جشنواره های هند

هند کشوری با فرهنگ پویا است و هر هندی جشنواره های بسیاری را در طول سال با صمیم قلب جشن می گیرد. هر جشنواره در راه خود منحصر به فرد است. جشن گرفتن آنها در حین بازدید از این کشور فرصتی عالی برای کشف رونق فرهنگ و میراث هند است. 

در اینجا یک لیست ماهانه از جشنواره های هندی آورده شده است که به شما کمک می کند برخی از آنها را از بین چندین جشنواره انتخاب کنید:

1. روز جمهوری، جشن یک هند مستقل

اجرای قانون اساسی هند در 26 ژانویه 1950، آغاز هند به عنوان یک کشور جمهوری بود. از آن زمان هر سال در 26 ژانویه هندی ها این جشنواره ملی را با افتخار جشن می گیرند. این جشن ها در راجپات در قالب رژه های تشریفاتی در مقابل رئیس جمهور هند و سایر نمایندگان بین المللی برگزار می شود. هزاران نفر از زمین دیدن می کنند تا نظاره گر نمایش وحدت و غنای فرهنگی کشور باشند.

2. Makar Sankranti –  جشنواره بادبادک در گجرات و لوهری در شمال هند

ماکار سانکرانتی که تقریباً در همان تاریخ هر سال، یعنی 15 ژانویه برگزار می‌شود، جشن‌های متفاوتی با خود دارد. هندوهای شمال هند و سیکها اینها را لوهری و گجراتیها اوتارایان می نامند.

لوهری – جشن لوهری پایان فصل زمستان است. این جشن با ضرب و شتم دهل، ناگاداس، و خواندن آوازهای سنتی لوهری برگزار می شود. کودکان از محله دیدن می کنند و از آنها غذا می خواهند. این فستیوال پر از زندگی است و شما نمی توانید Lohri هند شمالی را از دست بدهید. جشن های ویژه ای در خانه های نوزادان و تازه عروس ها برگزار می شود.

اوتارایان – در اوتارایان، آسمان زیبایی را می بینید که با بادبادک هایی در اندازه ها، طرح ها و رنگ های مختلف پوشیده شده است. جشنواره بین المللی پرواز بادبادک در گجرات مهم ترین جشنواره ای است که در هند برگزار می شود. بهترین مکان برای رویارویی با منظره لذت بخش آسمان روشن، کنار رودخانه سابارماتی یا استادیوم پلیس احمدآباد است.

3. برداشت پونگال در بخش جنوبی هند

“Thai Pongal” در معنای لغوی آن جشن شکرگزاری خدای خورشید برای برداشت محصول است. هر سال بین 14 تا 17 ژانویه جشن گرفته می شود. هر روز مناسبت های مختلفی برای جشن گرفتن دارد. روز اول به عنوان بوگی جشن گرفته می شود، زمانی که دارایی های قدیمی دور ریخته می شوند، و دارایی های جدید جشن می گیرند. روز دوم رویداد اصلی است که به عنوان تای پونگال شناخته می شود و پس از آن رویداد روز سوم، Maatu Pongal است. Kaanum Pongal که در روز چهارم جشن گرفته می شود، پایان خوشی را به جشنواره می دهد.

4. Basant Panchami- جشن ساراسواتی

این جشنواره بهار هندو در ژانویه یا فوریه برگزار می شود. این جشنواره به الهه هندو ساراسواتی اختصاص دارد. ساراسواتی پوجا در یک سطح غول پیکر در ایالت های بیهار ، بنگال غربی ، اودیشا و آسام اتفاق می افتد . مردم زرد می خورند و زرد می پوشند. در راجستان ، مردم حلقه های گل یاس می پوشند در حالی که در اوتاراکند ، مردم لرد شیوا و پارواتی را به عنوان زمین مادر می پرستند. سیک ها لنگر را برای جشن گرفتن جشن زرد هدایت می کنند.

5. کومبه ملا

آیا تا به حال شاهد ازدحام هزاران نفر بوده اید؟ خوب، این کومب ملا برای شماست. این جشنواره که هر 3 سال یک بار در الله آباد ، بنارس ، هریدوار و اوجین برگزار می شود ، یکی از بزرگترین گردهمایی های زائران در سراسر جهان است. Kumbh Mela که به‌عنوان روشن‌کننده‌ترین جشنواره معنوی در جهان در نظر گرفته می‌شود، مکانی برای فداییان است که برای مقدس شدن در رودخانه آب می‌روند. اگرچه در مکان‌های خاصی هر 3 سال یک بار جشن گرفته می‌شود، اما هر 12 سال یک بار در برخی مکان‌ها بر اساس تقویم ویکرام سموات برگزار می‌شود. تعداد افرادی که از ماها کومبه ملا بازدید می کنند در طول سال های گذشته از 30 میلیون نفر در روز عبور کرده است. 

6. لوسار- سال نو تبتی

این جشن عمدتاً در لاداخ یا در پایان ژانویه یا در آغاز فوریه برگزار می شود. این جشن ادغام آیین های باستانی، نمایش و رقص است. مراسم “متو” رویداد اصلی است که توسط مردم لاداخی انجام می شود که در آن مشعل های شعله ور را حمل می کنند و در حالی که از خیابانی به خیابان دیگر برای بدرقه کردن ارواح شیطانی حرکت می کنند، دعا می خوانند.

7. ماها شیوراتری

جشن بزرگ به مناسبت غلبه بر تاریکی و جهل برگزار می شود. مردم روزه می گیرند، لباس نو می پوشند و لرد شیوا را عبادت می کنند. معابد اصلی خدا در بنارس و سومنات بازدید می شود . نمایشگاه ماندی در شهر مندی، هیماچال پرادش برگزار می شود . همچنین به عنوان سالگرد خدا شیوا و الهه پارواتی در مناطق کشمیری و هیمالیا جشن گرفته می شود. معبد Mahakaleshwar ، Ujjain توسط فداییان متعدد جمع شده است.

8. کارناوال در گوا

کارناوال 3-4 روز شروع می شود و سرگرمی های زیادی را به همراه دارد. بسیاری از گروه های فرهنگی بخشی از رژه بزرگی هستند که در گوا برگزار می شود. رژه شناور در مناطق مهم شهری مانند پانجیم، مارگائو، واسکو داگاما و ماپوسا برگزار می‌شود. گوا هر سال در طول زمان کارناوال با موسیقی دیوانه، رنگ، غذا، نوشیدنی، طبل و سرگرمی غرق در عشق جشن می شود.

9. حیات وحش

این بهترین زمان برای تماشای حیات وحش غنی هند است. بازدید از پارک های ملی و پناهگاه های حیات وحش بهترین گزینه برای دوستداران حیات وحش است. پارک ملی جیم کوربت در اوتاراکند، پارک ملی Ranthambore در راجستان، پارک ملی Bandipur در کارناتاکا، پارک ملی Sariska در راجستان، پارک ملی Kaziranga در آسام، Sundarbans در بنگال غربی و گیر در گجرات باید در لیست شما قرار بگیرند.

10. هولی

جشنواره رنگ ها دوست داشتنی ترین جشنواره کشور است. هولیکا داهان یک شب قبل از هولی اتفاق می افتد که در آن همه نگاتیوها در آتش سوزی می شوند. در روز اصلی، مردم با رنگ‌های ارگانیک در حالی که آهنگ‌های موسیقی را شیار می‌کنند، بازی می‌کنند. گوجیا، ماتری و تاندای از تخصص های این جشنواره هستند. “لات ماار هولی” در منطقه باج در ماتورا جشن گرفته می شود. زنان با بازیگوشی سپر شوهران خود را با چوب می کوبیدند. در جنوب، هدایایی به کامادوا، خدای عشق هندی داده می شود. Dwarka، یک شهر ساحلی در گجرات، این جشنواره را در معبد Dwarkadheesh جشن می گیرد. این جشنواره به عنوان جشنواره بخشش و آغازهای جدید مشاهده می شود.

Vasant Chaitra Navaratri آغاز سال نو را طبق تقویم قمری هندو نشان می دهد. این جشن به مدت نه روز ادامه دارد. گجرات میزبان جشن های مرموز به شکل روزه و رقص محلی سنتی خود، گاربا است. سه روز اول به Maa Durga (الهه انرژی)، سه روز بعدی به Maa Lakshmi (الهه ثروت) و سه روز آخر به Maa Saraswati (الهه دانش) اختصاص دارد. نه روز ناوراتری با رام نوامی به پایان می رسد.

11. عید پاک

خرگوش های عید پاک و تخم مرغ های عید پاک جاذبه اصلی این جشنواره هستند. این جشنواره بیشتر در ایالت های گوا، کرلا و آندرا پرادش برگزار می شود. در گوا، کارناوال ها برگزار می شود و مهمانی ها در کنار ساحل برگزار می شود. پس‌آب‌های زیبای کرالا و نشانه‌های معماری شگفت‌انگیز آندرا پرادش میزبان جشن‌های عید پاک است. جمعه خوب در سراسر هند تعطیل اعلام شده است.

12. ماهاویر جایانتی

این مهم ترین جشنواره جین ها است. جشن های بزرگ در ایالت های گجرات و راجستان برگزار می شود. معابد دارای پوجاها و هدایای مختلفی توسط جانبازان هستند. جین ها در برخی از کارهای خیریه شرکت دارند. گجرات بزرگترین نمایشگاه را در طول جشنواره برگزار می کند. Palitana و Girnar در گجرات عبادتگاه های قابل توجهی هستند. وایشالی، در بیهار که زادگاه لرد ماهاویر است، این جشنواره را با شکوه جشن می گیرد.

13. بودا جایانتی

این جشن عمدتاً در لاداخ، سیکیم، آروناچال پرادش، بود گایا، دارجلینگ، کورسونگ و ماهاراشترا برگزار می‌شود . فداییان برای گوش دادن به آموزه های بودایی از ویزاک بازدید می کنند. کد لباس سفید است و از غذاهای غیر گیاهی کاملاً پرهیز می شود. حیوانات در قفس آزاد می شوند.

14. فصل انبه

هندی ها شیرینی دارند و غذاهای انبه بدون شک در بالای منوی دسر آنها قرار دارد. ماه مه فصل انبه را فرا می خواند که می توانید از انواع خوبی از انبه های ترش و شیرین لذت ببرید. آلفونسو، بادامی، چاونسا، داشری و کسار به ترتیب غذاهای راتناگیری ، کارناتاکا ، شمال هند، مالیه آباد و گجرات هستند.

15. راث یاترا اوریسا 

جشنواره ارابه‌ها: راث یاترا جشن بزرگی است که در پوری برگزار می‌شود . خدایان معبد، لرد جاگانات، لرد بالاابهادرا و الهه سابهادرا، از معبد اصلی جاگانات پوری، با چرخ آسمانی حذف شده و به ارابه های مربوطه خود برده می شوند. ارابه ها سپس به خیابان بزرگ معبد Gundicha برده می شوند. هزاران نفر از جانبازان در این یاترا شرکت می کنند. کانال های خارجی نیز پخش زنده این یاترا را ارائه می دهند.

16. عید سعید فطر

جشن مبارک رمضان شامل روزه یک ماهه است. اعتقاد بر این است که روزه باعث می شود انسان از رذیلت هایی که او را به خدا نزدیک می کند دست بردارد. مسلمانان بخش مهمی از اقشار فرهنگی در هند را تشکیل می دهند، از این رو عید با روزه مقدس و اقامه نماز جشن گرفته می شود. با ضیافتی شاد به پایان می رسد.

17. عقب نشینی مراقبه

آب و هوای ماه جولای برای داشتن استراحتگاه های مدیتیشن برای ارتباط معنوی با ذهن و بدن شما عالی است. هند بزرگترین مراکز استراحت مراقبه را دارد. برای نام بردن از چند مورد، استراحتگاه بین المللی مدیتیشن اوشو( پونا )، مرکز بین المللی هنر زندگی ( بنگالور )، آکادمی بین المللی ویپاسانا ( ایگاتپوری )، پارمارث نیکتان (ریشیکش) و مدیتیشن متعالی (دهلی).

18. رکشابندان

این جشنواره به یاد پیوند بین یک برادر و خواهرش است. خواهران راخی را روی مچ برادران خود می بندند تا از آنها در برابر هر گونه نفوذ شیطانی محافظت کنند. برادران برای خواهران خود هدایایی می آورند و قول حفاظت لازم را برای یک عمر می دهند. این جشنواره به طور گسترده در هر ایالت هند جشن گرفته می شود. عشق بین این دو را تقویت می کند.

19. جانمشتمی

جشنواره سالانه هندوها تولد لرد کریشنا را جشن می گیرد. ایالت های مختلف این جشنواره را به روش های مختلف جشن می گیرند. راسا لیلا، درام سنتی کریشنا در مناطق ماتورا، مانیپور، آسام، راجستان و گجرات اجرا می‌شود. در بمبئی، پونه و گجرات، رویداد DAHI HANDI اتفاق می‌افتد که در آن گروه‌ها اهرام انسانی می‌سازند تا به دیگ ماست که در ارتفاع معینی بسته شده است برسند. رقص های سنتی در معابد گجرات اجرا می شود. در منطقه کوچ گجرات، کشاورزان گاری‌های گاو را با بت‌های کریشنا تزئین می‌کنند تا مراسم مجلل برگزار کنند. در شمال شرق و جنوب هند مردم درگیر آهنگ های مذهبی می شوند و جشن را جشن می گیرند. Mathura، Vrindavan، و ISKCON مهم ترین جشن های جشنواره را مشاهده می کنند.

20. روز استقلال

این جشنواره یادبود استقلال هند از امپراتوری بریتانیا در 15 اوت 1947 است. مراسم میزبانی پرچم، رژه و سایر رویدادهای فرهنگی در سراسر کشور برگزار می شود. نخست وزیر هند رسماً میزبان پرچم در قلعه سرخ است که به دنبال سنت 21 تیراندازی است. رژه ها و مجالس نمایش مبارزه هند برای استقلال را به نمایش می گذارد. مردم سراسر کشور با پرواز بادبادک آزادی را جشن می گیرند.

21. نوروز – سال نو پارسی

زرتشتیان در بمبئی با برگزاری مراسمی در آتشکده ها، از جمله جشن های سنتی و دیدار با دوستان، فرار پدرشان از ایران را گرامی می دارند.

22. محرم

اولین ماه تقویم اسلامی است. تاریخ های جشنواره همچنان در تقویم گرجستان در حال چرخش است. شیعیان به یاد شهید حسین بن علی عزاداری می کنند. آنها آن را به عنوان ماه عزا در نظر می گیرند، در حالی که مسلمانان سنی آن را با آرامش بیشتری برگزار می کنند. عزاداری از روز اول ماه تا دو ماه و هشت روز بعد ادامه دارد. در روز دهم، مسلمانان شیعه با بنرهایی در خیابان ها راهپیمایی می کنند. از سوی دیگر، این ماه روزه داری است که در پی آن شاهکارهای افسانه ای برای مسلمانان سنی به دنبال دارد. انتخاب روزه بر عهده خود فرد است.

23. گانش چاتورتی – ماهاراشترا

این جشن به عنوان یک جشنواره عمومی بزرگ در ایالت های ماهاراشترا، گوا، گجرات و چاتیسگر برگزار می شود. منداپ ها و پاندال ها با بت های گانشا راه اندازی می شوند. بسیاری از فعالیت های فرهنگی مانند آواز، رقص، تئاتر و اجراهای ارکستر برگزار می شود. این جشنواره به عنوان Vinayaka Chaturthi در تامیل نادو شناخته می شود. بت های گانشا از خاک رس ساخته شده اند. در Thiruvananthapuram، کرالا، راهپیمایی های دسته جمعی شامل بت های بزرگ گانشا از معبد Pazhavangadi Ganapathi تا ساحل Shankumugham برگزار می شود و نمادها در دریا غوطه ور می شوند. مودک غذای شیرین اصلی جشنواره است.

24. اونام 

Onam جشن برداشت محصول کرالا است که در ماه Chingam در تقویم مالایالام برگزار می شود. این جشنواره بزرگداشت آواتار ویشنو – وامانا و بازگشت شاه ماهابالی به خانه است. این جشنواره یکی از سه فستیوال اصلی هندو در کرالا به همراه Vishu و Thiruvathira است. اگرچه اونام یک جشنواره کرالا است، اما در میان جوامع مالایی در سراسر جهان با همان قدرت و شکوه جشن گرفته می شود. 

25. گاندی جایانتی

این جشنواره در 2 اکتبر به مناسبت تولد پدر ملت، مهاتما گاندی برگزار می شود. این مراسم با گرامیداشت فداکاری های او با اقامه نماز در یادبود او در دهلی نو، مدارس، کالج ها، ادارات و سایر موسسات برگزار می شود.

26. دورگا پوجا

این جشنواره با جشن گرفتن سلطنت خیر بر شر، پیروزی الهه دورگا بر ماهیشاسورا را جشن می گیرد. این در طول 10 روز مشاهده می شود و یک رویداد اجتماعی بزرگ در ایالت های شرقی و شمال شرقی هند است. اگرچه این مراسم طولانی و پیچیده است، اما فداییان از آنها لذت می برند. خیابان‌های رنگارنگ، پاندال‌ها، باجان‌ها و چراغ‌های روشن در طول زمان جشنواره شما را احاطه کرده‌اند. همچنین، در معابد بنگال غربی، اودیشا و آسام (سیلچار) قربانی واقعی حیوانات به نشانه پیروزی ماآ دورگا بر دیو بوفالو انجام می شود. در کارناتاکا به عنوان میسور داسارا جشن گرفته می شود. تاریخ ها ممکن است تغییر کنند.

27. ناوراتری

ناوراتری پس از موسمی که به نام شارد ناوراتری نیز شناخته می شود به افتخار ماا دورگا مشاهده می شود. در مناطق غربی و شمالی هند، روز پایانی ناوراتری به عنوان ویجایاداشامی یا دوسهرا جشن گرفته می شود، در حالی که در ایالت های شمال شرقی و شرقی شبیه دورگا پوجا است. تاریخ ها به حرکات خورشید و ماه بستگی دارد و از این رو در معرض تغییر هستند. رویدادهای Ramlila در شمال هند اتفاق می افتد در حالی که پاندال های Maa Durga در ایالت های شرقی و شمال شرقی کشور برپا می شوند. این جشنواره اصلی گجرات است از این رو شور و اشتیاق و غیرت عالی را در میان ساکنان گجرات مشاهده می کند. گاربا، رقص فرهنگی در گروه های بزرگ اجرا می شود.

28. دوسهره

همچنین به عنوان ویجایاداشمی شناخته می شود، پایان دورگا پوجا را نشان می دهد و پیروزی خیر یا شر را در قالب پیروزی لرد راما بر راوانا جشن می گیرد. شمال هند مشاهده می‌کند که بت‌های راوانا سوزانده می‌شوند که به معنای بازگرداندن ایمان به خیر است. هزاران رقص و نمایش داستان پیروزی لرد راما را به تصویر می کشد. در دره کولو، هیماچال نمایشگاه بزرگی برگزار می شود و نیم میلیون نفر از این رژه بازدید می کنند؛ در Mewar، راجستان، به عنوان جشنواره بزرگ راجپوت ها مشاهده می شود؛ در شرق هند با بت های دورگا که در آب غوطه ور شده اند خداحافظی می کنند. بنگال غربی این جشنواره را در استثنایی ترین سطح با برگزاری صدها رژه جشن می گیرد. همچنین می توانید از Mysore دیدن کنید تا بخشی از Grand Mysore Dasara باشید.

29. دیوالی

این کشور بازگشت لرد راما به آیودیا پس از 14 سال تبعید را در قالب چراغانی کردن دیه، کشیدن رنگولا، تزئین خانه ها، پوشیدن لباس های نو، توزیع هدایا و سوزاندن ترقه جشن می گیرد. مردم همچنین الهه لاکشمی (الهه ثروت و رفاه) و لرد گانشا (نماد آغازهای اخلاقی) را می پرستند. در بنگال غربی و اودیشا به کالی پوجا معروف است. در آیین سیک، باندی چور دیواس جشن گرفته می شود که طی آن مردم معبد طلایی امریتسار را روشن می کنند و خود را در آتش بازی می گذرانند. Diwali Melas در سراسر کشور سازماندهی می شود. این یک جشنواره پنج روزه در کارناتاکا است. دیوالی در منطقه براج به لرد کریشنا تقدیم شده است و به همین دلیل کوه گوواردان توسط مردم پرستش می شود. جشنواره چراغ ها با قدرت و شکوه فراوان برگزار می شود.

30. گوروپوراب یا گورو ناناک جایانتی

این مقدس ترین جشنواره سیک ها در سراسر جهان است. این در روز کامل ماه به عنوان سالگرد تولد گورو ناناک دو جی جشن گرفته می شود. یک روز قبل از آن مراسم راهپیمایی برگزار می شود و توسط پنج پیاره (پنج معشوق) رهبری می شود. جلسات نماز صبح و شب در گورودواراس برگزار می شود. تیم‌های سنتی گاتا هنرهای رزمی انجام می‌دهند و شمشیرزنی را به نمایش می‌گذارند. جشن های عظیمی در پنجاب برگزار می شود.

31. Dev Deepawali

جشن کرتیک پورنیما در بنارس، اوتار پرادش برگزار می شود. این جشنواره 15 روز پس از دیوالی برگزار می شود. خانه‌ها تزئین می‌شوند، چراغ‌های نفتی روشن می‌شوند، دسته‌هایی از خدایان تزئین شده در خیابان‌ها بیرون آورده می‌شوند و دیه‌ها در رودخانه شناور می‌شوند. این فستیوال یک جشنواره توریست محور است، زیرا قات ها با میلیون ها لامپ خاکی روشن می شوند و صحنه های شبانه را به چشم می خورد. 21 کشیش جوان و 24 دختر آرتی را در داشمشوار گات اجرا می کنند. Ganga Mahotsav میراث بنارس را به نمایش می گذارد. برنامه های فرهنگی، هنرهای رزمی، آواز کلاسیک و رقص نیز برگزار می شود.

32. زمان ساحل

ماه دسامبر برای داشتن یک زمان جشن در ساحل مناسب است. سواحل گوا، کرالا و  آندامان به راحتی از شما استقبال می کنند و بهترین ها را به شما ارائه می دهند. فعالیت‌های آبی در آب‌های آبی عمیق زیر آسمان‌های سفید، ترکیب کامل ماجراجویی را برای سفرنامه‌ها تشکیل می‌دهد. اگر بخواهید در ماه دسامبر از گوا بازدید کنید، بزرگترین جشنواره آفتاب سوختگی در گوا مانند یک شیر بر روی کیک عمل می کند. ورزش‌های آبی و زیبایی‌های منظره در آندامان هیچ تجربه‌ای شاد را برای شما به ارمغان نمی‌آورند و آب‌های خلوت کرالا را فراموش نکنید، تجربه قایق‌های خانگی در اینجا مطمئناً بهترین است.

33. فصل ازدواج

هند به خاطر عروسی های چاقش محبوب است. دسامبر ماهی است که بیشترین تعداد عروسی در آن برگزار می شود. عروسی های هندی مجلل ترین و رنگارنگ ترین عروسی ها در سراسر جهان هستند. تنها چیزی که می توانید ببینید خانه های رنگارنگ، مزارع و چهره های شاد است. پس فرصت حضور در یکی را از دست ندهید. همچنین، از آنجایی که هند کشوری متنوع است، فرصتی برای مشاهده سنت‌های ازدواج متفاوت با مذاهب و فرهنگ‌های مختلف دارید.

34. سال نو

هند تعداد قابل توجهی مهمانی عجیب و غریب سال نو برگزار می کند. مناطق معروفی وجود دارد که در آن شگفت انگیزترین مهمانی های سال نو برگزار می شود. در گوا، فرصتی برای شرکت در مهمانی های ساحلی با آبجو ارزان و موسیقی زنده دارید. ساحل آنجونا باید در صدر فهرست شما باشد. بمبئی به خاطر زندگی شبانه اش معروف است و بمبئیکارها به طور کامل در منطقه آواز و رقص غرق شده اند. یک جرعه نوشیدنی در شهر که با چراغ ها و کراکرها روشن شده است، شما را سرد می کند.

در بنگلور، می‌توانید از مهمانی‌های خوشمزه در بهترین رستوران‌های پشت بام با آتش بازی به عنوان همراه خود لذت ببرید. کلوب های متعلق به افراد مشهور در دهلی بهترین مکان برای همه دوستداران مهمانی است. کلوپ‌های شبانه در کلکته شلوغ می‌شوند، و برای شما سخت است که از ضربه زدن روی ضربات خود دست بردارید. پوندیچری برای مهمانی های ساحلی افسانه ای کمتر معروف است. اجراهای رقص فوق العاده در خیابان چیزی است که باید به آن توجه کرد. درباره بهترین مکان ها برای جشن سال نو در هند بیشتر بخوانید.

35. شتر پیمایی

دسامبر بهترین ماه برای سفرهای ماجراجویانه در صحرا است. گردشگران راجستان را به خاطر سفرهای شجاعانه با شترها به شدت ازدحام می کنند. پوشکار، جایسالمر، جودپور و بیکانر مکان‌هایی هستند که می‌توانید در صحرا با سفرهای متحرک روبرو شوید.

36. Rann Utsav – جشنواره کوچ

صحرای سفید از بازدیدکنندگان خود استقبال گرمی می کند. این جشنواره تا فوریه ادامه دارد. نمایشگاه های رنگارنگ در ساحل رودخانه روح را با روحیه جشن می بخشد. فعالیت‌هایی مانند اسب‌سواری، شترسواری، پرنده‌نگاری، رقص‌های سنتی، بازی‌های مختلف، شطرنج غول‌پیکر، پاراموتورینگ، و آخرین اما نه چندان مهم‌ترین کریکت خالص انجام می‌شود. این جشنواره به بازدیدکنندگان خود فرصتی برای تجربه سنت های متنوع و مهمان نوازی مردم کوچی می دهد. شن و ماسه سفید با تزئینات رنگارنگ برای هر کسی لذت بخش است.

37. جشنواره هورنبیل، ناگالند

جشنواره هورنبیل هند که عموماً به عنوان “جشنواره جشنواره ها” نامیده می شود، از اول تا هفتم دسامبر هر سال برگزار می شود. یک جشنواره فولکلور منحصر به فرد که در ایالت شمال شرقی هند – ناگالند برگزار می شود. ناگالند، محل زندگی چندین قبیله، ایالتی متنوع است. برای تشویق تعامل بین این گروه‌های قبیله‌ای، دپارتمان‌های گردشگری و هنر و فرهنگ ناگالند جشنواره هورنبیل را برای نمایش فرهنگ و قومیت این سرزمین برگزار می‌کنند. 

هند، سرزمین جشنواره ها مشتاق است تا با استقبال گرم شما روبرو شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود