روز صنعتی شدن آفریقا

روز صنعتی شدن آفریقا هر ساله در 20 نوامبر به عنوان بخشی از هفته صنعتی آفریقا جشن گرفته می شود. این روز بسیاری از دولت های آفریقایی و شرکای تجاری را گرد هم می آورد. تا در مورد ابتکارات و فرصت هایی که می تواند تلاش های صنعتی سازی را در سراسر این قاره پیش ببرد، گفتگو کنند. از طریق اجلاس ها و سمینارهای مختلف در این روز، این فرصتی است که به جلب توجه جهانی به چالش های صنعتی شدن در آفریقا کمک می کند. و راه های ممکن برای کمک به تقویت توسعه اقتصادی بیشتر را برجسته می کند.

تاریخچه روز صنعتی سازی آفریقا

روز صنعتی شدن آفریقا در سال 1989 توسط سازمان ملل متحد برای کمک به افزایش آگاهی در مورد اهمیت صنعتی شدن به عنوان یک عامل محرک برای رشد اقتصادی در این قاره تاسیس شد.

آفریقا به عنوان کم‌ترین منطقه صنعتی جهان در نظر گرفته می‌شود. که تأثیر زیادی بر توسعه این قاره و توانایی آن در مقایسه با اقتصاد جهانی دارد. دلایل کندی روند صنعتی شدن در آفریقا به عواملی مانند زیرساخت های ضعیف، نیروی کار غیر ماهر، مؤسسات فاسد و برنامه ریزی ضعیف سرمایه گذاری نسبت داده می شود. با این حال، بسیاری از کشورها مانند آفریقای جنوبی، نیجریه، زامبیا، رواندا و اتیوپی سیاست‌ها و اقداماتی را در دهه‌های اخیر اجرا کرده‌اند. که به پیشرفت توسعه صنعتی آنها کمک کرده است.

در ادامه…

افزایش فعالیت‌های صنعتی می‌تواند با ایجاد اشتغال و معرفی تکنیک‌های جدید که به تسریع رشد کمک می‌کند، به افزایش بهره‌وری و ارتقای قابلیت‌های نیروی کار کمک کند. برای کشورهای در حال توسعه، صنعتی شدن به عنوان راهی تلقی می شود. که می تواند نرخ رشد بالاتری را تضمین کند و می تواند به تنوع اقتصاد آنها منجر شود. انجام این کار همچنین به ریشه کنی فقر، تولید ثروت و تقویت ساختارهای اقتصادی کمک خواهد کرد.

در طول سال ها، درخواست هایی برای تغییر یا ادغام ساختارهای کشاورزی و صنعتی اقتصادهای آفریقایی وجود داشته است. این به این دلیل است که تولید پتانسیل زیادی برای کمک به کشورهای آفریقایی برای گسترش سرمایه گذاری، تجارت و بازده تولید خود دارد، به ویژه وقتی صحبت از تجارت با غرب می شود.

با این حال، برای تحقق این چشم‌اندازها، دولت‌های آفریقایی باید گرد هم آیند. و به برنامه تحول صنعتی متعهد شوند که اثرات آن توسط طیف گسترده‌ای از سهامداران در سراسر قاره احساس شود. در نتیجه، ایالات متحده روز صنعتی سازی آفریقا را برای تأکید بر اهمیت همبستگی کشورهای آفریقایی و شرکای تجاری آنها در پیشبرد آفریقا تعیین کرد.

جدول زمانی روز صنعتی سازی آفریقا

1884 – اروپایی ها فتح آفریقا را آغاز کردند: هفت قدرت اروپایی در «مقابله برای آفریقا» شرکت کردند و تقریباً کل قاره را تا سال 1914 مستعمره کردند.

دهه 1920 – اولین تلاش های صنعتی آفریقایی آغاز شد: قدرت های استعماری اولین مراحل صنعتی شدن را در جنوب صحرای آفریقا آغاز می کنند.

1989 – روز برپا شده است: سازمان ملل 20 نوامبر را به عنوان روز صنعتی شدن آفریقا اعلام کرده است.

2021 – توافقنامه برای بهبود تجارت بین آفریقایی: توافقنامه منطقه آزاد تجاری قاره آفریقا برای تقویت تجارت بین کشورهای آفریقایی و ایجاد مشاغل پرکار بیشتر تصویب شده است.

چگونه روز صنعتی سازی آفریقا را گرامی بداریم؟

  • در سمینارهای مختلف روز صنعتی سازی آفریقا شرکت کنید

در رویدادهای مختلف آنلاین و حضوری که سازمان ملل و بسیاری از مؤسسات دیگر به مناسبت روز صنعتی سازی آفریقا برگزار می کنند، شرکت کنید و مشاهده کنید. این رویدادها بینش و ایده های خوبی در مورد چگونگی بهبود توسعه اقتصادی آفریقا ارائه می دهد.

  • تاریخ آفریقا را بخوانید

یکی از راه های درک اینکه چرا آفریقا کمترین منطقه توسعه یافته در جهان است، دانستن تاریخچه پشت آن است. برای درک اینکه چرا اقتصاد آفریقا در حال حاضر با سرعت بسیار یخبندان حرکت می کند، تاریخ آفریقا را بخوانید، به ویژه آنهایی که از دیدگاه آفریقا نوشته شده اند.

  • حمایت از مشاغل آفریقایی

به کسب و کار محلی آفریقایی خود رجوع کنید و ببینید چه چیزی برای ارائه دارند. با دیاسپورای آفریقایی صحبت کنید تا دانش خود را از فرهنگ آفریقا و دیدگاه های آنها تقویت کنید. با حمایت از مشاغل آفریقایی در خارج از کشور، اطمینان حاصل می کنید که آنها می توانند رونق خود را در یک سرزمین خارجی حفظ کنند.

چرا روز صنعتی سازی آفریقا مهم است؟

  • مزایای صنعتی شدن را ترویج می کند

روز صنعتی شدن آفریقا، روزی است که به ترویج مزایای اقتصادی صنعتی شدن اختصاص دارد. صنعتی شدن می تواند با ایجاد میلیون ها شغل، تغییر ساختارهای اقتصادی، تشویق سرمایه گذاری و حفظ عرضه مستمر کالاها و خدمات، به تکامل کشورها کمک کند. این فرآیندها همچنین ممکن است شامل معرفی فناوری، مواد و روش‌های جدید برای کمک به ارتقای مهارت کارکنان و تضمین تولید با کیفیت بالا باشد.

  • می تواند به تغییر دیدگاه در مورد آفریقا کمک کند

برای مدت طولانی، آفریقا به عنوان فقیرترین قاره جهان در نظر گرفته شده است، و زمان آن است که این تصور را معکوس کنیم. بسیاری از کشورهای آفریقایی، مانند سنگال، نیجریه و رواندا، تلاش‌های صنعتی‌سازی خود را با توسعه تجارت و اقتصاد با موفقیت دنبال کرده‌اند. طبق گزارش سازمان ملل، تولیدات تولیدی آفریقا از سال 2021 به میزان 17.8 درصد افزایش یافته است. که نشان دهنده رشد اقتصادی در نتیجه صنعتی شدن است.

  • چالش هایی را که باید با آنها مقابله کرد برجسته می کند

ساختارهای ضعیف اقتصادی، برنامه‌ریزی سیاست، کیفیت نیروی کار، مدیریت و فساد شدید دلایل اصلی افزایش سطح توسعه در آفریقا آنچنان که باید بوده است. روز صنعتی‌سازی آفریقا تمام چالش‌های کلیدی را که برای تضمین رشد باید مورد توجه قرار گیرند، برجسته می‌کند.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید در مورد روز صنعتی شدن آفریقا بدانید را ورق زدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای آفریقا باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود