شهر گربه ها

استانبول به عنوان «شهر گربه ها» شناخته می شود و گاهی از آن به عنوان «کتستانبول» یاد می شود. صدها هزار گربه برای هزاران سال در کلان شهر پرسه می زنند.

خیابان‌های شهر مملو از کاسه‌های آب و غذا و خانه‌های گربه‌های کوچک است که توسط ساکنان در تلاشی جمعی برای مراقبت از گربه‌های خیابانی قرار گرفته‌اند.

در اسلام، گربه ها حیواناتی از نظر آیینی پاک و تنها حیوانی هستند که اجازه ورود به مسجد اعظم مکه را دارند. داستان های زیادی در کتاب های تاریخی وجود دارد که به عشق پیامبر اسلام به گربه ها اشاره می کند.

در سال 2016، فیلم مستند «کدی» به معنای گربه در ترکی که زندگی روزمره گروهی از گربه‌های شهر را دنبال می‌کرد، بیش از 4 میلیون دلار در باکس آفیس فروخت و آن را به یکی از پردرآمدترین فیلم‌های خارجی تبدیل کرد.

با اعمال مقررات منع رفت و آمد، شهرداری استانبول کارگرانی را با لباس های محافظ فرستاد. آنها مامور بودند به گربه های خیابانی در سراسر شهر غذا بدهند.

گربه ها و مسابقات ورزشی

با این حال، شیطنت های گربه ها به خیابان های استانبول محدود نمی شود. رویدادهای ورزشی نیز خراب می شوند. در اینجا یک گربه در طول بازی فینال جام یوفا بین شاختار دونتسک و وردربرمن در ورزشگاه شوکرو ساراچ اوغلو، استانبول، ترکیه، 20 مه 2009، در امتداد خط تماس پرسه می‌زند.

این اولین بار نبود و احتمالاً آخرین حضور در رویدادهای ورزشی – یا هر رویداد دیگری هم نخواهد بود. یک گربه در جریان بازی دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین بشیکتاش و بایرن مونیخ در پارک وودافون، استانبول، ترکیه، 14 مارس 2018 وارد زمین بازی می شود.

با وجود تعداد زیادی گربه، گربه های محبوبی نیز وجود خواهند داشت. گلی، گربه مسجد ایاصوفیه یکی از آنها بود. اخیراً درگذشت. مردی کتابی را در دست دارد که گلی گربه از کنار میز می گذرد. صندلی پاپ فرانسیس پس از بازدید از ایاصوفیه، 29 نوامبر 2014، پیام خود را می نوشت.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ در مورد پایتخت گربه ها، شهر استانبول صحبت کردیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای استانبول باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به استانبول قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود