فرانسه، سرزمین مد و فرهنگ

از روشنایی ها و فرهنگ پاریس گرفته تا سواحل آفتابی مدیترانه، سفر به فرانسه مطمئنا جرقه ای برای شما خواهد داشت. برای تجربه تاریخ، فرهنگ و البته غذاهای فرانسه آماده شوید. با ساوش مگ همراه شوید تا به مطالعه این کشور بپردازیم.

فرانسه که به عنوان معروف ترین و پربازدیدترین مقصد گردشگری جهان شناخته میشود، در اروپای غربی قرار دارد و برخی از بزرگترین گنجینه ها را در خود جای داده است. این کشور مجموعه ای مقاومت ناپذیر از مناظر بی نقض، قوت فرهنگی، مد قابل توجه، میراث تاریخی و البته ماجراجویی های خوراکی است. فرانسه در شکوه مادر طبیعت، ویژگی های جغرافیایی متمایز از حومه شهر و کوه های باشکوه گرفته تا سواحل ماسه ای سفید خیره کننده و تاکستان های آفتاب گرفته را ارائه میدهد. این کشور با ظرافت معاصر و سبک زندگی مجلل خود، شما را در هیبت مطلق قرار خواهد داد.

در فرانسه چه باید کرد؟

1. پاریس را از دست ندهید: پایتخت فرانسه همراه با مشهورترین مکان های مانند برج ایفل، موزه لوور و کلیسای جامع نورتدام، دیدنی ترین شهر فرانسه است.

2. تاریخ را تنفس کنید: منطقه Normandie را کشف کنید که در آن میتوانید در دهکده های جذاب رانندگی کنید، ازMonat Saint-Michel دیدن کنید و به دنبال مناظر جنگ جهانی دوم در اطراف سواحل D-Day باشید.

3. به سمت جنوب بروید: مناطق شراب شامپاین و بورگوندی را باید دید. جدای از مزه شراب میتوانید از شهر دیژون دیدن کنید.

4. عاشق لیون شوید: از این شهر دیدن کنید و نمایشی را در آمفی تئاتر رومی تماشا کنید. فراموش نکنید در اطراف برخی از رستوران های معروف این پایتخت خوش خوراک غذا بخورید.

5. در امتداد ریویرای فرانسه رانندگی کنید: کوت دازور را در فصل تابستان باید دید. برخی از توقفگاه هایی که نباید از دست داد عبارتند از: نیس، کن، سن تروپه و مارسی.

مکان های توریستی فرانسه

1. پاریس

پاریس نیازی به معرفی رسمی ندارد. اینجا مترادف است با فرهنگ، معماری، غذا و مد است که آنرا به مقصدی رویایی برای بسیاری تبدیل کرده است. پس آیا میخواهید قبل از غروب آفتاب پاریس را ترک کنید یا به قول ما عمل کنیدو نیمه شب را در پاریس بگذرانید.

در اینجا در مورد پاریس بیشتر بخوانید.

2. کورس

جزیره کورس که توسط دریای معروف مدیترانه احاطه شده است، نمونه کاملی از ترکیب هنری زیبایی طبیعی و تاریخ غنی است. فرنگ کورسی در هم تنیده با تاثیرات فرانسوی و ایتالیایی این مکان را منحصر به فرد و یک مقصد ایده آل برای تعطیلات کرده است.

3. نیس

زیبایی منظره شهر ساحلی نیس دلیلی است که همواره هنرمندان را به سواحل خود جذب کرده است. این یکی از بهترین مقاصد ساحلی در فرانسه است که به عنوان دروازه ای به کوت دازور مورد علاقه فرانسوی ها عمل میکند. این شهر زیبا شامل همه چیزهایی است که از یک شهر اروپایی عجیب و غریب انتظار دارید.

4. بوردو

بوردو یک شهر بندری باشکوه که بر روی رودخانه گارون در بخش ژیرولند در جنوب غربی فرانسه واقع شده است، بهترین شراب و زیباترین معماری گوتیک را در خود جای داده است و همه آن را با ریتم قرن بیست و یکم ترکیب میکند که بیننده را شگفت زده میکند.

5. کن

کن شهری واقع در کوت دازور یا به طور معمول ریویرای فرانسه است که به خاطر فروشگاه ها و هتل های لوکس و جشنواره متمایز سالانه فیلم کن شهرت دارد، جدای از آن، این شهر زیبایی های طبیعی زیادی نیز دارد تا سفر شما را ارزشمند کند.

6. لیون

شهر باستانی لیون سومین شهر بزرگ فرانسه و اوج تاریخ، فرهنگ و غذاهای خوشمزه فرانسوی است. این شهر که بیش از 2000 سال پیش توسط رومی ها با نام Ludgunum تاسیس شده است، بیش از آنچه در چشم دیده میشود، حواس شما را با بقایای تاریخی و معماری زیبای رنسانس خود منحرف میکند.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه

فصل(مارس-مه) یا فصل پاییز(سپتامبر-نوامبر) بهترین زمان برای سفر به فرانسه خواهد بود. در این فصول تعداد گردشگران و قیمت اقامتگاه ها کمتر میشود.

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان ارائه دهنده بهترین نرخ تورهای فرانسه در این زمان است.

چه چیزی در مورد فرانسه عالی است؟

فرهنگ، میراث و گذشته غنی، غذای خوشمزه، تنوع جغرافیایی مناظر زیبا، معماری شگفت انگیز، تجربه خرید عالی.

چه چیزی خیلی عالی نیست؟

ترافیک دیوانه کننده، گرمای شدید تابستان، افزایش قیمت در فصل اوج گردشگری یعنی تابستان به خصوص در پاریس.

فرانسه برای چه کسی مناسب است؟

خریدارها، علاقه مندان به معماری و دوستداران تاریخ، افرادی که از هنر و فرهنگ لذت میبرند. علاقه مندان به طبیعت، عاشقان غذا.

مبادله پول در فرانسه

راه های زیادی برای تبدیل ارز در فرانسه وجود دارد که در میان آنها بانک ها و دفاتر پست بهترین راه ها هستند. به غیر از آن، صرافی ها در هتل ها، ایستگاه های قطار، فروشگاه های بزرگ، فرودگاه و صرافی ها در نزدیکی مکان های توریستی بزرگ واقع شده اند، اما نرخ های جذاب تری ارائه میدهند. با این حال، این مکان ها ساعات طولانی تری دارند؛ بنابراین زمانی که بانک ها و دفاتر پست بسته هستند، گزینه ای مناسب محسوب میشوند. طبق قانون، هتل ها و مغازه ها برای پذیرش ارز خارجی محدود هستند. دستگاه های خودپرداز سازگار با شبکه های بانکی بین المللی در سراسر شهرها و شهرهای بزرگ و همچنین در مکان های توریستی اصلی، ایستگاه های قطار اصلی و فرودگاه ها قرار دارند.

زندگی شبانه در فرانسه

برای تمام عاشقان شب که به فرانسه سفر میکنند، این مکان مملو از کلوپ های شبانه در تمام شهرهاست. تنوع آهنگ ها، موسیقی، سبک و دکور به طور گسترده ای به سلیقه بازدیدکندگان متفاوت است؛ درحالی که گاهی اوقات نوشیدنی ها در هزینه ورودی سالن گنجانده میشود. اگر در یکی از شهرهای بزرگ فرانسه مانند پاریس یا لیون هستید، ورودی معمولا رایگان است؛ اما نوشیدنی ها گران تر هستند. کلوپ های شبانه در سراسر کشور بیشتر در ساعت 5:00 صبح تعطیل میشوند. همچنین بسیاری از تئاترها، کافه ها و بارهای آخر شب را در سراسر این مکان خواهید دید.

خرید در فرانسه

فرانسه به عنوان بهشت عاشقان خرید است که در هر گوشه و کنار سفر شما را وسوسه میکند. فروشگاه های مد روز، بوتیک های طراحان، فروشگاه های طراحان پاریسی، فروشگاه هایی با جدیدترین لباس های مد روز و فروشگاه های تخصصی را خواهید یافت. اطمینان حاصل کنید که همه چیز را برای جواهرات و کفش های طراحان که یکی دیگر از تخصص های کشور، خرج نکنید. سایر خریدهای اصلی در فرانسه شامل منسوجات، توری، پنیر، قهره، شراب، لیکور و کریستال است. اگر عاشق هنر هستید، این کشور چاپ بسیاری از نقاشی های معروف را ارائه میدهد. گزینه های خرید نیز تعداد زیادی از فروشگاه های بزرگ دپارتمان تا بازارهای قدیمی و هایپرمارکت های خارج از شهر هستند.

جشنواره های فرانسه

جشنواره های فرانسه نشان دهنده خلاقیت، هنر، موسیقی و فرهنگ این مکان است. این جشن با نمایش مد prt porter در پاریس که در اوایل فوریه برگزار میشود، شروع میشود؛ درحالی که بیشتر جشنواره ها در تابستان برگزار میشود. بعد از آن جشنواره فیلم کن در ماه مه و پس از آن جشنواره کولی ها در اواخر ماه مه برگزار میشود. روز باستیل، تور دو فرانس، جشنواره بین المللی موسیقی، فات دو سینما، جشنواره جاز و فستیوال dAvignon از دیگر جشنواره های مهم فرانسه هستند.

بهداشت در فرانسه

استاندارد مرکز مراقبت های بهداشتی در فرانسه معمولا بسیار بالا و حرفه ای است. داروخانه ها به راحتی در دسترس هستند و کارکنان عمدتا آموزش دیده اند تا در مورد شکایات جزئی پیشنهاد دهند. در شهرها و روستاها یک علامت صلیب سبز بیرون درب داروخانه را نشان میدهد(علامت چشمک زدن به معنی باز بودن داروخانه است). آب لوله کشی در کشور به جز موارد نادری از جمله استراحتگاه های روستایی و سینک در حمام قطار قابل شرب است. آب معدنی به راحتی در دسترس و بسیار رایج است. قبل از سفر به فرانسه واکسیناسیون خاصی توصیه نمیشود. در موارد اضطراری، 112 شماره تلفن سراسر اتحادیه اروپا برای خدمات اورژانس از جمله آمبولانس است.

آداب و رسوم فرانسه

دست دادن و بوسیدن هردو گونه، روش معمول احوالپرسی در فرانسه است. مسیو یا مادام بدون نام خانوادگی روش معمولی برای خطاب قرار دادن اشخاص است. لباس های غیررسمی هم برای مردان و هم برای زنان رایج است اما اگر قصد دارید به کلاب ها، رستوران های خوب، تئاتر یا کازینو بروید، لباس های رسمی تری لازم است. از فوریه 2007 استعمال دخانیات در اماکن عمومی و محل کار ممنوع است. انعام دادن گرچه ضروری نیست اما در فرانسه به ویژه در بخش مهمان نوازی مورد استقبال قرار میگیرد. در رستوران ها، هزینه های خدمات در قیمت گنجانده شده است؛ بنابراین میتوانید از انعام دادن امتناع کنید.

نکاتی برای سفر به فرانسه

لباس های سبک مانند شورت، دامن، پیراهن و لباس برای روزهای دلپذیر تابستان، بهار و پاییز به همراه داشته باشید. برای زمستان ها ژاکت، کت، کلاه و دستکش گرم به همراه داشته باشید؛ زیرا هوا به شدت سرد میشود. وقتی در فرانسه هستید، هر لحظه برای تغییر آب و هوا آماده باشید. برای احتیاط یک ژاکت و کت بارانی سبک به همراه داشته باشید. اگر بلیط اپرا، تئاتر، کنسرت  و یا یک رستوران خوب رزرو کرده اید، حتما لباس مناسب بپوشید. مراقب جیب بری در مکان های شلوغ و کیف قاپی باشید. بهتر است از برخی مناطق حومه پاریس که در آن خشونت باندهای جوانان و خرید و فروش مواد مخدر یک فعالیت رایج است خودداری کنید.

فرهنگ فرانسه

فرانسه سرزمینی است که واژه فرهنگ از همتای لاتین آن سرچشمه گرفته است. این کشور دارای یک فرهنگ آزاد است که در آن عشق و اشتیاق در فضا تجسم یافته است. فرهنگ فرانسه سراسر هنر، هنرمندان فرهنگی، نویسندگان، متفکران و فیلسوفان است. فرانسوی ها به سبک، خلاقیت، عقل، دانش همراه با برابری اعتقاد دارند که بخشی جدایی ناپذیر از شعار آنها است. زبان فرانسه با 88 درصد از کل جمعیت زبان رسمی است. اقلیت هایی وجود دارد که به زبان های آلمانی، باسکی و سایر زبان ها صحبت میکنند. بسیاری از مردم به خصوص در مناطق توریستی تا حدودی انگلیسی صحبت میکنند و میفهمند.

غذای فرانسه

روح زندگی فرانسوی در مورد خوردن است. این است که آنها چقدر غذای خود را دوست دارند. صبحانه فرانسوی عمدتا از کروسانت های خوش طعم، قهوه غلیط یا یک لیوان آب میوه تشکیل شده است. غذای اصلی در غذاهای فرانسوی شامل پنیر، پات، نان، سوپ و سودا است. استیک و سیب زمینی سرخ کرده ترکیب بسیار محبوبی برای غذا هستند؛ درحالی که ژامبون، پنیر و پات غذاهای عالی برای پیک نیک هستند. تعطیلات در فرانسه بدون چشیدن انواع پنیرهای باورنکردنی (گفته میشود تعداد آنها 365 عدد است) و بازدید از نانوایی ها و کافه های معروف فرانسوی که مجموعه ای از غذاهای پخته شده، پای و شیرینی را ارائه میدهند، ناقص است. گفته میشود بری، کاممبر و چندین نوع پنیر آبی مورد علاقه مردم محلی هستند.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به فرانسه بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای فرانسه باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این کشور قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به فرانسه قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود