سوئیس، سرزمین کلیشه ها

ترکیبی از زبان ها، فرهنگ ها و سنت ها، سوئیس مکان مناسبی برای بازدید مسافراتی است که از ماجراجویی لذت میبرند. چه قصد بالون سواری، پیاده روی در میان کوه ها یا اسکی داشته باشید، مطمئنا از سفر خود در این کشور لذت خواهید برد.

سوئیس سرزمین فضای سبز گسترده، مناظر زیبا، شکلات، پنیر و ساعت است. مناظر سرسبز سوئیس به قدری عالی است که به نظر میرسد از یک کارت پستال کنده شده است. این کشور واقعا یکی از زیباترین مکان های روی زمین است. کوه های سر به فلک کشیده آلپ، کلیساهای قرون وسطایی، هوای تازه، مناظر خلع سلاح و زمین های سبز که بی نهایت میخواهید در میان آنها وقت بگذرانید. اینجا یکی از معدود مکان هایی است که همه چیز در آن به موقع اجرا میشود. در کل همه چیز مانند یک رویا عالی است!

سوئیس را میتوان به عنوان یک مقصد گردشگری شیک نامید. تجربیات و ماجراجویی های فرهنگی بی شماری را ارائه میدهد. مناظر شگفت انگیز، نقطه ای گرم برای اسکی، پیاده روی و دوچرخه سواری در کوهستان است و ماجراجویان را فرا میخواند. اینجا کشوری است که فرصت های بی پایانی برای گشت و گذار، خرید، سرگرمی های سنتی، هنر، طراحی و زندگی شبانه فراهم میکند. سوئیس همچنین دارای دنیای اسرارآمیز اپرا و تئاتر در سطح جهانی است و در هنر معاصر برتری دارد. این مکان دارای شهرک های صنوبر و روستاهایی مانند فولکور، پر از کوهپایه های سبز است؛ جایی که فرهنگ هنوز پابرجاست و گاوها هنوز در میان مزارع غنی از مراتع پرسه میزنند. سوئیس که یکی از گران ترین کشورهای اروپایی است، اغلب مورد غفلت مسافران با بودجه کم قرار میگیرد.

در سوئیس چه باید کرد؟

1. تاریخ غنی سوئیس را کشف کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کشور بی نظیر در طول تعطیلات خود به قلعه چیلون بروید. ساختاری که مستقیما در دریاچه ژنو قرار دارد و شامل یک مرکز فرهنگی مملو از آثار باستانی از گذشته سوئیس است.

2. از مناظر نفس گیر لذت ببرید

اگر دوست داشتید سوئیس را از منظر جدیدی ببینید، به Palatus بروید. کوهی که مناظر خیره کننده ای از لوسرن را ارائه میدهد و دارای تله کابین و سیستم راه آهن سنتی است.

3. هنر مدرن با معماری تاریخی ملاقات میکند

برای کسانی که از هنر لذت میبرند، پل چپل را از دست ندهید که یک قطعه معماری تاریخی مملو از تاسیسات هنری معاصر است.

4. در کوه های آلپ به پیاده روی بروید

ایگر که بیشتر به دلیل مسیرهای پیاده روی چالش برانگیزش شناخته میشود، کوهی است که در کوه های آلپ برن یافت میشود و مناظر برفی خیره کننده ای از منطقه مجاور را ارائه میدهد.

5. به Slopes بروید

اسکی در سوئیس یک امر ضروری است. بنابراین مطمئن شوید که به یخچال Aletsch بروید؛ جایی که استراحتگاهی خواهید یافت که مجموعه ای از ورزش های زمستانی را ارائه میدهد.

بهترین زمان برای سفر به سوئیس

سوئیس دارای 4 فصل متمایز است که هرکدام مجموعه ای از فعالیت ها و جذابیت های خاص خود را دارند که آن را به مقصدی در تمام طول سال تبدیل میکند. نوامبر و اوایل دسامبر شاهد بارش شدید باران و غبار، با بسیاری از عملیات عمده توریستی به ویژه در مناطق اسکی بسته شده است. بسته به کاری که در طول سفر خود قصد انجام آن را دارید، میتوانید بهترین فصل را برای خود تعیین کنید.

چه چیزی عالی است؟

طبیعت زیبا، غذاها

چه چیزی خیلی عالی نیست؟

گرانی

زبان های سوئیس

سوئیس زبان خاصی ندارد. بسته به منطقه ای که در آن هستید، مردم محلی ممکن است به زبان سوئیسی-آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی یا رومانش(زبان رومی باستان) صحبت کنند. هرچهار زبان به عنوان زبان رسمی در نظر گرفته میشوند. آلمانی، انگلیسی و فرانسوی پرمخاطب ترین زبان های دوم هستند. 40 درصد جمعیت آلمانی زبان هستند که بیشتر در مرکز، شمال و شرق هستند. فرانسوی در غرب صحبت میشود درحالی که ایتالیایی در جنوب کشور صحبت میشود. در شهرهای بزرگتر، برای یافتن افراد انگلیسی زبان مشکلی نخواهید داشت.

غذای سوئیس

غذاهای سوئیسی مجلل هستند و تحت تاثیر مناطق مختلف همسایگان آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی خود قرار دارند. کشاورزان سوئیسی عمدتا بر روی لبنیات تمرکز میکنند؛ زیرا کشاورزی گندم برای ارتفاعات کمتر مناسب است. سیب زمینی به همراه سوسیس پخته شده و گوشت خشک شده در هوا یک غذای اصیل سوئیسی است. این کشور با پیشرو بودن در تولید شکلات، بهشت دوستداران دسر است. غذا خوردن در سوئیس میتواند بسیار گران باشد.

غذاهای رایج خیابانی عبارتند از همبرگر، تکه های پیتزا، کباب و فلافل. غذای ملی، فوندو پنیر است. قابلمه ای از پنیر مذاب سفید با تکه های نان یا سیب زمینی برای فرو بردن در آن. یکی دیگر از تخصص های سوئیس راکلت است که پنیر مذابی است که روی سیب زمینی و ترشی پخش میشود. کافه ها معمولا از صبحانه تا نیمه شب باز هستند و مشروب سرو میکنند. بارها از اواخر بعد از ظهر را پاسی از شب باز هستند. آبجوها در سوئیس عالی هستند و حتی دورافتاده ترین مکان ها شراب خوبی سرو میکنند.

خرید در سوئیس

سوئیس یکی از گران ترین کشورهای جهان برای خرید کالا است. این کشور به خاطر چیزهای مختلفی مانند ساعت، شکلات، پنیر و چاقوهای ارتش سوئیس مشهور است. ساعت ها به عنوان پایتخت ساعت سازی جهان، نفیس ترین اقلام موجود در اینجا هستند. انواع شکلات سوئیسی به طرز شگفت انگیزی خوب است. مطمئن شوید که انواع پنیرهای موجود در بازار را به همراه پنیر فوندو معروف امتحان کنید. مناطق توریستی عمده اقلام دیگری مانند زنگ گاو، لباس های گلدوزی شده و چیزهای مرتبط با هایدی را میفروشند. مردم عاشق گاو هستند. بنابراین شما میتوانید اقلام مربوط به گاو را از گاوهای اسباب بازی پرشده گرفته تا ژاکت های جعلی از پوست گاو تقریبا در هر بخش از کشور پیدا کنید. خیابان معروف Bahnhofstrasse زوریخ یکی از منحصربه فرد ترین خیابان های خرید در جهان است.

بهداشت و سلامت در سوئیس

رستوران ها در سوئیس با قوانین سختگیرانه ای کنترل میشوند. بنابراین به طورکلی مشکلی با غذا و آب وجود ندارد. آب به معنای واقعی کلمه از هر شیر آّ در کشور از جمله تمام فواره های عمومی قابل شرب است. برای ورود به سوئیس نیازی به واکسیناسیون نیست، اما توصیه میشود قبل از سفر واکسن کزاز، دیفتری و فلج اطفال را به روز کنید. اگر هریک از بازدیدکنندگان اروپایی یا وابستگان آنها در حین بازدید بیمار یا دچار حادثه شوند، درمان رایگان یا کم هزینه در سوئیس در دسترس است. تهیه کارت بیمه سلامت اروپا برای استفاده از خدمات الزامی است. برای سایر مسافران، بیمه کامل مسافرتی توصیه میشود.

نکاتی برای بازدید از سوئیس

وقتی برای صرف غذا به خانه کسی دعوت میشوید، مرسوم است که به مهماندار گل بدهید. با این حال، گل های داوودی یا ستاره های سفید را هدیه ندهید. زیرا آنها در سوئیس به عنوان گل های تشیع جنازه در نظر گرفته میشوند. هیچ قانونی در مورد لباس پوشیدن وجود ندارد و شما میتوانید به سادگی لباس مورد نظر خود را بپوشید. پوشیدن لباس غیر رسمی به طور گسترده ای قابل قبول است. با این حال، رستوران های درجه یک، اتاق های غذاخوری هتل و مناسبت های اجتماعی مهم ممکن است شما را ملزم به پوشیدن کت و کراوات کنند.

سوئیس یکی از امن ترین کشورهای اروپایی نیست؛ بنابراین مراقب وسایل خود باشید. به خصوص در مناطق شلوغ تر. مردم اینجا تمایل دارند با نمایش عمومی محبت، گاهی اوقات بیش از حد باز باشند. از چراغ قرمز عابر پیاده عبور نکنید؛ زیرا جریمه خواهید شد. مصرف عمومی الکل در سوئیس قانونی است. بنابراین اگر گروهی از نوجوانان را در اموال عمومی درحال نوشیدن مشروبات الکلی دیدید، تعجب نکنید.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به سوئیس بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای سوئیس باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این کشور قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به سوئیس قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود