روز استقلال لبنان

روز استقلال لبنان که در 22 نوامبر جشن گرفته می شود، تعطیلاتی است که در کنار خانواده و دوستان می گذرانند. گذشته از راهپیمایی رسمی ارتش در مرکز شهر بیروت، روز استقلال لبنان عمدتاً در مدارس برگزار می شود. هر سال در 22 نوامبر، با یادآوری روز استقلال لبنان، سراسر کشور مملو از شادی و نشاط می شود. همچنین نمایش های آتش بازی وجود دارد که هم کودکان و هم بزرگسالان مشتاقانه منتظر آن هستند. علاوه بر این، جوامع میزبان کنسرت ها و فعالیت های فرهنگی برای بزرگداشت تاریخ لبنان هستند. پرچم ملی اغلب در خیابان ها و ساختمان های لبنان به عنوان نشانه ای از آزادی و هویت این کشور به نمایش گذاشته می شود. تقریباً تمام نقاط لبنان با رنگ های پرچم این کشور شعله ور شده است: قرمز، سبز و سفید.

تاریخچه روز استقلال لبنان

روز استقلال لبنان که در 22 نوامبر 1943 برگزار می شود، یک جشن ملی است که به یاد رهایی این کشور از قیمومیت فرانسه است که تقریباً 23 سال در خاک لبنان برقرار بود. لبنان از 1516 تا 1918 از نظر اداری توسط امپراتوری عثمانی اداره می شد. ژنرال گوراود، فرمانده سربازان فرانسوی در شام در آن زمان، در سال 1920 فرمانی را برای تعیین حدود لبنان بزرگ یا “لیبان بزرگ” صادر کرد. لیبان بزرگ. تا سال 1941 تحت قیمومیت فرانسه باقی ماند.

دولت ویشی در سال 1940 کنترل مناطق فرانسه را به دست گرفت. ژنرال هانری فرناند دنتز در نتیجه این امر به عنوان کمیسر عالی لبنان انتخاب شد. رئیس جمهور لبنان در آن زمان، امیل اد، در نهایت در 4 آوریل 1941 استعفا داد. مجلس نمایندگان در 8 نوامبر 1943، پس از انتخاب رئیس جمهور بچاره الخوری و انتخاب نخست وزیر ریاض الصلح، قانون اساسی لبنان را تغییر داد و به این ترتیب به طور یکجانبه به قیمومیت خاتمه داد.

فرانسوی ها با دستگیری رئیس جمهور، نخست وزیر و سایر اعضای کابینه و تبعید آنها به قلعه قرون وسطایی راشایا، تلافی کردند. این اپیزود که دیدگاه‌های مسیحی و مسلمان را در مورد این مأموریت گرد هم می‌آورد، منجر به فشارهای جهانی برای آزادی رهبران لبنان و اعتراضات عمومی گسترده شد. سرانجام، در 22 نوامبر 1943، فرانسه در برابر فشارهای فزاینده مردم لبنان و همچنین درخواست چندین کشور دیگر و آزادی اسرا از راشایا تسلیم شد. از آن زمان این روز به عنوان روز استقلال لبنان گرامی داشته می شود. این بنای تاریخی استقلال لبنان باستانی و عمارت خانواده حلبی در تمام طول سال به روی گردشگران و بازدیدکنندگان باز است تا غرور ملی را جشن بگیرند.

جدول زمانی روز استقلال لبنان

1516 – تحت حکومت عثمانی: کوه لبنان از زمان الحاق آن در سال 1516 تا پایان جنگ جهانی اول در سال 1918 تحت مدیریت امپراتوری عثمانی است.

1920 – فرمان ایجاد شده توسط ژنرال گورو: لبنان بزرگ، همانطور که در انگلیسی شناخته می شود، پیشرو دولت لبنان امروزی است که توسط فرانسه اشغال شده است.

1943 – لبنان به عنوان کشور مستقل اعلام شد: فرانسه تسلیم می شود و به جنگ استقلال پایان می دهد و لبنان را به کشوری آزاد تبدیل می کند.

1945 – عضو اتحادیه کشورهای عربی: در پی این رویداد تاریخی، این کشور که مدت ها مورد هدف قدرت های خارجی بوده، به عضویت کامل اتحادیه کشورهای عربی و سازمان ملل متحد در می آید.

5 حقیقت درباره روز استقلال لبنان

1. رژه مردمی: راهپیمایی مردمی در میدان شهدای مرکز شهر بیروت برگزار می شود.

2. راهپیمایی های مدنی در انواع مختلف: راهپیمایی‌های مدنی مردم در مکان‌های مختلفی برگزار می‌شود، با موضوعات متنوع در هر مکان، با کد لباس پوشیدن لباس سفید و حداقل یک پرچم لبنان بر روی شما.

3. ادای احترام به پرچم لبنان: مردم جنوب بعد از ظهر در میدان انقلاب صیدا گرد هم می آیند تا پرچم عظیم لبنان را تشکیل دهند.

4. یک صبحانه لبنانی برای بزرگداشت: صبح، یک صبحانه لبنانی بزرگ در میدان انقلاب صیدا سرو می‌شود، جایی که مردم تشویق می‌شوند وعده‌های غذایی خود را به همراه فرزندانشان بیاورند، زیرا فعالیت‌های خانوادگی مفرح در آنجا برگزار می‌شود.

5. گردهمایی برای مراقبه برای لبنانی بهتر: مدیتیشن آرام به مدت 15 دقیقه انجام می شود.

چرا روز استقلال لبنان مهم است؟

1. به یاد آزادی است: روز استقلال لبنان مانند 4 جولای در ایالات متحده یا روز باستیل در فرانسه است که به یاد آزادی است. هیچ چیز بهتر از آزادی و اعتراف به آن به عنوان یک حق و نعمت نیست.

2. احیای امید در لبنان: استقلال واقعی از شکاف های فرقه ای ریشه دار، جهل، بزدلی و وفاداری کور حاصل شد. زنان و مردان در خیابان معنای واقعی را به روز استقلال آوردند.

3. متحد شدن در برابر همه شانس ها: روز پایان جنگ داخلی بود. مردم با هم متحد شدند تا از یک هدف حمایت کنند و به یک هدف برسند.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید در مورد روز استقلال لبنان بدانید را شرح دادیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای لبنان باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود