دبی، کلان شهری که هرگز از رشد نمی ایستد!

دبی با معماری مجلل، خطوط افق باورنکردنی و مراکز خرید غول‌پیکر به یکی از شناخته‌شده‌ترین مقاصد در سراسر جهان تبدیل شده است. در حالی که ابوظبی پایتخت امارات است، این شهر محبوب ترین و پرجمعیت ترین شهر است. دبی همچنین خانه برج خلیفه، بلندترین ساختمان ساخته شده توسط بشر در جهان است.

دبی یک انتخاب عالی برای یک استراحت کوتاه با بهترین خرید، غذاخوری های خوب و رویدادهای ورزشی است. با ساوش مگ همراه شوید تا به مطالعه این شهر بپردازیم.

شهر دبی با زیرساخت های پر زرق و برق خود در میان صحرای عربستان، زمانی به عنوان سرزمینی بایر شناخته می شد. امروزه این معجزه مصنوعی مملو از آسمان‌خراش‌های درخشان، هتل‌های شیک، مراکز خرید و رستوران‌ها است. فواره دبی، با جت ها و چراغ های طراحی شده با موسیقی، آتلانتیس، پالم و استراحتگاه آکواریومی از برترین مقاصد گردشگری شهر هستند. دبی شما را با ادغام شگفتی های آینده نگر و هاله باستانی عربی غرق خواهد کرد.
مناطق اصلی دبی عبارتند از: دبی قدیم، مرکز شهر دبی، مارینا دبی و جمیرا. دبی قدیم قلب تاریخی شهر است و شامل نهر دبی، دیره، بر دبی و منطقه الفهیدی است. دیره(خانه سوق ها) در ضلغ شمالی نهر دبی است، درحالی که بر دبی در ضلع جنوبی قرار دارد. ابراس(قایق های چوبی سنتی) برای عبور از نهر در دسترس هستند. مرکز شهر نمادین ترین منطقه است که دبی مال، برج خلیفه و فواره دبی را در خود جای داده است، در حالی که مارینا دبی بهترین منطقه برا ی قدم زدن در کنار آب و تفریحات شبانه هیجان انگیز هستند.

قبل از سفر به دبی باید بدانید

  • تعطیلات هفتگی در دبی روزهای جمعه و شنبه است.
  • دبی بیش از 40 جاذبه و فعالیت را پوشش میدهد. آنها را میتوان بر اساس جاذبه هایی که میخواهید بازدید کنید، انتخاب کنید.
  • برای سفر به هر نقطه از شهر از تاکسی های محلی استفاده کنید. آنها معمولا هزینه کمتری نسبت به اوبر دارند. متروی دبی نیز برای عبور از شهر در دسترس است. همچنین دوچرخه ها و اسکوترهای موتوری در درسترس اند.
  • بلیط موزه آینده را از یک ماه قبل رزرو کنید. زیرا در صورت رزرو درآخرین لحظه، اسلات ها معمولا پر هستند.
  • بلیط/بسته های برج خلیفه و سافاری صحرا را حداقل 1 تا 2 روز قبل رزرو کنید.
  • برای صرفه جویی در هزینه اضافی تاکسی، در همان روز از دهکده جهانی و باغ معجزه که کاملا نزدیک به یکدیگر هستند دیدن کنید.
  • ورود به فواره دبی و برج خلیفه از طریق دبی مال است. هر سه جاذبه را میتوان با هم در یک روز بازدید کرد.

در دبی چه کارهایی انجام دهیم؟

1. دهکده جهانی

دهکده جهانی دبی ادعا میشود که مهمترین پروژه گردشگری تفریحی و سرگرمی جهان در امارات متحده عربی است و اولین مقصد فرهنگی، تفریحی، خانوادگی و خرید منطقه است. این مجتمع دارای غرفه های مختلفی است که به کشورهای مختلف اختصاص داده شده است و همچنین دارای نمایش ها و رویدادهای مختلف است.

2. بالای برج خلیفه

تور تاپ آف برج خلیفه با ارائه منظره ای مسحورکننده از افق، برای کسانی از شما که مایلند بدانند منظره بلندترین برج جهان چگونه است، نمایشی خاص خواهد بود.

3. قاب دبی

قاب دبی بزرگترین سازه قاب جهان است که از لوگوی نمایشگاه جهانی 2020 الهام گرفته شده است و در پارک زبیل واقع شده است. نقاط برجسته اصلی، گالری هایی است که نمایش ها و طرح های سمعی و بصری را از مبدا شهر تا منظره آینده و مسیر پیاده روی پل شیشه ای را در بر میگیرد. از شهر قدیمی دیره تا مارینا دبی، میتوان از طریق قاب، منظره ای پانوراما از دبی قدیم و جدید را مشاهده کرد.

4. باغ معجزه دبی

باغ معجزه یکی از زیباترین و بزرگترین باغ گل های طبیعی در جهان است. این باغ که در دبی لند واقع شده است، در مساحتی بیش از 72000 مترمربع گسترده شده است، بزرگترین باغ گل طبیعی جهان است که بیش از 45 میلیون گل و گیاه دارد. این مکان بهشتی است برای کسانی که به دنبال زیبایی های طبیعت در شهر هستند. این باغ فقط از اواسط آبان تا اواسط اردیبهشت باز است.

5. موزه آینده

این موزه که در منطقه مالی واقع شده است، با ترکیب فناوری و اشکال هنری سنتی، شکاف بین حال و آینده را پر میکند. موزه به سه منطقه تقسیم میشود: تپه سبز، ساختمان و فضای خالی. هدف این موضوع با قرار دادن محققان، بوم شناسان، سرمایه داران و فعالان محیط زیست در زیر چتر خود، ایجاد راه حل هایی برای مشکلات احتمالی شهرها در سال های آینده است. این آخرین شگفتی معماری که در هفت طبقه گسترده شده است، در فوریه 2022 اضافه شد و از آن زمان تاکنون مورد علاقه گردشگران بوده است.

6. مرکز خرید دبی

مرکز خرید دبی که به عنوان خانه جشنواره خرید نیز شناخته میشود، یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان است که بیش از 50000 متر مربع مساحت دارد، با بیش از 1200 فروشگاه، یک آکواریوم بزرگ، یک پیست یخ در سطح جهانی، 14000 جای پارک و تجربه های هیجان انگیز بیشتر برای خریداران است.

7. فواره دبی

آبنمای دبی بزرگترین آبنمای طراحی شده جهان است که در مجموعه زیبای برج واقع شده است. این فواره رقصنده تا ارتفاع 150 متری در هماهنگی کامل با موسیقی کلاسیک، عربی و سایر شماره های موسیقی محبوب جهان بالا میرود. این فواره با تشکیل کمان های زیبا و پرش به ضربات، توسط شرکت “وت” مستقر در کالیفرنیا، خالق فواره های بلاژیو در لاس وگاس طراحی شده است.این نمایش هرروز عصر شروع میشود و بهترین راه برای نزدیک شدن به آن از طریق دبی مال است.

8. دبی مارینا اسکله

دبی مارینا که در منطقه ای که عموما به نام ” دبی جدید” شناخته میشود، یک شهر کانالی ساخت بشر است. این منطقه از طریق توسعه اسکله ای نفیس خود در امتداد خط ساحلی خلیج فارس، سبک زندگی مجللی را ارائه میدهد. هتل های درجه یک و خریدهای مجلل و سایر گزینه های تفریحی در اینجا وجود دارد.  

بیشتر در مورد دبی

بهترین زمان سفر: مارس و نوامبر

مدت زمان ایده ال: 3 روز

سن قانونی نوشیدن در دبی: 21 سال

نوشیدن مشروب در اماکن عمومی ممنوع: این کار با مجازات و جریمه های سنگین و زندان همراه است.

ممنوعیت الکل و رانندگی: جریمه، زندان یا حتی منجر به لغو ویزای شما میشود.

هنگام مراجعه، نسخه هایی را برای داروهای خود به همراه داشته باشید: تا در اداره مهاجرت نشان داده شود. زیرا قوانین مربوط به مواد مخدر در همه جای دبی سختگیرانه اعمال میشود.

در ملاعام ملایم بپوشید: دستورالعمل هایی وجود دارد که پوشیدن لباس در چه مناطقی قابل قبول است. به عنوان مثال میتوانید هرچیزی را در محوطه هتل یا سواحل مجاور بپوشید. پوشاندن زانوها و شانه ها به طور کلی هنگام بازدید از مراکز خرید و سایر مناطق سنتی توصیه میشود.

همیشه هنگام عکاسی از افراد اجازه بخواهید: حتی اگر آنها فقط در کادر شما هستند. اگر بدون اجازه روی عکس های افراد کلیک کنید، بی ادبانه و توهین تلقی میشود. اگر زنان یا کودکان در قاب وجود داشته باشند، اهمیت آن بیشتر است.

زیارت در ماه رمضان: از انجایی که امارات یک کشور اسلامی است، در انظار عمومی مشروب نخورید و حتی در ملاعام غذا نخورید. زیرا این امر به شدت به مردم محلی بی احترامی تلقی میشود.

عدم تماس فیزیکی با افراد محلی: هنگام احوالپرسی با افراد محلی، هرگز اولین نفری نباشید که با افراد محلی تماس فیزیکی برقرار میکنید، مگر اینکه دست دادن باشد. اما با زنان محل، توصیه میشود در فاصله ایمن با آنها احوال پرسی کنید و از تماس فیزیکی خودداری کنید.

از خرید سوغاتی از مغازه های داخل برج خلیفه، دبی فریم و ویو در پالم جمیرا خودداری کنید. در هریک از بازارهای محلی میتوانید سوغاتی را با قیمت پایین تری پیدا کنید.

دبی

خرید در دبی

دبی با انبوهی از بازارهای پرجنب و جوش و مراکز خرید مجهز به تهویه مطبوع، شهرت زیادی به عنوان بهشت خریداران دارد. چندین بازار وجود دارد که هرکدام در نوع خاصی از محصول تخصص دارند. بازارهای طلا، بازار نساجی و بازار ادویه دارای بالاترین کیفیت جواهرات طلا و الماس، پارچه های زیبا در رنگهای مختلف و طیف گسترده ای از گیاهان معطر و ادویه جات هستند.

هنگامی که در دبی هستید، مطمئن شوید که مهارت های چانه زنی خود را تمرین میکنید که در هنگام خرید بسیار مفید است. اکثر مغازه ها در مراکز خرید کارت های اعتباری و نقدی را میپذیرند. با این حال در بازارهای محلی به پول نقد نیاز است. برخی از بازارهای مدرن اخیرا ساخته شده به سبک عربی باستان عبارتند از:

  • سوق البهار در مرکز شهر برج خلیفه
  • سوق مدینه جمیرا
  • خان مرجان در وافی

ارز در دبی

نام واحد پول درهم امارات متحده عربی است که بیشتر با نام درهم امارات شناخته میشود و در سراسر امارات استاده میشود. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان شما را در این مورد به طور کامل راهنمایی خواهد کرد.

تبادل پول در دبی

تبادل در دبی بسیار آسان انجام میشود و میتوان آن را در فرودگاه و بانک ها یا در چندین صرافی که تعداد زیادی از آنها در سراسر شهر پخش شده اند، انجام داد. با این حال، نرخ ارز در فرودگاه و بانک ها نسبت به صرافی ها رقابت کمتری دارد. همچنین دستگاه های خودپرداز به وفور در مراکز خرید، هتل ها، ایستگاه های مترو و سایر مکان های عمومی موجود است که میتوانید از آنها برای برداشت پول استفاده کنید.

زبان دبی

دبی به عنوان یکی از مقاصد گردشگری پیشرو، کشوری چندزبانه است. از آنجایی که عربی انتخاب محبوبی در میان بومیان است، مهاجران عمدتا به زبان های انگلیسی، هندی، اردو و حتی فیلیپینی صحبت میکنند.

دین در دبی

اسلام دین رسمی شهر است. با این حال ادیان دیگر به خوبی قابل تحمل و احترام هستند. چندین کلیسا و معبد نیز در وجود دارد.

در اینجا لیستی از مقاله های مربوط به استانبول را مشاهده خواهید کرد:

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به دبی بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای دبی باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به دبی قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود