مکان های توریستی لندن

در مقاله “لندن، میراث بریتانیا“، 5 مورد از کارهایی که باید در لندن انجام دهید را شرح دادیم. اما داستان اینجا تمام نمیشود. لندن مملو از مکان های توریستی جذاب است که بازدید از تمام آنها نیازمند چند سفر به لندن است. با ساوش مگ همراه شوید تا در این جاذبه ها قدم زده و آنها را با یکدیگر تماشا کنیم.

1. کاخ باکینگهام

محل اقامت رسمی و مقر اداری پادشاه حاکم، یک مقصد گردشگری مهم است و در شهر وست مینستر واقع شده است. کاخ باکینگهام به دلیل محبوب ترین نمایش شرایط شهر، یعنی تغییر نگهبان بسیار معروف است.

2. پل برج

پل برج که در سال 1886 ساخته شد، یک پل ترکیبی پایه و معلق در لندن است که بر روی رودخانه تیمز ساخته شده است. این پل مناظر پانورامای فوق العاده ای از شهر ارائه میدهد. همچنین میتوانید منظره شگفت انگیز را از مسیر پیاده روی سطح بالا تجربه کنید و به ثروت موزه ها و ساختمان های تاریخی اطراف تیمز توجه کنید.

3. موزه بریتانیا

موزه بریتانیا که در منطقه بلومزبری لندن واقع شده است، مجموعه ای از مواد مربوط به بیش از دو میلیون سال تاریخ بشر را در خود جای داده است. اینجا یک مقایسه منحصر به فرد از گنجینه های فرهنگ جهانی را ارائه میدهد و برخی از اشیا گرانبها از آشور، بابل، چین و اروپا را در خود جای داده است.

4. برج لندن

یک قلعه سلطنتی و یک میراث جهانی، برج لندن نیز به دلیل اینکه در آن زمان بدنام بود، مشهور است. این برج در مرکز لندن واقع شده است و به خاطر معماری باستانی و در عین حال با نشان دادن منظره ای زیبا از رودخانه تیمز شناخته شده است.

5. هاید پارک

هاید پارک یکی از هشت پارک سلطنتی لندن است. این پارک که در شهر وست مینستر در مرکز لندن واقع شده است، مساحتی معادل 350 هکتار را پوشش میدهد. اینجا دارای جاذبه هایی مانند دریاچه سرپانتین و فواره یادبود شاهزاده خانم ولز است.

6. کلیسای وست مینستر

کلیسای وست مینستر در شهر وست مینستر یک مکان تاریخی مرتبط با میراث جهانی 1000 ساله، یکی از شاهانه ترین و قابل توجه ترین کلیساهای مذهبی لندن است. این کلیسا در امتداد ساحل غربی رودخانه تیمز قرار دارد و یکی از بهترین کلیساهای جهان است.

7. چشم لندن

چشم لندن که در مرکز لندن قرار دارد، یک چرخ و فلک بزرگ است و میتوان آن را قلب شهر نامید. اغلب به عنوان چرخ هزاره در نظر گرفته میشود و به زیبایی بر فراز رودخانه تیمز، روبروی ساختمان پارلمان و بیگ بن میچرخد.

8. تور استودیو برادران وارنر

تور استودیو برادران وارنر در خارج از لندن در لیوزدن، واتفورد واقع شده است. این استودیوی کاری یکی از بزرگترین استودیوهای بریتانیاست و فیلمهای زیادی در اینجا فیلمبرداری شده است؛ مانند کل مجموعه هری پاتر، فیلم های بتمن و جنگ ستارگان.

9. بیگ بن و پارلمان

بیگ بن که از آن به عنوان زنگ بزرگ ساعت یاد میشود، در انتهای شمالی کاخ وست مینستر واقع شده است. همچنین به عنوان برج ساعت نیز شناخته میشود که نام اصلی آن برج الیزابت است. این ساعت همچنین دومین ساعت بزرگ صداپیشگی چهاروجبی در کل جهان است.

10. سکوی 9 و ¾

در ایستگاه کینگز کراس، دنیای خیالی و در عین حال جادویی جذاب هری پاتر، پلتفرم 9 و ¾ نشان دهنده سکوی عرفانی بین سکوهای معمولی جهان 9 و 10 است که دانش آموزان از طریق آن به اکسپرس هاگوارتز میپرند.

11. شوردیچ

شوردیچ که در انتهای شرقی لندن قرار دارد، یک خانه مسکونی معروف در حومه شهر است و دارای تنوع زیادی از میخانه ها و رستوران های اتفاقی و جالب است. دیوارهای این منطقه با نقاشی های دیواری خلاقانه پوشیده شده است و به کلیسای شوردیچ، خیابان شوردیچ بلند، بریک لین و باکس پارک منتهی میشود.

12. موزه موم مادام توسو

موزه مادام توسو که در جاده مریل بون واقع شده است، به خاطر طیف گسترده ای از مجسمه های مومی شخصیت های مشهور از سراسر جهان محبوب است. این کار توسط Marie Tussauds آغاز شد که از سن 6 سالگی چهره ها و پیکرهایی را از موم میساخت تا شخصیت های قدرمتند و با نفوذ را به نمایش بگذارد.

13. گالری ملی

گالری ملی، یک گالری هنری واقع در میدان ترافالگار، بیش از 2000 نقاشی اروپای غربی از قرون وسطی تا قرن بیستم را به نمایش میگذارد. آثار هنرمندان مشهوری مانند بوتیچلی، لئوناردو داوینچی، رامبردلند، ترنر و ون گوگ در اینجا نمایش داده میشود.

14. اتاق های جنگ چرچیل

در پشت منطقه وایت هایل، یک اتاق جنگی زیرزمینی تاریخی قرار دارد که در طول جنگ جهانی دوم استفاده میشد. اتاق های جنگ چرچیل گنجینه ای از زندگی و میراث نخست وزیر سابق بریتانیا، سر وینستون لئونارد اسپنسر – چرچیل است. این تنها جایی در جهان است که به او و همکارانش اختصاص داده شده است.

15. میدان ترافالگار

میدان ترافالگار یک مکان مرکزی در شهر است که در شهر وست مینستر واقع شده است و یک میدان عمومی با فضاهای فرهنگی، موزه ها و گالری های زیادی در اطراف میدان است. فاصله تا مکان های دیگر از میدان ترافالگار اندازه گیری میشود که در ابتدا توسط معمار مشهور جان نش در دهه 1820 طراحی شد.

16. باغ های کیو

باغ های کیو لندن، یک مکان میراث جهانی به خاطر چشم اندازهای وسیع و مجموعه ای چشمگیر از گیاهان و جانوران مشهور است. این مکان در کیو، یک ملک سلطنتی سابق در ریچموند بر تیمز واقع شده است. این باغ ها میزبان متنوع ترین و مسحور کننده ترین گونه های گیاهی جهان است که در 121 هکتار پراکنده شده است و بیش از 250 سال است که وجود دارد.

17. شهر کمدن

شهر کامدن که ترکیبی شاد و پرجنب و جوش از خرید، غذاخوری های عالی، میخانه ها و نمایش های زنده است، مکانی عالی است که نه تنها در آخر هفته ها از آن لذت خواهید برد، بلکه حتی بعد از ساعات اداری برای نوشیدن نوشیدنی و استراحت لذت بخش است. این شهر که در شمال غربی لندن واقع شده است، با وجود اینکه یک منطقه مسکونی است، به یک مرکز عالی برای ملاقات مردم مردم و گذراندن اوقات خوشی تبدیل شده است.

18. تیمز کروز

رودخانه تیمز به طول 346 کیلومتر در وسط شهر برای تماشای زیبایی های لندن است که کشتی های معروف و بسیاری از کشتی های تفریحی تیمز را ارائه میدهد. در طول مسیر میتوان تعدادی از مناظر نمونه را تحسین کرد که تقریبا 80 جزیره و 200 پل را پوشش میدهند.

19. کلیسای جامع سنت پل

کلیسای جامع سنت پل که در بالای بلندترین نقطه لندن در تپه لودگیت قرار دارد، یک کلیسای آنگلیکن است. این یک ساختمان درجه یک است که تحت کمیسیون بناهای تاریخی انگلستان توسط دولت بریتانیا ثبت شده است. همچنین ماتریس یا کلیسای مادر استان کانتربری کلیسای انگلستان یا اسقف نشین لندن است.

20. موزه تاریخ طبیعی

موزه تاریخ طبیعی واقع در کنزینگتون جنوبی، یک موزه با شهرت جهانی است که تقریبا 80 میلیون نمونه از علوم زمینی و حیات را در پنج مجموعه اصلی نگهداری میکنند: گیاه شناسی، حشره شناسی، کانی شناسی، دیرینه شناسی و جانورشناسی. این موزه هرسال پذیرای بیش از 5 میلیون بازدید کننده است.

21. سوهو

سوهو واقع در وست مینستر، مکانی مناسب در مرکز لندن برای تجربه ترکیبی از فرهنگ ها و تاریخ همراه با غذا، موسیقی، اوقات فراغت و تفریح است. هزارتویی از خیابان های مد، غذاخوری های عالی و زندگی شبانه شگفت انگیز، سوهو زمان خوبی را به لندنی ها و همچنین خارجی ها نشان میدهد.

22. سیرک پیکادیلی

یکی از شلوغ ترین تقاطع های شهر، سیرک پیکادیلی در واقع یک سیرک نیست. قبلا یک منطقه عمومی دایره یا حلقوی شکل بود؛ اما به مرور زمان به شکل مربع درآمده است. این میدان که به نام میدان تایمز لندن نیز شناخته میشود، در وست اند لندن واقع شده است و نام آن برگرقته از خانه یک خیاط راجر بایکر است که به خاطر فروش پیکادیل مشهور شد.

23. خیابان بیکر

این خیابان که از نام ویلیام بیکر که طراح این خیابان است برگرفته شده است، یک خیابان معروف قرن هجدهم است و در شهر وست مینستر واقع شده است. خیابان بیکر که زمانی یک خانه مسکونی در بالای شهر بود، اکنون یک منطقه عمدتا تجاری است. این شهر به عنوان محل سکونت شخصیت خیالی شرلوک هلمز معروف است.

24. محله چینی ها

ترکیبی رنگارنگ و خوش طعم از فرهنگ اصیل چینی، محله چینی لندن، واقع در بخش غربی لندن در سوهو است. اینجا یک بازار شلوغ متمرکز از محصولات شرق آسیاست.

25. میدان لستر

میدان لستر که در قلب و مرکز وست اند لندن واقع شده است و در سال 1670 ساخته شده است، مرکز سرگرمی یک مرحله ای برای همه نیازهای شماست. بهترین نمایش ها را تجربه کنید و از رویدادهای فرش قرمز پر ستاره در مکان های این منطقه دیدن کنید.

26. پل هزاره

پل هزاره که رسما پل پیاده روی هزاره لندن نامیده میشود و به “پل متزلزل” معروف است، بین پل ساوت وارک و پل راه آهن بلکفریرز قرار دارد. این بنا که در سال 2000 افتتاح شد، برای عبور عابران پیاده از رودخانه تیمز ساخته شد.

27. سامرست هاوس

سامرست هاوس یک ساختمان نئوکلاسیک فوق العاده است و بین استرند و رودخانه تیمز قرار دارد. این ساختمان قرار است مکانی برای الهام گرفتن و بستری برای نمایش استعدادهای مختلف باشد. همچنین کنسرت ها و فیلم های مختلف در فضای باز وجود دارد که برای بازدیدکنندگان نمایش داده میشود.

28. کاخ کنزینگتون

اقامتگاه سلطنتی خانواده بریتانیا از قرن هفدهم، کاخ کنزینکتون، در منطقه سلطنتی کنزینگتون در چلسی و لندن واقع شده است. بخشی از کاخ و اتاق های دولتی اکنون به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است و برای بازدید و شگفتی عظمت، بزرگواری و تاریخ این مکان برای عموم باز است.

29. خط آجری

خط آجری(brick lane) که به خاطر خانه های کاری اش معروف است، به دلیل جمعیت زیادی از بنگلادش ها، به بنگلاتون نیز معروف است، خیابانی در انتهای شرقی لندن است. این مکان که در منطقه تاور هملتز لندن مدفون است، مملو از فرهنگ و یک مقصد خرید معروف است، به خاطر غذاهای خیابانی خوشمزه اش شناخته شده است.

30. O2

O2 یک مرکز سرگرمی کامل واقع در بخش جنوب شرقی لندن، فضای بزرگی با میزبانی از رستوران ها، فضاهای نمایشگاهی، یک باشگاه موسیقی و دومین سالن بزرگ سرپوشیده بریتانیاست. این بنا که در ابتدا گنبد هزاره نام داشت، برای نمایش Arena و جشن گرفتن نوبت هزاره در سال 2000 ساخته شد.

31. کاخ همپتون کورت

کاخ معروف و باشکوه همپتون کورت در امتداد بخش ریچموند در امتداد رودخانه تیمز در بخش مرکزی لندن قرار دارد. با تقسیم به کاخ تودور و باروک، با باغها، زمین بازی و یک گالری هنری، امتیاز این مکان برای بازدیدکنندگان از بین نمیرود.

32. خیابان الکتریک

خیابان الکتریک یک خیابان بازار قرن نوزدهمی، اولین خیابانی است که با برق روشن شده است. این مکان که در بریکستون واقع شده است، مکانی عالی برای خرید لوازم الکترونیکی و ابزارهایی مانند دوربین، تلفن همراه، لپ تاپ و … است.

33. سیاه چال لندن

لندن دانجون که در امتداد کرانه جنوبی لندن واقع شده است، یک مکان جذاب با موضوع هیجان انگیز و یکی از 6 سیاه چال در کل بریتانیا و حتی در سراسر جهان است. این مکان وحشتناک ترین وقایع تاریخ پایتخت را در سبک کمدی سیاه یا طنز چوبه دار بازسازی میکند.

34. لندن BFI

موسسه فیلم لندن، سازمان اصلی ترویج و حفظ هنرهای بریتانیا، هرساله میزبان جشنواره فیلم لندن است. این جشن دنیای سینماست که هرساله بیش از 300 فیلم و مستند از استعدادهای درخشان در 70 کشور نمایش داده میشود و در بانک جنوبی لندن واقع شده است.

35. خیابان آکسفورد

یکی از شلوغ ترین خیابان ها نه تنها در این شهر، بلکه در سراسر جهان، خیابان آکسفورد با بیش از 500 فروشگاه برند و حدود 200 میلیون نفر در سال، به عنوان یک مقصد خرید معروف شناخته میشود.

36. بازار جاده پورتوبلو

یکی از شلوغ ترین مکان های لندن، بازار جاده پوتوبلو است که در ناتینگ هیل در غرب لندن واقع شده است. این بازار دارای 5 بخش مختلف است: عتیقه جات، مد و لباس، کالاهای دست دوم، میوه ها، سبزیجات و لوازم ضروری خانه. بهترین زمان برای بازدید از بازار جاده پورتوبلو، روزهای شنبه است که این مکان در اوج فعالیت خود است.

37. موزه حمل و نقل لندن

موزه حمل و نقل لندن یا LT که در قلب میدان کاونت گاردن واقع شده است، یکی از میراث لندن است. شبکه حمل و نقل مکان، تاریخچه و رشد آن را در طول سالها، همراه با تمام جنبه های حمل و نقل در شهر، از اتوبوس گرفته تا تیوب و قطار، حفظ کرده و به نمایش میگذارد.

38. خیابان باند

باند استریت که در مایفر واقع شده است، اساسا بریتانیایی، لوکس و مکانی است که قطعا باید برای یک تجربه خرید بدیع به آنجا رفت. این مسیر از خیابان آکسفورد تا سیرک پیکادیلی ادامه دارد و انتهای جنوبی آن خیابان باند قدیمی و انتهای شمالی خیابان باند جدید را مشخص میکند.

39. کاونت گاردن

میدانی در شهر وست مینستر به نام کاونت گاردنز، مکانی عالی برای گردشگران و افراد محلی است تا بتوانند خرید کنند، غذا بخورند و رستوران ها و بارهای متعدد آن را کشف کنند و از نمایش های خیابانی لذت ببرند. این مکان همیشه شلوغ است؛ زیرا مردم برای تجربه ترکیبی پرجنب و جوش و غنی از فرهنگ و تاریخ به اینجا می آیند.

40. همپستد هیث

هامپستد یک فضای باز و تفریحی سبز گسترده با وسعت 790 هکتار است و یکی از محبوب ترین هیت ها در بین لندنی هاست. این نه تنها یک فضای باز بزرگ و زیباست، بلکه خانه تعدادی از گونه های حیات وحش است و همچنین یک باغ وحش ملی و سایتی با اهمیت شهری برای حفاظت از طبیعت است که در منطقه دو شمال لندن واقع شده است.

41. رصدخانه سلطنتی گرینویچ

رصدخانه سلطنتی واقع در مرکز شهر به معنای گرینویچ و نصف النهار نخست، یکی از جاذبه های اصلی است که به نجوم و ناوبری کمک میکند. این رصدخانه مشرف به رودخانه تیمز، مرکز نجوم، مریدین حیاط، خانه فلمستید و تنها سیاره نمای لندن، سیاره نمای پیتر هریسون را در خود جای داد است.

42. بازار بورو

یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بازارهای عمده فروشی و خرده فروشی مواد غذایی در لندن، بازار بورو با انواع غذاهای ویژه برای بازدیدکنندگان و گردشگران محلی سروکار دارد. هر قسمت از بازار مملو از مغازه ها، بارها و رستوران هاست که آن را به یک بسته کامل برای افراد معتاد به خرید تبدیل میکند.

43. تیت مدرن

تیت مردن یکی از بزرگ ترین و زیباترین گالری های هنری در منطقه بنک ساید در منطقه ساوت وارک لندن است که مجموعه ای از هنرهای بین المللی و معاصر را ارائه میکند. این مجموعه بین المللی از هنر معاصر و رمان کشورهای مختلف را در خود جای داده است که بیش از 11 گالری را در بر میگیرد.

44. تئاتر گلوب

تئاتر گلوب، بخشی از شکسپیر گلوب، در خیابان پارک در ساحل رودخانه تیمز در لندن قرار دارد. این یکی از مشهورترین تئاترهاست که معماری قابل توجه و نفس گیر را با سالنی گرد 360 درجه و بدون سقف ارائه میدهد و یک مکان فرهنگی و مرکز آموزشی شناخته شده است.

45. سنت جیمز پارک

پارک سنت جیمز با وسعت بیش از 23 هکتار، پارکی کوچک و زیبا در مرکز لندن است که با کاخ باکینگهام، نگهبانان اسب و قفس پرنده واک همسایه است. این پارک دارای یک دریاچه کوچک با دو جزیره با منظره زیبا از مناظر سرسبز است. این پارک محل زندگی یک کلونی پلیکان است که میتوان آنها را درحال یافتن وعده های غذایی خود در اطراف منطقه مشاهده کرد.

46. کاونت گاردن

کاونت گاردن که به عنوان یک مقصد غذاخوری و خرید پر جنب و جوش در غرب لندن محبوب است، یک بسته کامل است؛ زیرا خرید، تئاتر، بار و … را ارائه میدهد. علاوه بر این، این جوهره معماری کلاسیک را با پیازای سنگفرش و ساختمان های قوسی دارد. میتوان از فروشگاه های مد نخبه مانند تام فورد، پل اسمیت، باربری، رالف لورن و بسیاری دیگر خرید کرد.

47. موزه علوم

موزه علوم واقع در جاده نمایشگاهی لندن یک جاذبه توریستی مهم است که در سال 1857 ساخته شده است. موضوعات مختلفی با مجموعه های معاصر نشان داده شده است که اندازه گیری زمان، پالایش نفت، اکتشاف فضا، تولید آهن، توسعه هواپیما، پالایش نفت و بسیاری موارد دیگر را به تصویر میکشد.

48. موزه لندن

موزه لندن بزرگترین موزه با مجموعه ای از تاریخ شهری در جهان است. این موزه در سایتی مشرف به دیوار شهر رومی در شمال کلیسای جامع سنت پل واقع شده است. این موزه تصاویر و تاریخ اجتماعی از دوران پیش از تاریخ شهر تا دوران مدرنیسم را به نمایش میگذارد.

49. باغ وحش لندن

باغ وحش لندن که اغلب باغ وحش شناسی لندن نامیده میشود، قدیمی ترین باغ وحش علمی جهان در پارک ریجنتز است. بیش از 673 گونه و 19289 مجموعه جانوری منفرد را در خود جای داده است. پارک جانورشناسی با گروهی منحصر به فرد از پستانداران، خزندگان، ماهی ها، پرندگان و …، بازدیدکنندگان خود را هیجان زده میکند.

50. رینجت پارک

یکی از پارک های سلطنتی لندن، رینجت پارک یک منطقه سرسبز بزرگ در مرکز لندن است. این پارک بیش از 410 هکتار وسعت دارد که با چمنزارهای سرسبز و یک دریاچه زینتی زیبا شده و منظره ای زیبا را ایجاد میکند.

51. هارودز

هارودز در مساحتی به وسعت 5 هکتار، یک فروشگاه مجلل و یکی از بزرگترین فروشگاه های دپارتمان در جهان است که در نزدیکی نایتزبریج لندن واقع شده است. این فروشگاه دارای بیش از 330 بخش است که تمام فروشگاه های خرده فروشی مورد نیاز را پوشش میدهد؛ از سالن های زیبایی گرفته تا ساعت، جواهرات، گالری، خانه و مبلمان.

52. موزه ویکتوریا و آلبرت

موزه ویکتوریا و آلبرت که به عنوان بزرگترین موزه هنرهای کاربردی، طراحی و وسایل تزئینی در جهان محبوب است، موزه ای باشکوه در جاده کرامول در لندن است. این موزه بیش از 2.27 میلیون اثر و آثار هنری مربوط به دوران پس از کلاسیک، معماری رنسانس ایتالیایی، مجموعه آسیایی و هنر اسلامی را در خود جای داده است.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ 52 مکان توریستی برتر لندن را بررسی کردیم و در حال و هوای آنان غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای لندن باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به لندن قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود