22 کافه در فرانسه که نباید از دست بدهید!

فرانسه با نام مستعار “کشور عشق”، خانه قدیمی ترین کافه های در حال اجرا در جهان است. بسیاری از آنها به قرن هجدهم بازمیگردد و یادآور شخصیت های برجسته ای مانند پیکاسو، ناپلئون بناپارت، روسو و … هستند. به طور معمول، کافه های فرانسه به عنوان نهادهای اجتماعی در نظر گرفته میشدند – مکان هایی برای ملاقات دوستان، روزنامه خواندن، بازی چکش و بحث در مورد سیاست همراه با قهوه. بسیاری از کافه های امروزی این میراث را حفظ کرده اند و حال و هوای برخی کافه ها شما را به روزهایی که ارنست همینگوی شاهکار “خورشید نیز طلوع میکند” را نوشته است، میبرد. با ساوش مگ همراه شوید تا به مطالعه این کافه ها بپردازیم.

1. کافه د فلور، پاریس

کافه د فلور که در دوران جمهوری سوم در دهه 1880 افتتاح شد، یکی از قدیمی ترین قهوه خانه های شهر است. این کافه یک مکان محبوب برای هنرمندان و فیلسوفان مشهور از جمله پابلو پیکاسو و یوجین یونسکو بود.

تا به امروز این کافه یکی از مشهورترین پاتوق های افراد مشهور باقی مانده است و حتی در رمان ها، نماهنگ ها، فیلم ها و برنامه های تلویزیونی نیز حضور داشته است. محیط دیدنی و جذاب آن و ایجاد فضای باز در هوای مطبوع، دلایل کافی برای بازدید از این مکان است.

چه بخواهید برای یک استراحت کوتاه و نوشیدن قهوه وارد آن شوید و یا بخواهید از غذاهای سنتی فرانسوی تست کنید، کافه د فلور مکان ایده آل شماست. فقط به خاطر داشته باشید که اینجا یک قهوه خانه معمولی نیست و قیمت ها میتواند کمی گران باشد.

حتما امتحان کنید: French Croissant, Soupe à l’oignon, Welsh Rarebit

لوکیشن: 172Boulevard Saint-Germain, 75006 Paris, France

وبسایت کافه: https://cafedeflore.fr/

اینستاگرام کافه: lecafedeflore@

ساعات باز: همه روزه از ساعت 7:30 صبح تا 1:30 بامداد

2. کافه لس دوکس ماگوتس، پاریس

اگر اهل ادب هستید باید از لس دوکس ماگوتس دیدن کنید. از دهه 1880، نردیکترین رقیب کافه د فلور از نظر شهرت برای مشتریان برجسته خود بود. تا به امروز، کافه رستوران میراث ادبی خود را با جایزه ادبی سالانه دوکس مگوتس حفظ کرده است. این کافه به طور منظم میزبان جلسات، رویدادهای فرهنگی و کنسرت های موسیقی است. اگر از عاشقان جاز هستید، پنج شنبه ها بین ساعت 7:30 تا 22:30 برای یک “پنجشنبه جازی” وارد شوید.

چیزی که در مورد کافه به چشم میخورد، فضای رویایی کلی آن است. صندلی های تراس لنزی برای تماشای باله زندگی پاریسی و یکی از قدیمی ترین کلیساهای کشور ار فراهم میکند. تماشای منظره پانوراما در حالی که یک فنجان شکلات داغ به سبک قدیمی معروف، کوکتل، یک صبحانه سنتی کافه پاریس، یا صرف یک عصرانه فرانسوی هستید، شما را به پاریس دوران دیگری میبرد.

حتما امتحان کنید: Croque-Monsieur, Quiche Lorraine

لوکیشن: 6Place Saint-Germain des Prés, 75006 Paris, France

وبسایت کافه: https://lesdeuxmagots.fr/

اینستاگرام کافه: lesdeuxmagots@

ساعات باز: همه روزه از ساعت 7 صبح تا 12 شب

3. کافه لو پروکوپ، پاریس

کافه لو پروکوپ پاریس در خالص ترین شکل خود، قدیمی ترین کافه پاریس، در سال 1962 به عنوان یک بنای تاریخی ثبت شد. این کافه اولین کافه ادبی جهان و انقلابی ترین کافه در آن زمان است. تا به امروز، این مکان همچنان میراثی را که زمانی داشت حفظ کرده است. با کاغذ دیواری هایی که قدمت آن به دهه 1830 برمیگردد و فضای داخلی به شدت تحت تاثیر سبک فرانسوی قرن هجدهم قرار گرفته است، این مکان ایده آل شما برای تجربه پاریس دهه 1880 است. اگر میخواهید میزی را ببینید که ولتر زمانی روی آن نشسته بود، از لو پروکوپ بازدید کنید.

از یک قهوه خانه، این مکان به یک کافه رستوران تبدیل شده است و اکنون ناهار، شام و سایر وعده های غذایی را با غذاهای سنتی و فرانسوی با ترکیب ایتالیایی سرو میکند. حتی یک منوی اختصاصی برای کودکان زیر 12 سال دارد – مکانی عالی اگر با بچه های کوچک خود هستید.

حتما امتحان کنید: Soupe à l’oignon, Coq au vin, Crème brûlée

لوکیشن: 13Rue de l’Ancienne Comédie, 75006 Paris, France

وبسایت کافه: https://www.procope.com/

اینستاگرام کافه: restaurantprocope1686@

ساعات باز: یکشنبه ها، دوشنبه ها و چهارشنبه ها 11:30 تا نیمه شب، پنج شنبه ها و شنبه ها 11:30 تا 1 بامداد

4. کافه هارد راک، لیون

هارد راک لیون کافه ای است که اگر میخواهید از غذاهای فرانسوی تست کنید، باید به آنجا بروید. این کافه جایزه “بهترین برگر جهان” را در مسابقه همبرگر جهانی دریافت کرد. درحالی که در آنجا هستید، برگر برنده لیون را بخورید – جایی که برگر بدنام آمریکایی با محصولات تازه محلی لیون ملاقات میکند.

این کافه درست در مرکز شهر شلوغ واقع شده است. چه در یک سفر انفرادی باشید و چه با گروه خود، هارد راک برای استراحت روزتان عالی است. کافه هارد راک با موسیقی راک عالی در پس زمینه و فضای چشمگیر بار که از بطری های باکاردی ساخته شده است، مکانی ایده آل برای ثبت خاطرات زیبا است.

حتما امتحان کنید: Hamburger, Fries

لوکیشن: 1Rue du Président Carnot, 69002 Lyon, France

وبسایت کافه: https://www.hardrockcafe.com/

ساعات باز: شنبه ها و یکشنبه ها 11:45 تا 16:00، سه شنبه ها و پنجشنبه ها 11:45 تا 23:00، جمعه ها 11:45 تا 1 بامداد

5. کافه د دوکس مولینز

سفر به پاریس بدون بازدید از کافه د دوکس مولینز کامل نمیشود. جدا از غذاهای کلاسیک فرانسوی و خدمات استثنایی، چیزی که مشتریان را به سمت کافه میکشاند این است که فیلم پر فروش فرانسوی “آملی” در اینجا فیلمبرداری شد. با توجه به تعداد طرفداران “آملی” که این مکان جذب میکند، جای تعجب نیست که در منو حتی سالادی به نام “آملی” ذکر شده باشد.

فضای داخلی کافه د دوکس مولینز به طرز جذابی با پوسترها و یادگاری های “آملی” به عنوان رقصنده ای برای فیلم تزئین شده است. کافه علاوه بر فضای ناهارخوری و نشینمنگاه دلپذیر در فضای باز، دارای فضایی است که به نوشیدنی اختصاص داده شده است. با پخش موسیقی زنده در پس زمینه، این کافه حال و هوای جشنی را به ویژه در آخر هفته ها القا میکند.

حتما امتحان کنید: Crème brûlée

لوکیشن: 15Rue Lepic, 75018 Paris, France

وبسایت کافه: https://cafedesdeuxmoulins.fr/en

ساعات باز: همه روزه از ساعت 7 صبح تا 1:30 بامدا

6. کافه د لا روتوند، پاریس

کافه د لا روتوند جایی بود که دادائیسم، سوررئالیسم و کوبیسم جان گرفت. تا به امروز لا روتوند بسیاری از جذابیت های بوهمی خود را حفظ کرده است و به روشنفکران هنری پاریس و دوستداران غذاهای فرانسوی پاسخ میدهد.

نقاشی های مودیلیانی که دیوارها را روشن میکند و تم قرمز و طلایی که در سرتاسر رستوران وجود دارد، برای انتقال شما به دهه 1930 کافی است. اگر برای هر چیز دیگری نیست، برای دیدن امضای پیکاسو، من ری، همینگوی و بسیاری از هنرمندان دیگر که روی میزها قرار دارند، باید به هر قیمتی از این مکان دیدن کنید.

میتوانید از صبح تا عصر لحظاتی دنج را در داخل کافه لذت ببرید یا برای یک عصرانه دلپذیر، یک میز روی تراس رزرو کنید. در مورد غذا باید گفت که شما به اصیل ترین غذاهای فرانسوی دسترسی خواهید داشت.

حتما امتحان کنید: Steak tartare, Chicken Caesar salad

لوکیشن: 105Bd du Montparnasse, 75006 Paris, France

وبسایت کافه: https://larotonde-montparnasse.fr/

اینستاگرام کافه: larotondemontparnasse@

ساعات باز: همه روزه از ساعت 7:30 تا 12 بامداد

7. کافه د لا پاکس، پاریس

از نظر دکوری، کافه نمادین د لا پیکس چیزی از Chateaux de Versailles کم ندارد. دکور ناپلئون سوم را با روح معاصر که در شکوه آن با رنگ های طبیعی بیان شده است، به زیبایی ترکیب میکند.

میتوانید از یک صبحانه روز یکشنبه در تراسی که به اپرا گارنیه چشم انداز دارد، لذت ببرید و مسیر پاریس را تماشا کنید. این کافه غذاهای کلاسیک فرانسوی بی نظیر از نظر طهم را سرو میکند. با این حال، برای پرداخت هزینه های سنگین آماده باشید. همچنین میتوانید قهوه بنوشید، از یک ناهار سبک لذیذ لذت ببرید یا شیرینی خانگی این کافه را امتحان کنید. با هر کسی که باشید، ظرافت کافه د لا پاکس مکان مناسبی برای خاطره سازی است.

این کافه با غذاهای بی نظیر، خدمات عالی و دکور بی نظیر که همه در محیطی دلپذیر احاطه شده اند، به درستی “روح پاریس” نامیده میشود.

حتما امتحان کنید: Foie Gras

لوکیشن: 5Pl. de l’Opéra, 75009 Paris, France

وبسایت کافه: https://www.cafedelapaix.fr/fr/

اینستاگرام کافه: cafedelapaixparis@

ساعات باز: همه روزه از ساعت 8:00 تا 23:00

8. کافه کارت، پاریس

سفر به پاریس بدون چشیدن طعم شکلات داغ وینی کارت فایده ای ندارد. به دلیل شهرت آن، برای ورود به داخل باید در صف منتظر بمانید. اما به محض اینکه وارد شوید و یک میز تهیه کنید، شکلات داغ شما در یک چشم به هم زدن جلوی شما خواهد بود. خدمات درجه یک آنها یکی دیگر از نکات برجسته کافه است. یکی دیگر از محصولات ویژه کارت، ماکارون ها هستند. هدیه ای عالی برای بازگشت به خانه برای عزیزانتان. علاوه بر آن میتوانید ساندویچ ها و شیرینی های کلاسیک فرانسوی را نیز بنوشید.

اینجا میتوانید به راحتی با گارسون ها ارتباط برقرار کنید؛ زیرا آنها به خوبی انگلیسی صحبت میکنند. در صورت تمایل، یک صندلی کنار پنجره بخواهید تا منظره بهتری داشته باشید. در نظر داشته باشید که اقلام اینجا مطابق با شهرت شهر و گران هستند. اما مگر چند بار میتوان از این مکان لذت برد؟

حتما امتحان کنید: The Viennese hot chocolate, Macaroons

لوکیشن: 4Pl. du Trocadéro et du 11 Novembre, 75016 Paris, France

اینستاگرام کافه: caretteofficiel@

ساعات باز: دوشنبه تا جمعه 7:00 تا 23:30، شنبه ها یکشنبه ها 7:30 تا 23:30

9. کافه پاسکال – کلرمون فران

کافه پاسکال یک راگبی بار کوچک دوست داشتنی با فضایی دنج است – محل ملاقات همیشگی افراد متعصب راگبی. اگر اهل این ورزش هستید و به این مکان سر نزنید، چیزهای زیادی را از دست خواهید داد.

میتوانید صبح ها برای صرف قهوه یا یک صبحانه کامل به آنجا بروید. اگر به دنبال یک کافه شیک برای صرف غذا در آن هستید، از این مکان صرف نظر کنید؛ زیرا کافه پاستال کمتر به ظاهر و بیشتر به حال و هوای خود مشهور است.

حتما امتحان کنید: Beer

لوکیشن: 4Pl. de la Victoire, 63000 Clermont-Ferrand, France

وبسایت کافه: https://www.cafe-pascal.fr/

اینستاگرام کافه: cafepascal@

ساعات باز: شنبه ها و یکشنبه ها 8:00 تا 17:00، دوشنبه ها و پنج شنبه ها 7:00 تا 19:00، جمعه ها 7:00 تا 18:00

10. لو سلکت، پاریس

کافه لو سلکت با میزهای گرد و غرفه های چرمی قرمز با رنگ هایی از طلا، حال و هوای “پاریسی دنیای قدیم” – به قول همینگوی “روح مونپارناس” را القا میکند. اصالت این مکان شما را به راحتی به دوران همینگوی، میلر و اسکات فیتزجرالد میبرد.

تراس شیشه ای یا ناهارخوری بدون پنجره را انتخاب کنید و اگر میخواهید شلوغی خیابان های پاریس را در زمان واقعی مشاهده کنید، در فضای باز کافه استراحت کنید.

از غذاهای سنتی فرانسوی گرفته تا طیف وسیعی از کوکتل ها، کیفیت غذا و خدمات سریع، لو سلکت شما را غافلگیر خواهد کرد.

حتما امتحان کنید: Croque monsieur, Roasted chicken, Crème brûlée, Steak tartare

لوکیشن: 99Bd du Montparnasse, 75006 Paris, France

وبسایت کافه: https://www.leselectmontparnasse.fr/

اینستاگرام کافه: leselectparis@

ساعات باز: یکشنبه تا پنج شنبه 7 صبح تا 2 بامداد، جمعه ها شنبه ها 7 صبح تا 3 بامداد

11. کافه لو گراند، مولینز

کوکو شانل در دوران اوج خود به رستوران تاریخی “لو گراند” در شهر جذاب مولینز رفت و آمد میکرد. با دیوارهای آینه ای بلند که تا بی نهایت میرسد و سقف های نقاشی شده، دکور خارق العاده کافه قطعا شما را به قرن هجدهم خواهد برد. این کافه همچنین دارای میز و صندلی در فضای باز است که دست کم از فضای داخلی ندارد.

چه بخواهید یک قهوه میل کنید و چه از یک وعده غذایی مقوی لذت ببرید، کافه لو گراند یکی از مواردی است که باید از آن دیدن کنید؛ به خصوص اگر عاشق گوشت هستید. اینجا یک رستوران معمولی پاریسی در مسیر کاخ فونتنبلو است که غذاهای فرانسوی استثنایی را با قیمت های مناسب سرو میکند. اگر در مولین و اطراف آن هستید، این مکان را در لیست خود قرار دهید

حتما امتحان کنید: Steak tartare

لوکیشن: 49Pl. d’Allier, 03000 Moulins, France

وبسایت کافه: https://legrandcafe-moulins.fr/

اینستاگرام کافه: legrandcafe79@

ساعات باز: یکشنبه ها 10:00 تا 18:00، دوشنبه تا پنج شنبه 8:00 تا 21:30، جمعه ها و شنبه ها 10:00 تا 20:00

12. کافه لو کونسولات، پاریس

لو کونسولات کافه ای است که جذابیت قدیمی و حال و هوای دوران گذشته را حفظ کرده است. علاوه بر این، رفتار دوستانه و مهمان نوازی کارکنان باعث میشود که این مکان بیش از پیش مورد استقبال قرار گیرد.

این کافه صدف های خوشمزه سرو میکند و یک بار با طیف گسترده ای از آبجو دارد. در فضای باز آن بنشینید و از هوای گرم در حالی که جهان را روی یک لیوان آبجو تماشا میکنید و هنرمندان محلی در حال نواختن گیتار هستند، لذت ببرید. چه چیزی میتواند پاریسی تر از این باشد؟

حتما امتحان کنید: Steak au Poivre avec pomme frites (steak and fries), Onion soup

لوکیشن: 18Rue Norvins, 75018 Paris, France

اینستاگرام کافه: restaurantleconsulat@

ساعات باز: دوشنبه تا جمعه 12:00 تا 19:00، شنبه ها و یکشنبه ها 12:00 تا 22:30

13. Au Petit Bonheur Café-Bar-Bistrot

 Au Petit Bonheur Café-Bar-Bistrot که اغلب “مکان خوشبختی” نامیده میشود، یک کافه کوچک است که غذاهای اصیل فرانسوی سرو میکند. به غیر از صبحانه و سایر وعده های غذایی، این مکان انواع نوشیدنی ها را سرو میکند و حتی یک بار در محل دارد که شراب، آبجو، کوکتل و … سرو میکند.

این کافه شما را ناامید نخواهد کرد. اگر میخواهید از غذای خود با پخش موسیقی ملایم در پس زمینه لذت ببرید، یکشنبه از آن بازدید کنید.

اگر شلوغی زندگی پاریسی شما را به وجد می آورد، میتوانید یک میز در فضای باز بگیرید و از غذا یا نوشیدنی خود لذت ببرید و جذابیت لذت بخش پاریس را در زمان واقعی تماشا کنید.

حتما امتحان کنید: Parfait

لوکیشن: 58Rue du Marthuret, 63200 Riom, France

وبسایت کافه: https://www.bar-aupetitbonheur.fr/

اینستاگرام کافه: aupetitbonheur_riom@

ساعات باز: یکشنبه ها 8:00 تا 21:00، دوشنبه تا پنج شنبه 8:00 تا 23:00، جمعه ها و شنبه ها 8:00 تا 1:30 بامداد

14. Café de Paris Châteauroux

کافه دو پاریس یک کافه کوچک جذاب در قلب شهر شاتورو است. یکی از بهترین مکان ها اگر فرانسوی صحبت نمیکنید. کارکنان اینجا به زبان انگلیسی مسلط هستند و در برقراری ارتباط با آنها مشکلی نخواهید داشت. علاوه بر غذاهای فوق العاده خوشمزه، کارکنان خوش برخورد و خدمات درجه یک همچنان مشتریان را جذب میکند.

منوی آن طیف وسیعی از غذاهای لذیذ را دربرمیگیرد؛ از سالادهای تازه گرفته تا غذاهای سنتی فرانسوی که از گوشت محلی تهیه میشوند.

میتوانید در داخل کافه استراحت کنید یا از یک میز در فضای باز استفاده کنید تا به تماشای شهر یا مردم بپردازید.

حتما امتحان کنید: Profiteroles

لوکیشن:  18Pl. de la République, 36000 Châteauroux, France

وبسایت کافه: https://lecafedeparis.fr/

اینستاگرام کافه: cafedeparis36@

ساعات باز: یکشنبه ها 9:00 تا 20:00، دوشنبه تا شنبه 7:00 تا 20:00

15. لو تامبور، پاریس

لو تامبور یک کافه فرانسوی معتبر است که در درجه اول غذاهای پاریسی با گوشت گاو سرو میکند. یک کافه کوچک شیک در محیطی روستایی. این کافه از سراسر کشور شراب سرو میکند. جای تعجب نیست که این مکان همیشه پر از مشتریان است.

اگر میزهای پیاده رو موردعلاقه شما نیستند، میتوانید یک میز در قسمت غذاخوری بخواهید – به دور از سر و صدا و دودهای ترافیک. اگر برای صحبت کردن به زبان فرانسوی مشکل دارید، این مکان انتخابی  عالی است. کارکنان خوش برخورد و اشتیاق آنها برای راهنمایی مشتریان در بازدید کوتاه خود از کافه قابل توجه است. گذشتن از این کافه اشتباه است.

حتما امتحان کنید: Risotto, Salade de croton de chèvre ever

لوکیشن41Rue Montmartre, 75002 Paris, France

وبسایت کافه: https://menuonline.fr/letambour/carte-restaurant

اینستاگرام کافه: brasserieletambour@

ساعات باز: همه روزه از ساعت 7 صبح تا 2 بامداد

16. کافه وتک، پاریس

کافه وتک پاریس، کافه ای آرام و با الهام از سانفرانسیسکو، بهشت علاقه مندان به قهوه است. این یکی از معدودترین کافه های پاریس است که قهوه خود را از دانه های وارداتی از 31 کشور مختلف برشته و دم میکند. کافه وتک حتی یک فضای فرهنگی و یک فروشگاه کوچک دارد که حبوبات با کیفیت بالا میفروشند.

اگر نسبت به قهوه برشته و دم کرده حساس هستید، این مکان را از دست ندهید. میتوانید در فضای داخلی استراحت کنید و درحالی که یک فنجان قهوه تازه دم کرده مینوشید، در محیط قوطه ور شوید. اگر سروصدا برایتان مهم نیست، میتوانید از میزهای کناری بیرون و مشرف به رودخانه سین استفاده کنید.

گاهی اوقات سرعت خدمات آنقدر که میخواهید سریع نیست. اما جای نگرانی نیست! کیفیت و طعم غنی قهوه آن را جبران میکند. اگر قصد دارید برای مدتی در شهر بمانید، میتوانید از قهوه های بیرون بر آنها استفاده کنید.

حتما امتحان کنید: Flat white, Three-layered cheesecake

لوکیشن: 52Rue de l’Hôtel de ville, 75004 Paris, France

وبسایت کافه: https://www.lacafeotheque.com/

اینستاگرام کافه: lacafeotheque@

ساعات باز: همه روزه از ساعت 7:00 تا 21:00

17. KB CaféShop Paris

KB CaféShop در گوشه ای از خیابان یک کافی شاپ مقرون به صرفه و یک پناهگاه شیرین برای قهوه شناسان قرار دارد. اینجا ممکن است یک مخفیگاه مخفیانه معمولی برای یک شب عاشقانه با شریک زندگی شما نباشد. اما این مکان برای ملاقات سریع با دوستان خود در کنار یک فنجان قهوه داغ بسیار عالی است.

اینجا در بیشتر مواقع مملو از جمعیت است که با توجه به انواع قهوه های غنی آن تعجب آور نیست. برای مدت کوتاهی میتوانید برای یک شب آرام به پاسیو بروید. اگر سفر شما در ماه های سردتر اتفاق می افتد، شکلات داغ و کیک های خانگی آنها را امتحان کنید که تخصص دیگر آنهاست. کارکنان اینجا تمام تلاش خود را میکنند تا مشتریان احساس کنند.

این مکان به موزه لوور نزدیک است. بنابراین اگر قصد سفر به آنجا را دارید، میتوانید در مسیر رفتن به موزه یا برگشت به کافی شاپ مراجعه کنید.

حتما امتحان کنید: Spiced chai lattes, Hot chocolate, Carrot cake, Apple crumble slice, Flat whites

لوکیشن: 53Av. Trudaine, 75009 Paris, France

وبسایت کافه: https://kbcoffeeroasters.com/

اینستاگرام کافه: kbcoffeeroastersparis@

ساعات باز: دوشنبه تا جمعه 7:45 تا 18:30، شنبه ها و یکشنبه ها 9:00 تا 18:00

18. کافه فرانسیس، پاریس

روبه روی اپرا باستیل، کافه فرانسیس، یک رستوران مدرن پاریسی قرار دارد. اینجا با بار زیبا و تراس بزرگ با صندلی های بزرگ حصیری مشرف به میدان باستیل، هم برای غذای سریع و هم برای صبحانه های آرامش بخش آخر هفته عالی است.

علاوه بر غذاهای معمولی، منو شامل غذاهای “Beaumarly Signature” نیز میشود. برای تکمیل وعده غذایی خود، انتخاب خود را از میان طیف گسترده ای از شراب و کوکتل انتخاب کنید. کافه به طور منظم میزبان رویدادهاست. اگر عاشق جاز هستید، عاشق کافه فرانسیس خواهید شد. قیمت در اینجا بیشتر از بسیاری از کافه های اطراف است. اما طعم و محیط گویای همه چیز است. همانطور که بازدیدکندگان بیان میکنند، در واقع یک نعمت واقعی برای پاریس است. اگر تعدادتان 12 نفر یا بیشتر است، از قبل میز رزرو کنید.

حتما امتحان کنید: Chocolate moelleux, Omlette

لوکیشن: 13Pl. de la Bastille, 75004 Paris, France

وبسایت کافه: https://cafe-francais.fr/

اینستاگرام کافه: cafefrancais.paris@

ساعات باز: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 2 بامداد

19. La Fontaine de Belleville

La Fontaine de Belleville یک رستوران معمولی فرانسوی است که در 50 متری ایستگاه متروی کلنل فابین قرار دارد. قهوه و غذا در اینجا حرف ندارد. شاید بهترین در جهان نباشد؛ اما بهترین در این کشور است. به جای یک همبرگر معمولی و سیب زمینی سرخ شده، یک همبرگر با سیب زمینی کاملا برشته شده دریافت خواهید کرد. ترکیبی غیر معمول که به درستی ترکیب میشود و طعمی بهشتی در دهان دارد.

این مکان طیف وسیعی از غذاهای لذیذ را سرو نمیکند. اما از مواد ارگانیک گرفته تا ظروف، به جرئت میتوان گفت که توجه زیادی به ارائه بهترین نسخه ممکن از چند اقلام معطوف میشود.

فضای داخلی جادار و زیبا با میز و صندلی آبی رنگ است. اگر عجله ندارید، میتوانید یک بعدازظهر یکشنبه را با آرامش در تراس سپری کنید و در هوای گرم و جذابیت های پاریس صرف نوشیدن یک قهوه کنید. اینجا هیچوقت خیلی شلوغ نیست و مجبور نیستید ساعت ها برای یک میز منتظر بمانید. همچنین سرویس آنها هیچ شباهتی به سایر کافه های پاریسی ندارد که ساعت ها شما را بدون غذا نگه میدارند. نکته دیگر این است که موارد موجود در منو مانند بسیاری از دیگر کافه های پاریس، کیف پول شما را خالی نمیکنند.

حتما امتحان کنید: Croque monsieur, Flat white, Espresso

لوکیشن:  3133Rue Juliette Dodu, 75010 Paris, France

وبسایت کافه: https://lafontaineparis.fr/

اینستاگرام کافه: lafontainedebelleville@

ساعات باز: یکشنبه ها 9:00 تا 12:00، دوشنبه تا جمعه 7:30 تا 1 بامداد، شنبه ها 8:00 تا 2 بامداد

20. کراوان، پاریس

کراوان پاریس یک کوکتل بار با روحیه آوانگارد در منطقه مسکونی دلپذیر منطقه شانزدهم قرار دارد. این نام برگرفته از آرتور کراوان، شاعر و بوکسور، دادائیست مشهور و برادرزاده اسکار وایلد است. اینجا توسط “پاپ هنر نو” طراحی شده است و فضای داخلی با دیوارهای آینه ای، میزهای گرد و صندلی های حصیری زیبا احاطه شده است. اما اینها قطعا تنها نقاط برجسته اینجا نیستند.

این کافه در سال 2019 جایزه بهترین بار را دریافت کرد که بهترین کوکتل های جهان را سرو میکند. کراوان روی ظروف غذاخوری فانتزی تمرکز نمیکند اما کوکتل های خود را در ظروف شیشه ای قدیمی سرو میکند. در عوض تمرکز آنها تنها بر روی ساخت کوکتل های باطراوت و متعادل با استفاده از موادی است که با دقت انتخاب شده اند. فضای داخلی کوچک و در عین حال پیچیده و آرام است و اگر میخواهید دنج بودن مکان را احساس کنید، یک مکان عالی است. اما توصیه میکنیم اگر در ماه های سردتر از آن بازدید میکنید، از تراس دیدن کنید.

حتما امتحان کنید: Tunnel, Yellow, Royal Basilic

لوکیشن: 17Rue Jean de la Fontaine, 75016 Paris, France

اینستاگرام کافه: cravanparis@

ساعات باز: چهارشنبه تا شنبه ساعت 6:00 تا 23:00

21. Café de l’Industrie

Café de l’Industrie یک کافه دو قسمتی است که فقط 5 دقیقه با میدان باستیل فاصله دارد. در یک طرف خیابان یک نوار معمولی با میزهای پیاده رو قرار دارد و از سوی دیگر، رستورانی با مضمون آفریقایی با حس صنعتی مربوط به دهه 1930. اگر به دنبال یک رستوران شیک برای صرف غذا هستید، انتخاب ایده آلی نیست.

حتما امتحان کنید: Duck confit

لوکیشن: 16Rue St Sabin, 75011 Paris, France

وبسایت کافه: https://cafedelindustrieparis.fr/en

اینستاگرام کافه: cafedelindustrie_paris@

ساعات باز: همه روزه 8:30 تا 2 بامداد

22. کافه دو کوین

کافه دو کوین یک کافه جذاب در نزدیکی Atelier des Lumieres است. این کافه کوچک از نظر ظاهری ساده است که بخش های مختلف غذاهای فرانسوی را سرو میکند. شراب عالی، همراه با شام خوشمزه و فراوان، این مکان را به یک برنده کامل تبدیل میکند.

قیمت غذا با توجه به کیفیت، محیط و مکان به طور کلی نسبتا مناسب است و ارزش بازدید را دارد.

حتما امتحان کنید: Pizzetta, Fondant Baulois, Veal

لوکیشن: 9Rue Camille Desmoulins, 75011 Paris, France

اینستاگرام کافه: cafe_du_coin@

ساعات باز: دوشنبه تا جمعه 8:00 تا 2 بامداد، شنبه و یکشنبه 10:00 تا 2 بامداد

کافه های پاریس از قرم هفدهم وجود داشته اند. فرهنگ کافه در هویت پاریس به عنوان معماری نمادین آن ریشه عمیقی دارد. آنها فقط مکان هایی برای صرف غذا نیستند؛ بلکه مکان هایی هستند که شهروندان و گردشگران پاریسی در آن میتوانند در بحث های اجتماعی، سیاسی، زندگی و آشپزی شرکت و تجدید قوا کنند.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هر کافه مهمی را که باید پیش از سفر به فرانسه بشناسید را ورق زدیم و در حال و هوای آنان غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای فرانسه باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این کشور قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به فرانسه قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود