بهترین کشورها برای بازدید در ماه اکتبر

در این صفحه از ساوش مگ لیستی از 18 کشور برتر برای بازدید در ماه اکتبر آورده شده است:

1. ژاپن

نوامبر در ژاپن آغاز پاییز است. شاخ و برگ های پاییزی در این ماه شروع می شود و برگ ها طلایی می شوند. آسمان به طور کلی صاف با بارندگی کم و حدود 9 روز بارانی است. آب و هوا معتدل و راحت با دمای متوسط ​​بین 15 تا 22 درجه سانتیگراد است که برای فعالیت های خارج از منزل مانند گشت و گذار، پیاده روی و کاوش در سواحل عالی است. از آنجایی که امسال فصل شانه است، ازدحام جمعیت نسبتاً کمتر است و قیمت اقامت و سفر نیز کاهش می یابد.

2. ایتالیا

اکتبر آغاز رسمی پاییز در مناطق شمالی ایتالیا است. روزهای ابتدایی ماه شرایط آب و هوایی لذت بخشی را تجربه می کنند و میانگین دمای بالا تا 21 درجه سانتیگراد کاهش می یابد. مناطق جنوبی ایتالیا دماهای سرد تری را تجربه می کنند اما آب و هوا برای فعالیت در فضای باز ایده آل است. از آنجایی که فصل اوج نیست، شما همچنین معاملات بهتری در مورد سفر، فعالیت ها و اقامت دریافت خواهید کرد و ازدحام جمعیت در بیشتر جاذبه های گردشگری اطراف ایتالیا کمتر خواهد بود.

3. اسپانیا

اسپانیا یکی از بهترین کشورها برای سفر در ماه اکتبر با فصل پاییز است و خیابان ها پوشیده از برگ های زرد و نارنجی است. آب و هوا با دمای متوسط ​​حدود 21 درجه سانتیگراد راحت است و از این رو برای فعالیت های خارج از منزل مانند گشت و گذار عالی است. مناطق ساحلی مانند کوستا دل سول همچنان می توانند در این مدت در برنامه سفر شما باشند. از آنجایی که این فصل شانه ای است، هزینه اقامت و سفر و همچنین شلوغی کمتر خواهد بود.

4. کانادا

ماه اکتبر که به تابستان هند معروف است، شاهد کاهش دما در کانادا است. بخش‌های شرقی و مرکزی کانادا دمای خنک‌تری در حدود 16 درجه در روز دارند و شب‌ها حدود 3 درجه سردتر می‌شوند. آب و هوا برای فعالیت در فضای باز مانند پیاده روی و قایق رانی قبل از زمستان ایده آل است. همچنین معاملات بهتری در مورد سفر، فعالیت‌ها و اقامت دریافت خواهید کرد و ازدحام جمعیت کمتر خواهد بود. زیرا این فصل اوج نیست.

5. نیوزلند

نوامبر فصل بهار در نیوزلند است. آب و هوا گرم تر و طولانی تر از زمستان ها با دمای متوسط ​​بین 17 تا 21 درجه سانتیگراد با تغییرات منطقه ای است که آن را به یک ماه ایده آل برای فعالیت های خارج از منزل مانند پیاده روی و پیاده روی در آلپ جنوبی و همچنین بازدید از سواحل تبدیل می کند. از آنجایی که اکتبر قبل از شلوغی فصل اوج است، می‌توانید گزینه‌های مقرون به صرفه‌تری برای سفر و اقامت و همچنین جمعیت کمتری داشته باشید.

6. تایلند

فصل باران های موسمی در تایلند در ماه اکتبر به پایان می رسد و زمان مناسبی برای بازدید از شمال و مرکز تایلند است. دما معتدل است، هوا کمی مرطوب تر، با بارندگی کم و متوسط ​​دما بین 24-28 درجه سانتیگراد است. این امر، تایلند را به یکی از بهترین کشورهایی تبدیل می‌کند که در ماه اکتبر برای فعالیت‌های خارج از منزل مانند پیاده‌روی و بازدید از سواحل در ساحل آندامان می‌توان از آن بازدید کرد. هزینه اقامت و سفر و همچنین ازدحام جمعیت در ماه اکتبر کمتر خواهد بود.

7. استرالیا

اکتبر در استرالیا فصل بهار است و آن را به یکی از بهترین زمان ها برای سفر به این کشور تبدیل می کند. هوا گرم‌تر و طولانی‌تر از زمستان‌ها است و میانگین دما در حدود 18 تا 22 درجه سانتی‌گراد و احتمال بارندگی کم است. آب و هوا فعالیت هایی در فضای باز مانند پیاده روی، پیاده روی و ورزش های آبی مانند غواصی و غواصی است. از آنجایی که اکتبر قبل از شلوغی فصل اوج است، گزینه های مقرون به صرفه تری برای سفر و اقامت و همچنین جمعیت کمتری خواهید داشت.

8. آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی فصل بهار را تجربه می کند و یکی از بهترین کشورها برای سفر در ماه اکتبر است. هوای مطبوع با میانگین دمای حدود 18 تا 26 درجه سانتیگراد و احتمال بارندگی کمتر است. این زمان ایده‌آلی برای فعالیت‌های خارج از منزل مانند پیاده‌روی، گشت و گذار، و سافاری حیات وحش در پارک‌های ملی است. هجوم توریست ها شروع نشده است و این به معنای هزینه کمتر برای اقامت، سفر و فعالیت ها و ازدحام کمتر در جاذبه های محبوب است.

9. یونان

اکتبر فصل پاییز در یونان است و بادهای شمالی پس از گرمای شدید تابستان خنک می شوند. هوای مطبوع با آسمان صاف، باد کمتر و گاهی باران می بارد. میانگین دما بین 8 تا 22 درجه سانتیگراد است و برای فعالیت های خارج از منزل و کاوش در جزایر و سواحل یونان ایده آل است. از آنجایی که اکتبر قبل از شلوغی فصل اوج است، می‌توانید گزینه‌های مقرون به صرفه‌تری برای سفر و اقامت و همچنین جمعیت کمتری داشته باشید.

10. ایالات متحده آمریکا

اکتبر در آغاز زمستان است، اما هنوز زمان خوبی برای بازدید از ایالات متحده است. ایالت هایی مانند فلوریدا گرم می مانند، اما شمال و همچنین شمال شرق در این زمان سرد می شوند. میانگین دما بسته به ایالت می تواند از 1- تا 24 درجه سانتیگراد متغیر باشد و برای فعالیت در فضای باز که هوا گرمتر است ایده آل است. ایالات متحده آمریکا یکی از بهترین کشورها برای بازدید در ماه اکتبر به دلیل خلوت بودن مکان ها و هزینه کمتر سفر است.

11. پرو

پرو با آب و هوای مطبوع و جمعیت کمتر، کشوری است که باید در ماه اکتبر از آن دیدن کرد. مناطق ساحلی و بیابانی در پرو گرم، با مه خفیف و دمای متوسط ​​​​15 تا 20 درجه سانتیگراد باقی می مانند. منطقه آند در طول روز با دمای حدود 21 درجه گرم می شود و آب و هوا برای فعالیت های در فضای باز مانند پیاده روی و پیاده روی ایده آل است. می‌توانید گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری برای سفر و اقامت، و همچنین جمعیت کمتری در پرو در ماه اکتبر داشته باشید.

12. مصر

مصر با شروع فصل زمستان آب و هوای مطبوعی را در ماه اکتبر تجربه می کند. دما بین 23 تا 33 درجه سانتیگراد است. همچنین زمان ایده آلی برای فعالیت های خارج از منزل مانند کوه نوردی، غواصی و گشت و گذار است. در قاهره و منطقه دلتای نیل، ماه های زمستان سرد است، اما بخش جنوبی مصر گرم است. از آنجایی که فصل شلوغی است، بلیط ها، فعالیت ها و اقامت گران تر خواهد بود و برترین جاذبه های گردشگری شلوغ تر خواهد بود.

13. مکزیک

اکتبر در فصل پاییز است و میانگین دمای مکزیک در مناطق شمالی حدود 20 درجه سانتیگراد و در مناطق جنوبی حدود 30 درجه سانتیگراد است. آب‌های ساحلی به‌طور قابل توجهی خنک‌تر می‌شوند و زمان ایده‌آلی برای فعالیت‌های خارج از منزل مانند پیاده‌روی، سواحل و جشن‌هایی مانند فستا د اکتبر است. از آنجایی که فصل تعطیلات است، هزینه سفر و اسکان و همچنین شلوغی بیشتر خواهد بود.

14. ویتنام

ویتنام یکی از بهترین کشورها برای سفر در ماه اکتبر به خصوص استان های شمالی و جنوبی است. در ماه اکتبر ویتنام فصل پاییز را تجربه می کند و آب و هوا برای فعالیت در فضای باز مناسب می شود. دما در حدود 25 تا 30 درجه سانتیگراد متغیر است و در شمال و جنوب احتمال بارندگی کمتر است. روز آزادی هانوی یک جشن بزرگ است. همچنین از آنجایی که خارج از فصل توریستی است، معاملات بهتری در مورد سفر، فعالیت ها و اقامت دریافت خواهید کرد.

15. مراکش

در ماه اکتبر، مراکش فصل پاییز را تجربه می کند که در آن روزها کوتاه تر هستند اما خورشید بسیار گرم است. پاییز فصلی دلپذیر و خشک با دمای بین 17 تا 27 درجه سانتیگراد است که زمان مناسبی را برای فعالیت های بیرون از خانه مانند گشت و گذار و فعالیت های فرهنگی مانند جشنواره خرمای عرفود می سازد. همچنین یک فصل عالی برای رفتن به یک سفر پیاده روی است. از آنجایی که در ماه اکتبر فصل اوج گردشگری نیست، هزینه اقامت و سفر ارزان تر خواهد بود.

16. پرتغال

پرتغال یکی از زیباترین مناطقی است که در ماه اکتبر می توانید از آن دیدن کنید. فصل پاییز است و لایه‌هایی از برگ‌های رنگارنگ و مخملی کشور را پوشانده است. میانگین دما بین 12 تا 19 درجه سانتیگراد است که این یکی از زمان های ایده آل برای سفر برای گشت و گذار، تورهای روزانه و سایر فعالیت های خارج از منزل است. از آنجایی که امسال فصل شانه است، تعداد مسافران به کشور نسبتاً کمتر است و به همین دلیل قیمت اقامت و سفر نیز کمتر است.

17. موریس

موریس یکی از بهترین کشورها برای سفر در ماه اکتبر است. درجه حرارت در ماه اکتبر تا 25 درجه سانتیگراد در طول روز افزایش می یابد در حالی که میانگین دما معمولاً حدود 20-23 درجه سانتیگراد است. اکتبر ماه خشکی است که گاهی اوقات بارندگی های ملایم دارد. از این رو، می توانید با آرامش در ساحل قدم بزنید و از نسیم موریس در ماهیت واقعی آن لذت ببرید. آب و هوا برای فعالیت در فضای باز مناسب است. از آنجایی که در ماه اکتبر فصل اوج گردشگری نیست، هزینه اقامت و سفر ارزان تر خواهد بود.

18. ترکیه

آب و هوای ترکیه در پاییز نوید دماهای گرم و آسمان آبی را می دهد. اگرچه روزها شروع به کوتاه شدن می کنند. ممکن است ابتدای سپتامبر همچنان گرم باشد، اما از اواسط سپتامبر شروع به سردتر شدن می کند، اگرچه دمای زمین و دریا همچنان گرم است. این شرایطی را ایجاد می کند که شبیه به ماه های بهار اما با روزهای کوتاه تر است. پاییز زمان بسیار خوبی برای کشف مکان های باستانی، شهرها و ساحل فیروزه ای است، زیرا ازدحام جمعیت کمتر و قیمت ها پایین تر است.

شما از کدام یک از این کشورها در ماه اکتبر بازدید کرده اید؟ تجربیات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود