کانادا، مظهر تنوع قومیتی

آمیزه ای از طبیعت و زندگی شهری، سواحل تابستانی و کوه های پوشیده از برف، اینجا کشوری است که به همه پیشنهاد میکند کارهای خاصی انجام دهند. کانادا دومین کشور بزرگ جهان است و با تنوع، مهمان نوازی و جاذبه های مغناطیسی خود همچنان گردشگران را به خود جذب میکند. زیبایی چه یک جسور باشید و چه عاشق طبیعت، کانادا چیزی برای همه دارد.

این کشور یکی از متنوع ترین کشورهای جهان از نظر قومیتی است. این مکان با داشتن تمام جاذبه های طبیعی خود مکانی ایده آل برای ماهیگیری، صخره نوردی، قایقرانی، کایاک سواری و … است. همه افراد در کانادا این تجمل را دارند که به لطف جوامع مختلفی که در اینجا ساکن شده اند و برخی از فرهنگ های خود را در کانادا پاشده اند، طعم غذا را از سراسر جهان بچشند. این کشور نمونه ای زنده از جادویی است که با کنار هم قرار دادن همه قومیت ها میتواند ایجاد شود.

در کانادا چه باید کرد؟

1. آبشار نیاگارا را تحسین کنید.

این آبشارها یکی از محبوب ترین جاذبه های کانادا هستند. در مرز با ایالت نیویورک آمریکا، بازدیدکنندگان باید شخصا آبشار نیاگارا را ببینند تا جادو را درک کنند.

2. ونکوور را کشف کنید.

شهر ونکوور را باید دید. رفتن به پارک استنلی، قدم زدن روی پارک معلق کاپیلانو یا خرید در جزیره گرانویل را از دست ندهید.

3. زبان فرانسه خود را در کبک تمرین کنید.

پس از گذراندن مدتی در منطقه تاریخی قدیمی کبک، میتوانید از قلعه Fairmont Frontenac دیدن کنید. طرفداران موسیقی باید در تابستان به جشنواره جاز مونترال بروند.

4. در پارک ملی بنف با طبیعت یکی باشید.

کانادا خانه برخی از دیدنی ترین مناظر است و در این پارک ملی، دریاچه ها، جنگل ها، کوه ها و حتی یخچال های طبیعی را خواهید دید.

5. ورزش های زمستانی را تمرین کنید.

جدای از اسکی و اسنوبورد معمولی در کانادا، میتوانید فعالیت های غیرمعمول دیگری مانند کفش بازی برفی، سورتمه سواری با سگ و ماهیگیری روی یخ را تمرین کنید.

زمان بازدید از کانادا

زمان بدی از سال برای سفر به کانادا وجود ندارد. این کشوری است که هر فصل فعالیت های متعددی را ارائه میکند؛ بنابراین اگر هوای گرم را ترجیح میدهید، در تابستان یا اگر عاشق ورزش های برفی هستید، در زمستان به آنجا بروید.

چگونه به کانادا برویم؟

شهروندان ایالات متحده میتوانند بدون ویزا وارد کانادا شوند. درحالی که شهروندان اتحادیه اروپا و استرالیا میتوانند برای مجوز سفر الکترونیکی درخواست دهند. برای شهروندان سایر کشورها، ویزا قبل از ورود لازم است.

پروازهای بدون توقف به کانادا از تمام قاره های مختلف در دسترس هستند.

چه چیزی عالی است؟

مردم بسیار مودب و صمیمی هستند. فعالیت ها، جشنواره ها و زیبایی طبیعی آن غیرقابل وصف است.

چه چیزی خیلی عالی نیست؟

زمستان ها میتواند بسیار سرد باشد. همچنین میتواند کمی گران باشد.

برای چه کسی مناسب است؟

جویندگان ماجراجویی، دوستداران طبیعت. افرادی که عاشق رنگ ها و جشن ها هستند. این کشور بزرگ با طعم و فعالیت های زیادی است که همه نوع مردم میتوانند از آن لذت ببرند.

مبادله پول در کانادا

میتوانید ارز خود را در فرودگاه و مراکز حمل و نقل که دارای صرافی های ارز هستند، دریافت کنید. علاوه بر این، میتوانید به یک تجارت صرافی یا یک دستگاه خود پرداز بروید. با این حال، برای تراکنش های بین المللی کارمزد تراکنش وجود خواهد داشت.

زندگی شبانه در کانادا

کانادایی ها با زندگی در زمینی پوشیده از برف در طول سال، فرصتی را برای لذت بردن از زندگی شبانه از دست نمیدهند. چه به دنبال یک باشگاه رقص، یک میخانه یا یک کازینو باشید، میتوانید همه آن را در شهرهای بزرگ کانادا پیدا کنید. تورنتو، مونترال، خیابان اتاوا، جانز، ونکوور و هالیفاکس پر جنب و جوش ترین زندگی شبانه را دارند. تورنتو با کلوپ های رقصش بهترین زندگی شبانه را دارد. اتاوا بارهای زیادی را ارائه میدهد که شما را دعوت میکند تا مشکلات خود را فراموش کنید. اگر به دنبال معاشرت با افراد شگفت انگیز در یک کلوپ یا بار کوکتل هستید، ونکوور مکان مناسبی برای شماست. مونترال با بیش از 300 بار و کلوب، مکانی ایده آل برای استراحت با دوستان و نوشیدن است.

خرید در کانادا

شما میتوانید در کانادا خریدهای زیادی انجام دهید. کانادا غذاهای لذیذ، شراب ها و ویسکی های عالی، محصولات دست ساز نفیس، نقاشی های باشکوه، مجسمه ها و منسوجات را ارائه میدهد. برخی از انتخاب های محبوب عبارتند از: پتوهای خلیج هادسون، محصولات یشمی بریتیش کلمبیا، نقاشی های هنرمندان کانادایی در کبک، فرش های دستبافت در نوا اسکوشیا. استان بریتیش کلمبیا برای خرید ماهی آزاد دودی و تازه، نیاگارا برای شراب و کبک برای شربت افرا و شکر افرا مناسب است. فروشگاه ها در شهرهای بزرگ تا ساعت 6 بعدازظهر باز میمانند درحالی که مغازه های کوچک زودتر تعطیل میشوند. بسیاری از فروشگاه های رفاهی 24 ساعته، سوپر مارکت ها و شیمیدان ها وجود دارد.

جشنواره های کانادا

حال و هوای پر انرژی و متنوع کانادا در جشنواره های آن منعکس میشود و آنها را به یک جاذبه جهانی تبدیل میکند. برخی از این جشنواره ها شامل جشن چراغ ها در ونکوور است. در بزرگترین مسابقه آتش بازی جهان شگفت زده شوید. همه علاقه مندان به گاوچران به سمت کلگری میروند. فراموش نکنید که در یکی از بزرگترین جشنواره های فیلم جهان در تورنتو شرکت کنید. اگر در جشنواره زمستانی اتاوا (Winterlude) شرکت نکنید، بازدید از کانادا چه فایده ای دارد؟ اگر به دنبال فستیوال های موسیقی هستید، جشنواره جاز مونترال و جشنواره رنگ های سلتیک کیپ برتون انتخاب های عالی هستند.

بهداشت در کانادا

کانادا کشوری بسیار تمیز است و مسافران باید مطمئن شوند که زباله نریزند. این کشور دارای سیستم مراقبت های بهداشتی عالی است. بازدیدکنندگان باید اطمینان حاصل کنند که در مورد واکسن های روتین از جمله واکسن سرخک، اوریون، سرخچه، واکسن دیفتری، کزاز، سیاه سرفه، واکسن فلج اطفال، واکسن اواریسلا (آبله مرغان) و واکسن آنفولانزی سالانه به روز هستند. به مسافرانی که قرار است در فعالیت های بیرون از منزل شرکت کنند، توصیه میشود، واکسن هاری نیز انجام انجام دهند.

آداب و رسوم در کانادا

مسافران باید متناسب با آب و هوا لباس بپوشند. همه قوانین ادب عمومی در کانادا اعمال میشود. زیرا کانادایی ها بسیار مودب شناخته میشوند. استفاده از تلفن همراه در حین اجرای یک فیلم یا تئاتر غیر مودبانه تلقی میشود. انعام 15 تا 20 درصد در رستوران ها مرسوم است. 10 درصد انعام باید به آرایشگران و رانندگان تاکسی داده شود.

نکاتی برای بازدید از کانادا

آب و هوا را بررسی کنید و بسته بندی مناسب را به خصوص در طول زمستان بسته بندی کنید. در طول زمستان به یاد داشته باشید که کت، چکمه، دستکش، کلاه و … را بسته بندی کنید. در طول تابستان، یک ژاکت سبک کافی است. از تمام اسناد مهم کپی تهیه کنید و مطمئن شوید که آنها به انگلیسی ترجمه شده اند و آنها را در هتل خود نگه دارید. در موارد اضطراری 911 را شماره گیری کنید.

غذای کانادا

غذاهای قبلی کانادا مربوط به غذاهای بریتانیایی و فرانسوی است. با این حال، به دلیل افزایش موج مهاجرت، غذاهای کانادایی تحت تاثیر فرهنگ های متعددی قرار گرفته است که تعریف آن را دشوار کرده است. محبوب ترین غذاهای کانادایی از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است. غذاهای دریایی به طور گسترده در امتداد سواحل اقیانوس اطلس مصرف میشود. درحالی که غذاهای کبک تحت تاثیر میراث فرانسوی آن است. کانادا به خاطر محصولات افرای خود که منعکس کننده اهمیت درختان افرا هستند، شناخته شده است.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به کانادا بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای کانادا باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این کشور قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به کانادا قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود