه ای بهشت مانند است.

8. کروز در رودخانه سن

یک سفر دریایی در رودخانه سن درست در قلب پاریس. با حرکت از پای برج ایفل، این سفر دریایی یک ساعته شما را از مرکز تاریخی  پاریس میگذراند. این تور به شما نگاهی اجمالی به تمام بناهای تاریخی معروف پاریس میدهد. راهنماهای صوتی به زبان های مختلف در اینجا وجود دارد.

9. مونمارتر

مونمارتر، حومه روستایی مرتفع جای خود را به برخی از زیباترین صحنه های پاریس میدهد. برخی از جاذبه های دیدنی مونت مارتر عبارتند از: Sacre-Coeur، کلیسای سنت پیر، خانه غرق شده، Sacre Coeur, Place du Tertre, Le Mur des je taime و … .

10. کاخ گارنیه

نماد معماری باشکوه پاریس و فرهنگ اپرا این کشور، کاخ گارنیه در شانزه لیزه در پاریس یک خانه اپرای قرم نوزدهمی با نمای داخی و خارجی خیره کننده است. کاخ گارنیه در شانزه لیزه در پاریس یک خانه اپرای قرن نوزدهمی با نمای داخی و خارجی خیره کننده است. کاخ گارنیه بیشتر در سالن خود میزبان باله است و موزه کتابخانه اپرای پاریس نیز در آن قرار دارد.

11. مولن روژ

مولن روژ، معروف ترین کاباره جهان، به عنوان سرگرم کننده ترین منبع سرگرمی رقص موسیقی برای گردشگران و بازدیدکنندگانی است که از سراسر جهان از پاریس بازدید میکنند، ظاهر شده است.اینجا محل رقص Can-can است.

12. دیزنی لند

دیزنی لند پاریس یکی از دلایل اصلی بازدید از پاریس است. این مکان ترکیبی از هیجان در حوزه های مختلف سرگرمی است. از سواری های هیجان انگیز، خرید، غذاخوری، استراحتگاه گرفته تا یک زمین گلف وسیع. تعداد زیادی جاذبه وجود دارد که عمدتا توسط کودکان کوچکتر ترجیح داده میشود.

13. پانتئون

پانتئون که نمایانگر معماری نئوکلاسیک است، در محله لاتین واقع شده است. سرداب زیر آخرین محل استراحت دانشمندان، نویسندگان، فیلسوفان و شاعران برجسته از جمله الکساندر دوما، ماری موری و ویکتورهوگو است.

14. Musee dOrsay

موزه اورسای واقع در کرانه رود سن در پاریس، یک فضای هنری جمعی امپرسیونیستی مشهور است که عمدتا به هنر فرانسه میپردازد. این موزه شامل مجسمه ها، هنرهای تزئینی و سازه های معماری در مجموعه خود است.

15. Les Catacomb de Paris

Les Catacomb de Paris فضایی زیرزمینی است که پس از اشباع شدن گورستان های پاریس، حدود شش میلیون استخوان متوفی را در خود جای داده است. این در نزدیکی Place Denfert Rochereau واقع شده است.

16. Musse De L Orangerie

Musse De L Orangerie که نمونه ای از سبک معماری ناپلئون سوم است، یک گالری هنری از دوران امپرسیونیسم و پسا امپرسیونیسم است که فرانسه را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. این گالری در نزدیکی باغ Tuileries واقع شده است.

17. سن ژرمن دو پرس

Saint-Germain-des-Pres یک محله واقع در منطقه 6 پاریس است. از شمال با رودخانه سن همسایه است که نمایانگر مناظر زیبای آن است. این محله به خاطر فروشگاه های خیابانی، کتاب فروشی ها، کافه های معروف و خانه های انتشاراتی معروف است.

18. سنت چاپل

Sainte-Chapelle یک کلیسای کوچک سلطنتی است که در کاخ دو لا سیت در پاریس قرار دارد. این مجموعه یکی از بزرگترین مجموعه های شیشه های رنگی قرن سیزدهم را در خود جای داده است. ویژگی های اصلی این کلیسا، مجموعه شیشه های رنگی، اپرا و کنسرت کلاسیک آن است.

19. موزه رودن

موزه رودن در پاریس، موزه ای است که به مجسمه ساز مشهور فرانسوی، آگوست رودن اختصاص یافته است. آثار هنری او – مجسمه ها و نقاشی ها، مجموعه موزه را در اینجا به همراه برخی از شاهکارهای رودن مانند متفکر، دروازه های جهنم، بالزاک و بوسه تشکیل میدهند.

20. Jardin du Luxembourg

باغ لوگزامبورگ که در نزدیکی محله لاتین قرار دارد، دومین پارک عمومی بزرگ پاریس است. باغ مجلس سنای فرانسه از باغ های بوبولی در فلورانس الهام گرفته شده است. این مکان که در میان فضای سبز قرار دارد، برای لذت بردن از فضای جهانی و تماشای مردم محلی عالی است.

21. میدان کنکورد

میدان کنکورد بزرگترین میدان عمومی در پایتخت فرانسه و یکی از میدان های اصلی پاریس است. این میدان که در انتهای شرقی شانزه لیزه قرار دارد، هشت ضلعی است و در هر زاویه با باغ ها، هتل ها و مجسمه های نمادین مرزبندی شده است.

22. کاخ لوکزامبورگ

کاخ لوکزامبورگ در حال حاضر به عنوان یک جاذبه توریستی محبوب و همچنین مقر مجلس سنای جمهوری پنجم عمل میکند. باغ لوکزامبورگ در ضلع جنوبی کاخ قرار دارد و چمنزارهای سرسبز را با باغ های گلابی و سیب به نمایش میگذارد.

23. فونداسیون لویی ویتون

بنیاد لویی ویتون یک موزه هنری و فرهنگی است. فرانک گری، طراح، استفاده از شیشه را با تزئین شیشه ها با فیلترهای رنگی که زمینه هایی با رنگ های پرجنب و جوش ایجاد میکند، انقلابی کرده است.

24. Le Marais

لوماره که در سمت راست رود سن واقع شده است، منطقه ای تاریخی در پاریس است که اکنون به کانونی برای فرهنگ های یهودی و چینی تبدیل شده است. این محله با مجموعه ای از بوتیک ها، فروشگاه های شاخص و رستوران های سطح بالا و همچنین تجربه غذای عالی را ارائه میدهد.

25. Cimetiere du Pere Lachaise

بزرگترین گورستان پاریس شما را به یک پیاده روی آرام دعوت میکند؛ زیرا شما با برخی از نام های مشهور تاریخ ادای احترام میکنید. این مکان که به عنوان معتبرترین گورستان در نظر گرفته میشود، ترکیبی از پارک و زیارتگاه انگلیسی است. چندین سبک از هنر تشیع جنازه، قبرهای گوتیک، مقبره ها و اتاق های تدفین به نمایش گذاشته شده است.

26. مرکز پمپیدو

مرکز هنر و فرهنگ در شهر پاریس، مرکز پمپیدو یک مجموعه چند فرهنگی با موزه، کتابخانه و گالری های هنری است که میزبان نمایشگاه ها و اجراها همراه با تورها و رویدادهای است. این مجموعه به سبک های هنری مدرن و معاصر اختصاص دارد و گسترده ترین مجموعه هنر معاصر در جهان را در خود جای داده است.

27. کاباره

پارادیس لاتین توسط گوستاو ایفل به معروف ترین مکان کاباره پاریس تبدیل شد. این کاباره که در فاصله کوتاهی از نوتردام قرار دارد، احتمالا قدیمی ترین کاباره در جهان است. این نمایش که ترکیبی سرزنده از رقص، موسیقی، آکروباتیک و جادو است، با joie de vivre فرانسوی (لذت زندگی) آغشته شده است.

28. Hotel Des Invalides

Des Invalides هتل یکی از محبوب ترین مجموعه های پاریس با موزه ها و بناهای تاریخی نظامی است. نقطه برجسته ساختمان گنبد 107 متری است که ناپلئون اول در آن به خاک سپرده شده است. این مجموعه در منطقه هفتم شهر واقع شده است.

29. موزه پیکاسو

موزه پیکاسو یک موزه هنری است که در هتل Sale در منطقه Marias پاریس واقع شده است. اینجا به طور کامل به آثار هنرمند افسانه ای پابلو پیکاسو اختصاص دارد. از جمله این آثار میتوان به سلستینا، دختری پیش از آینه و مرگ کاساژماس اشاره کرد که از معروف ترین آثار پیکاسو به شمار میرود.

30. پونت نیف

Pont Neuf قدیمی ترین پل ایستاده در پاریس است که در نقطه غربی Île de la Cité واقع شده است. پونت نیف یک پل شلوغ و یک جاذبه توریستی محبوب است. جاذبه های نزدیک پل شامل یک پارک زیبا به نام Square du Vert-Galant، یک میدان عمومی پرجنب و جوش، Place Dauphine، موزه لوور و La Villete است.

31. Pont Alexandre lll

در شهری باحدود 37 پل که بر روی رودخانه آرام سن پوشیده شده است، Pont Alexandre lll به طور یکپارچه در میان خط افق پاریس ایستاده است؛ به Invalides می پیوندد. پونت الکساندر به عنوان پیوندی به برخی از شگفتی های مهم پاریس عمل میکند، یک ارزش تاریخی غنی را نیز به همراه دارد.

32. lle de la Cite

جزیره ای به شکل کشتی نه تنها مرکز جغرافیایی و تاریخی شهر است، بلکه مرکز گردشگری و فرهنگ پاریس است. این مکان محل کلیسای جامع نوتردام، سنت چاپل، کاخ عدالت(که قبلا به عنوان کاخ د لا سیته شناخته میشد)، La Conciergerie، Pont Neuf و Place Dauphine است.

33. موزه Jacquemart-Andre

موزه ژاکمارت-آندر، موزه ای خصوصی که در قرن نوزدهم ساخته شده است، مجموعه ای خصوصی که در قرن نوزدهم ساخته شده است، مجموعه ای لذت بخش از آثار هنری را در خود جای داده است که توسط این زوج(ادوارد آندره و نلی ژاکمارت) جمع آوری شده است. پس از مرگ آندره، ژاکمارت خانه آنها را که توسط هانری پارنت از سال 1869 تا 1975 ساخته شده بود آماده کرد تا به عنوان موزه به انستیتو فرانسه سپرده شود.

34. محله لاتین در پاریس

محله مترقی، آزاد و هنری پاریس، کوارتیر لاتین، مرکز زندگی دانشجویی در پاریس بوده است. این شامل موسسات آموزشی، مراکز تحقیقاتی و سایر وسایل کمکی برای زندگی دانشجویی مانند رستوران ها و کافه ها است. این محله غیرمتعارف با جذابیت قدیمی و فضای علمی خود به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است.

35. Le Manoir De Paris

مقصدی مثال زدنی برای همه طرفداران وحشت، Le Manoir de Paris، نمایشی جن زده است که پس از 17 افسانه پاریسی از قرن 18 تا 20 ساخته شده است. این اسطوره های وحشتناک را زنده میکند و قصد دارد تا بازدیدکنندگان تجربه ای هیجان انگیز، ترسناک و مهمتر از همه، تجربه ای تعاملی داشته باشند.

36. کاخ ورسای

کاخ ورسای یکی از میراث جهانی یونسکو و یکی از مکان های دیدنی فرانسه است که امروزه باید از آن دیدن کرد. این هتل در شهر ورسای و تنها 40 دقیقه با پاریس فاصله دارد و اکنون موزه ای است که شاهکار هنر و طراحی فرانسوی را تداعی میکند.

37. بازارهای پاریس

برای تجربه احساس پاریس و زندگی در پاریس مانند مردم محلی، در بازارهای محلی پاریس کاوش کنید.

38. Place des Vosges

میدان ووسز روی تپه ای در حدود 300 متری کلیسای Cacre Coeur واقع شده است. این میدان قدیمی ترین میدان در قلب منطقه دیدنی Marais در پاریس است. این نیز یکی از زیباترین میدان های پاریس است.

39. Place du Tertre

میدان دو ترتر یکی از میدان های معروف در قلب محله مونمارتر است. این شهر به خاطر نقاشان، کافه ها و فضایش محبوب است. Place du Tertre محل پاتوق مسافران و هنرمندانی است که برای بازدیدکنندگان پرتره میکشند.

40. گیورنی

شهر زیبای Giveerny در 70 کیلومتری شمال غربی پاریس واقع شده است. دوستداران هنر از این شهر دیدن میکنند تا باغ هایی که در نقاشی های هنرمند امپرسونیست کلود مونه به تصویر کشیده شده است، قدردانی کنند. اینجا یکی از زیباترین روستاهای فرانسه است.

41. پتی کاخ

پتی کاخ یک ساختمان بین المللی مجلل تزئین شده با مجموعه های متنوع هنرهای زیبا است. این یک حیاط و باغ باشکوه دارد و شبیه به Grand Palais است که درست روبه روی خیابان قرار دارد. این شهر بین شانزه لیزه و لس اینوالیدز واقع شده است.

42. پل آلما

پل آلما یک پل جاده ای باریک است که بر روی رودخانه سن قرار دارد. همچنین محل حادثه رانندگی است که منجر به مرگ غم انگیز پرنسس دایانا و دودی فاید شد. شما میتوانید از منظره زیبای برج ایفل از Pont de IAma نیز لذت ببرید.

43. Place Vendome

میدان Vendomeis یکی از معروف ترین و جذاب ترین میدان های نئوکلاسیک در پاریس است.

44. Champ de Mars

این پارک عمومی بزرگ در منطقه هفتم بین مدرسه نظامی در جنوب شرقی و برج ایفل در شمال غربی قرار دارد. چمپ دو مارس یک مکان شگفت انگیز برای خانواده هاست.

45. باستیل

میدان باستیل میدانی در شهر زیبای پاریس است که قبلا زندان باستیل در آن قرار داشت. کنسرت های خیابانی و سایر رویدادهای عمومی در این میدان در مناطق چهارم، یازدهم و دوازدهم پاریس گسترده شده است.

46. ایل سنت لوئیس

جزیره کوچک ایل سن لوئی که در قلب پاریس فرو رفته است، یکی از آرام ترین و زیباترین محله های پاریس است. این شهر در مجاورت  Île de la Cité در منطقه چهارم شهر قرار دارد. نوتردام شناخته شده ترین جاذبه اینجاست.

47. دیوار عشق

دیوار عشق یک مکان شناخته شده در یک پارک است که عبارت “دوستت دارم” را به 250 زبان نمایش میدهد. این دیوار در میدان باغ Jehan Rictus در مونمارتر پاریس واقع شده است.

48. Palais de Chaillot

کاخ شالو که در منطقه شانزدهم پاریس واقع شده است، بین میدان تروکادرو و باغ های تروکاردو واقع شده است. کاخ شالو بر فراز تپه شالو قرار دارد و رو به برج ایفل در سواحل رودخانه سن است.

49. گالری ویوین

Galerie Vivienne یک خیابان سرپوشیده محبوب در منطقه دو پاریس است. همه عاشقان پاریس باید از این گالری دیدن کنند.

50. مونپارناس

مونپارناس محله ای در جنوب پاریس و در ساحل چپ رودخانه سن است. مونپاریس با دیدنی های فرهنگی، غذاهای خیابانی و فضاهای سبز، برخی مکان های دیدنی از جمله آسمان خراش تور مون پارناس را دربر میگیرد.

51. کلیسای مادلین

کلیسای سنت ماری مادلین یک کلیسای محلی کاتولیک است که در میدان مادلین در منطقه هشتم شهر واقع شده است. این کلیسا داری نمای نئوکلاسیک فوق العاده ای است که شبیه به یک معبد کلاسیک یونانی است.

52. موزه کوای برانلی

موزه Quai Branly مجموعه قابل توجهی از آثار هنری بومی را در خود جای داده است. مجموع دائمی در محل و نمایشگاه های موقت اینجا ادای احترام به ثروت هنرهای سنتی است. نمایشگاه ها و مجموعه موزه هردو به یک اندازه چشمگیر هستند.

53. Les Halles

Les Halles در مرکز پاریس اکنون محل Westfield Forum des Halles، یک مرکز خرید گسترده با فروشگاه های مد روز، یک استخر سرپوشیده و مالتی پلکس 30 سینما، چندین رستوران، بار و بزرگترین ایستگاه زیرزمینی در جهان است.

54. Bellieville Paris

Belleville محله ای در شمال شرقی پاریس است که به دلیل هنر خیابانی تحسین برانگیز و چشم اندازهای وسیع شهر محبوب است.

55. Maison de Victor Higo

Maison de Victor Hugo موزه ای رایگان است که به زندگی و آثار نویسنده بزرگ ویکتور هوگو، شخصیت فرانسوی قرن نوزدهمی اختصاص دارد. اینجا یک خانه موزه است که در گوشه جنوب غربی میدان ووس قرار دارد.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ 55 مکان توریستی برتر پاریس را بررسی کردیم و در حال و هوای آنان غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای پاریس باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به پاریس قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود