سوچی، مروارید دریای سیاه

سوچی یکی از جنوبی ترین شهرهای روسیه است که در ساحل دریای سیاه تقریبا 1000 مایلی جنوب مسکو واقع شده است. اینجا شلوغ ترین استراحتگاه ساحلی روسیه است که هرساله بیش از 4 میلیون بازدید کننده را به کوه ها و سواحل وسیع خود جذب میکند. سوچی یک خلوتگاه ساحلی ایده آل است که سالانه صدها نفر از جمله افراد مشهور و سیاستمداران مشهور را به خود جذب میکند. با ساوش مگ همراه شوید تا به مطالعه این شهر بپردازیم.

در سال 2014 سوچی میزبان بازی های المپیک زمستانی بود که باعث محبوبیت بیشتر در بین گردشگران در سراسر جهان شد. این شهر مروارید دریای سیاه نامیده میشود.

به کوه ها و سواحل زیبا و شب زنده داری فکر کنید که میتوانید برای آن جان دهید. سوچی یک منطقه محبوب در بین گردشگران است و سالانه بیش از 4 میلیون بازدید کننده را به خود جذب میکند.

5 دلیل اصلی برای بازدید از سوچی

1. تاریخچه: سوچی دارای انبوهی از مناظر تاریخی است؛ از جمله اقامتگاه تابستانی استالین، معبد لو، قلعه گودلیک و ساختمان های بزرگ به سبک امپراطوری دوران استالین.

2. بناهای تاریخی: این شهر درارای تعدادی بناهای تاریخی با ارزش هنری است؛ از جمله لنگر و توپ، مجسمه چرچیل، روزولت و استالین و فواره های آواز.

3. فرهنگ: موزه های خوب زیادی در سوچی برای کاوش وجود دارد؛ مانند موزه هنر سوچی، موزه تاریخ و موزه افتخار ورزش.

4. پارک المپیک سوچی: امکانات پارک المپیک فرصت های عالی ورزش های زمستانی را ارائه میدهد و به خودی خود ارزش بازدید را دارد.

5. پارک ملی سوچی: پارک ملی سوچی دارای مناظر طبیعی باشکوهی است؛ مانند کوه آخون و دره آگورسکو.

در سوچی کجا بریم؟

1. پیست اسکی رزا خوتور

این پیست اسکی بسیار محبوب که در نزدیکی کراسنایا پولیانا قرار دارد، فعالیت های سرگرم کننده ای برای همه دارد و راهی ایده آل برای گذراندن روز خود در سوچی است. پیاده روی، اسکی و دوچرخه سواری همگی در این پیست اسکی در دسترس هستند؛ بنابراین به شما این امکان را میدهند که از نوامبر تا آوریل از اسکی لذت ببرید. جاده دریاچه، پاناما، جنگل جادویی و دره ممنوعه برخی از مسیرهای دیدنی در این استراحتگاه هستند که میتوانید در آنها قدم بزنید.

2. پارک ریویرا

پارک ریویرا یک پارک تفریحی هیجان انگیز برای بزرگسالان و کودکان است. این پارک دارای 5 مکان با موضوع مختلف است. اینها شامل دهکده دزدان دریایی جذاب، مرکز چرخ و فلک رنگارنگ، منطقه ای زیبا به نام Wonderful Glade شهر کودکان و البته میدان رولر کوستر است. حتی سواری هایی خواهید یافت که منحصرا برای کودکان هستند. جدای از آن، این پارک دارای یک دلفیناریوم، یک کافه و مکان های سرگرم کننده بیشتر است.

3. دریاچه ریتسا

از یک رانندگی زیبا به سمت شمال سوخومی لذت ببرید و با دریاچه زیبای ریتسا روبرو شوید. اطراف آن را تپه های سرسبز با فرش سبز احاطه کرده است. با رانندگی به سمت دریاچه، از آبشارها و دره های فوران گدر خواهید کرد. این دریاچه در واقع در ارتفاع 950 متری از سطح دریا قرار دراد و از این رو معجزه آسا در نظر گرفته میشود. میتوانید برای هوای تازه در کنار ساحل قدم بزنید یا فقط بنشینید و از آرامش دریاچه لذت ببرید.

4. پارک درختکاری

اگر عاشق گیاهان، پرندگان و حیوانات عجیب و غریب هستید، از پارک درختکاری در سوچی دیدن کنید که شامل تعداد زیادی از گیاهان کمیاب و همچنین یک محوطه گل یا درختکاری با پرندگان و حیوانات است. پارک درختکاری دارای مجموعه نادری از گیاهان و جانوران متعلق به نیمه گرمسیری روسیه است. مجموعه آنها از همین تعداد به بیش از 1800 میرسد. پس از تماشای تمام فضای سبز به نمایش درامده، از گل ها بازدید کنید و ببینید آیا میتوانید پرندگان و حیوانات کمیاب را که در آنجا زندگی میکنند مشاهده کنید. بازدید خود را با سوار شدن به تله کابین در درختکاری که منظره خیره کننده ای از کوه های اطراف و همچنین دریا را به شما ارائه میدهد، پایان دهید.

5. پارک فرونز

پارک فرونز اغلب به عنوان تنها باقی مانده از حکومت تزار نامیده میشودو این پارک تقریبا مانند یک استراحتگاه ساخته شده است و آرامش زیادی را برای بازدیدکنندگان فراهم میکند. این پارک در نزدیکی پارک ساحلی نزدیک منطقه خوستا قرار دارد. همچنین یکی از قدیمی ترین پارک های سوچی است. این سالن تئاتر تابستانی دارد که هرازگاهی نمایش هایی را برپا میکند.

6. 33 آبشار

این مکان یک سایت یونسکو و منطقه ای است که برای ساکنان سوچی باعث افتخار است. مجموعه ای از 33 آبشار که همگی از نظر ارتفاع متفاوت هستند، از کوه ها سرازیر میشوند و تصویر زیبایی را ایجاد میکنند.

از بولشوی کیچمای بالا بروید تا این سایت شگفت انگیز را ببینید. این آبشارها بخشی از جریان جگوش هستند. بهتر است در فصل بهار از این مکان دیدن کنید. بهار به این معنی است که برف در کوه های قفقاز آب میشود و منجر به تشکیل آب بیشتر و در نتیجه نیروی بیشتر میشود.

7. ویلای استالین

دوستداران تاریخ نباید سوچی را بدون قدم گذاشتن به ویلای استالین ترک کنند. استالین این ویلا را چند سال قبل از جنگ جهانی دوم ساخته بود و هرساله هزاران نفر از آن بازدید میکنند. ویلای سبز استالین که در وسط دره آگورا و دره ماتسستینسکایا قرار دارد، به زیبایی در بالای یک کوه واقع شده است. بازدیدکنندگان میتوانند بیشتر اتاق های داخل را تماشا کنند؛ یکی از آنها موزه است که از سینمای کوچک و اتاق بیلیارد استالین تغییر کاربری داده است. راهنماهایی در آنجا هستند که انگلیسی صحبت میکنند و همه چیز را در مورد زندگی استالین و تاریخچه پشت ویلای او به شما میگویند.

8. فواره های آواز

این پربازترین جاذبه توریستی سوچی است که در سال 1970 ساخته شده است و مکانی زیبا برای بازدید در زمانی است که در شهر هستید. فواره های آواز در نزدیکی گالری تجاری سوچی قرار دارند. در اینجا استخرها و نهرها و یک سیستم فوق العاده VFX وجود دارد. این به شما توهم یک فواره آوازخوان و رقصده را میدهد. با این حال این فواره ها فقط در تابستان و بیشتر زمانی که هوا شروع به تاریک شدن میکند، فعال و روشن میشوند.

واحد پول در سوچی

روبل روسیه تنها نوع ارزی است که در سوچی قابل قبول است.

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان شما را در این مورد بهتر راهنمایی خواهد کرد.

خرید در سوچی

از فروشگاه های زنجیره ای معروف به نام کایروس، واقع در سوچی بزرگ، از سوپر مارکت ها و مینی مارکت های آن خرید کنید. الکساندریا یک مرکز خرید بزرگ با پنج طبقه است که میتواند تمام هوس های خرید شما را برآورده کند. “اولیمپ” بزرگترین مرکز خرید سوچی است و همه چیزهایی که نیاز دارید را در اینجا پیدا خواهید کرد. حتما از گالری تجارت دیدن کنید تا چیزهایی از قطعات یدکی گرفته تا اقلام غذایی و سوغاتی ها را مشاهده کنید.

مبادله پول در سوچی

از نظر تبدیل ارز، ارائه پاسپورت خود برای معاینه ضروری است. بانک ها بهترین و مطمون ترین وسیله برای مبادله ارز در سوچی هستند. با  افرادی که پیشنهاد انجام این کار را میکنند، ارز مبادله نکنید.

مذهب سوچی

مسیحیت دین غالب سوچی است و پس از آن اسلام، یهودیت و بودیسم نیز در میان مردم وجود دارد.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به سوچی بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای سوچی باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به سوچی قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود