موزه آینده دبی

یکی از مشهورترین مکان‌های دیدنی دبی، موزه آینده (MOTF) در کنار بزرگراه شهر، جاده شیخ زاید، مفتخر است. این موزه که توسط بنیاد آینده دبی تأسیس شد و در 22 فوریه 2022 راه اندازی شد، به بررسی چگونگی تکامل جامعه در دهه های آینده با استفاده از علم و فناوری می پردازد.

این موزه که “موزه زنده” نامیده می شود، عناصری از نمایشگاه های سنتی، تئاتر غوطه ور و جاذبه های موضوعی را در خود جای داده است ، بنابراین بازدیدکنندگان می توانند فراتر از حال و به سمت امکانات بی حد و حصر آینده نگاه کنند. در ادامه یک جنبش فکری جهانی، این مرکز همچنین مرکز ابتکار عمل “ذهن های بزرگ عرب” شهر است که هدف آن شناسایی 1000 استعداد استثنایی عرب در زمینه های کلیدی است.

طراحی و معماری موزه آینده

موزه آینده که به عنوان یک چنبره نامتقارن با روکش فولاد و شیشه طراحی شده است، توسط نشنال جئوگرافیک به عنوان یکی از 14 موزه زیبا در جهان شناخته شده است. این یک اعتبار برای معمار Shaun Killa است که می خواست این سازه نمایانگر چشم انداز آینده دبی باشد. 

نمای بیرونی چشمگیر موزه نیز به لطف استفاده هنرمندانه از خط عربی که به عنوان پنجره های شیشه ای نیز عمل می کند، متمایز است. آنها که توسط هنرمند اماراتی متار بن لاهج طراحی شده‌اند، منعکس‌کننده خطوط شعر الهام‌بخش شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی هستند. از سه نقل قولی که نما را در بر می گیرد، یکی به این صورت ترجمه می شود:  «آینده متعلق به کسانی است که می توانند آن را تصور کنند، طراحی کنند و اجرا کنند. این چیزی نیست که منتظرش باشید، بلکه آن را خلق کنید.» 

در موزه آینده چه چیزی را باید انتظار داشت؟

دروازه ای به جهان 50 سال بعد، توسعه برجسته به بشریت بهتر و اقتصاد جهانی قوی تر کمک خواهد کرد و نشان می دهد که چگونه راه حل های نسل بعدی – شامل همه چیز از هوش مصنوعی تا واقعیت افزوده – می تواند زندگی ما را بهبود بخشد. تجربه اصلی موزه به پنج فصل تقسیم شده است:

  1. OSS Hope:  تجربه زندگی در یک ایستگاه فضایی در 600 کیلومتری زمین.
  2. موسسه هیل: نمای افزوده و واقعیت مجازی از دبی و جهان در سال 2071.
  3. الواها: “واحه” تجربیات آرامش بخش و اتاق حسی را ارائه می دهد.
  4. فردا امروز: در مورد فناوری های آینده نگرانه ای که در حال حاضر وجود دارد بیاموزید.
  5. قهرمانان آینده: یک فضای بازی تعاملی که برای الهام بخشیدن به کودکان از طریق ماموریت ها و بازی ها طراحی شده است.

بازدیدکنندگان این شانس را خواهند داشت که با این فناوری تغییر دهنده بازی درگیر شوند. هر طبقه از موزه مانند یک مجموعه فیلم تعاملی گسترده طراحی شده است که توسط داستان نویسان خبره، فناوران و هنرمندان بینا زنده شده است. موضوعات مورد توجه شامل آینده سفر فضایی و زندگی، تغییرات آب و هوا و محیط زیست، سلامت، تندرستی و معنویت است. جدای از  نوآوری‌های پیشگامانه ، کارگاه‌های آموزشی و گفتگوهای ویژه‌ای از بزرگ‌ترین اذهان جهان نیز برگزار خواهد شد. 

کودکان 3 تا 10 ساله می توانند از یک تجربه جهان باز در محیط قهرمانان آینده لذت ببرند، منطقه ای اختصاصی که برای تشویق کودکان کوچک به استفاده از پتانسیل آنها طراحی شده است. میهمانان همچنین باید در عرشه تماشا در سطح دو توقف کنند – که در داخل “خلأ” موزه قرار گرفته است، این مکان تجربه ای نزدیک از پوسته صاف داخلی نما، در کنار مناظر پانوراما از مرکز شهری پرشتاب دبی را ارائه می دهد.

هم اکنون بلیط موزه آینده را رزرو کنید

بلیط موزه آینده 149 درهم هزینه دارد و می توان آن را از طریق وب سایت رسمی یا از طریق دکمه Book Now در این صفحه رزرو کرد. ورود برای کودکان زیر سه سال، افراد مصمم به اضافه یک مراقب و شهروندان سالخورده اماراتی رایگان است.

بلیط‌های موزه آینده برای ورود زمان‌بندی‌شده هستند، بنابراین باید در هنگام رزرو، زمان‌بندی خود را انتخاب کنید. سعی کنید 15 تا 30 دقیقه قبل از زمان خود به آنجا بروید تا بلیط های خود را تهیه کنید. اگر دیر برسید، نمی توانید وارد شوید. همچنین بلیت‌ها با اولویت ویژه در دسترس هستند، که امکان دسترسی را در هر زمانی در ساعات کاری آن فراهم می‌کنند – برای جزئیات، وب‌سایت رسمی را بررسی کنید.

این موزه همه روزه از ساعت 10 صبح تا 9:30 شب باز است و آخرین ورودی ساعت 19:30 است.

چگونه به موزه آینده برویم؟

با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی زیر می توانید به راحتی به آنجا بروید:

مترو دبی: خط قرمز مترو یک ایستگاه درست بیرون موزه دارد. وقتی وارد خط قرمز شدید، در ایستگاه امارات تاورز پیاده شوید که از طریق پل عابر پیاده به جاذبه متصل می‌شود. دسترسی مستقیم به موزه از فرودگاه بین‌المللی دبی (DXB) آسان است. به سادگی به ایستگاه‌های مترو ترمینال ۱ یا ترمینال ۳ بروید و روی خط قرمز به سمت ایستگاه مترو EXPO بروید.

اتوبوس: مسیرهایی با توقف در امارات تاورز شامل 27، 29 و X22 است. از منطقه‌ای محبوب مانند سیتی واک، کوتاه‌ترین سفر به موزه شامل اتوبوس‌های خطوط 28 به دبی مال و سپس 29 تا مقصد نهایی است. از اینجا، حدود 5 دقیقه پیاده روی تا این جاذبه است.

لطفاً برای برنامه دقیق حمل و نقل عمومی به rta.ae مراجعه کنید .

از طرف دیگر، اگر در حال رانندگی هستید، از خیابان شیخ زاید/E11 از خروجی 51 خارج شوید. مکان‌های دیدنی نزدیک عبارتند از برج‌های امارات جمیرا  و دهکده دروازه DIFC. پیش نمایشی از کل سفر خود را در Google Maps دریافت کنید.

آیا می دانستید؟

نمای بیرونی هنری: نمای موزه با خط عربی پوشانده شده است که شامل خطوط شعری از حاکم دبی – حضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم است.

طراحی تخیلی: این ساختمان چنبره‌شکل حلقه‌ای را در اطراف یک فضای خالی به تصویر می‌کشد که برای نشان دادن دانش آینده طراحی شده است که هنوز آشکار نشده است.

نمایشگاه های پیشرفته: این موزه بر اساس سال‌ها نمایشگاه‌های همه جانبه متمرکز بر آینده است که برای اجلاس جهانی دولت، یک پلتفرم جهانی که سالانه در دبی برگزار می‌شود، ایجاد شده است.

سوالات متداول

چه کسی موزه آینده را ساخت؟

موزه آینده که توسط بنیاد آینده دبی تأسیس شد، توسط معمار مشهور دبی Shaun Killa طراحی شد. در حالی که مهندسی توسط مشاور یکپارچه Buro Happold انجام شد. به گفته کیلا، طراحی موزه نمایانگر دیدگاه دبی از آینده است و از سه عنصر اصلی تشکیل شده است – تپه، سازه و خلاء.

آیا میتوانم از موزه آینده بازدید کنم؟

بله، می توانید دیدن کنید! از 22 فوریه 2022 برای عموم باز است، این یک جاذبه جدید و پرطرفدار در دبی است. این مرکز به بررسی چگونگی تکامل جامعه تا سال 2071 می پردازد و به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا از طریق نمایشگاه های همه جانبه، کارگاه ها، گفتگوها و موارد دیگر، به فرصت های بی حد و حصر آینده نگاه کنند.

بلیط موزه آینده چقدر است؟

قیمت بلیط برای هر بزرگسال 149 درهم است. با این حال، کودکان زیر سه سال، افراد مصمم و شهروندان اماراتی اجازه ورود رایگان دارند. برای اطلاعات به روز بلیط و رزرو بازدید خود، به وب سایت رسمی موزه بروید.

موزه آینده از چه چیزی ساخته شده است؟

این ساختمان از فولاد و شیشه ساخته شده است که طراحی چنبره نامتقارن سازه را پوشش می دهد. نمای بیرونی با خط عربی پوشانده شده است که به عنوان پنجره های شیشه ای نیز عمل می کند. در داخل، موزه دارای هفت سطح است که به نمایشگاه هایی با موضوعات مختلف با محوریت آینده اختصاص دارد.

روی موزه آینده چه نوشته شده است؟

سه نقل قول روی نمای آن نوشته شده است. این نوشته‌ها که به عنوان پنجره‌های شیشه‌ای و به خط عربی طراحی شده‌اند، شعر الهام‌بخش شیخ محمد بن راشد آل مکتوم را منعکس می‌کنند. یک نقل قول می‌گوید: «آینده متعلق به کسانی است که می‌توانند آن را تصور کنند، طراحی کنند و اجرا کنند. این چیزی نیست که منتظرش باشید، بلکه آن را خلق کنید.» 

موزه آینده چه ساعتی باز میشود؟

موزه آینده در ساعت 10 صبح باز می شود و ساعت 18 بسته می شود. همه میهمانان، حتی آنهایی که ورودی رایگان دارند، باید قبل از موعد، یک زمان برای بازدید خود رزرو کنند. این موزه در فوریه 2022 افتتاح شد و در امتداد جاده شیخ زاید، نزدیک مرکز تجارت جهانی دبی واقع شده است .

زمان تعطیلی موزه آینده چه موقعی است؟

ساعت بسته شدن موزه آینده ساعت 18 است. از زمان راه اندازی، این جاذبه با همان ساعات باز (10 صبح) و بسته شدن کار می کند. کسانی که مایل به بازدید هستند باید از قبل یک زمان برای پذیرش موزه خود رزرو کنند.

چه مدت طول میکشد تا یک تور کامل در موزه آینده تکمیل شود؟

دو تا سه ساعت طول می کشد تا یک تور کامل در موزه آینده را تکمیل کنید. با این حال، بازدیدکنندگان می‌توانند تا زمانی که می‌خواهند در ساعات کاری بمانند – در هفت سطح موزه جذاب، چیزهای زیادی برای دیدن، خواندن و لذت بردن وجود دارد.

آیا ویلچر در موزه آینده موجود است؟

بله، صندلی‌های چرخدار در موزه آینده در دسترس هستند و استفاده از آن‌ها رایگان است (به شرط در دسترس بودن) و می‌توانید آن‌ها را در اسکله ویلچر در لابی پیدا کنید. لطفاً در صورت نیاز به کارکنان موزه برای کمک مراجعه کنید.

آیا ورود کودکان زیر 3 سال رایگان است؟

بله، ورود کودکان زیر سه سال به موزه آینده رایگان است. قیمت بلیط برای بازدیدکنندگان سه ساله به بالا است. همه بازدیدکنندگان باید برای ورود به موزه یک زمان رزرو کنند، حتی کسانی که ورودی رایگان دارند. 

داخل موزه آینده چیست؟

در داخل ساختمان خیره کننده موزه آینده داستانی به همان اندازه الهام بخش است که در پنج فصل روایت می شود. هنگامی که تور خود را شروع می کنید، به طبقه پنجم می روید و وارد شبیه سازی ایستگاه فضایی می شوید تا تجربه کنید که زندگی در فضای بیرونی چگونه است. سپس با مرور فصل‌های دیگر، منظره‌ای آینده‌نگر از دبی و جنگل‌های بارانی را مشاهده خواهید کرد، از یک واحه آرام لذت ببرید، در مورد فن‌آوری‌های جدید بیاموزید – و در نهایت وارد یک منطقه بازی با فناوری پیشرفته شوید که برای الهام بخشیدن به جوانان طراحی شده است.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از رفتن به موزه آینده دبی بدانید را ورق زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای دبی باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به دبی قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود