مسکو، شهر گنبدهای پیازی

مسکو، پایتخت و بزرگترین شهر روسیه را گاهی اوقات به عنوان “روم سوم” میشناسند. با معماری و تاریخ شگفت انگیزی که در پس برخی از ساختمان ها وجود دارد، ترکیبی عالی از معاصر با تاریخ است. همه جا از منطقه تجاری مسکو تا میدان سرخ، ساختمان یا پارک زیبا و انبوهی از غذاهای خوشمزه روسی خواهید داشت. هرکجا که بروید، در تاریخ غوطه ور خواهید شد، اما نشانه های تزارهای امروزی را نیز خواهید دید. با ساوش مگ همراه شوید تا به مطالعه این شهر بپردازیم.

مردم مسکو مهمان نواز و مهربان هستند و بی صبرانه منتظرند تا همه چیزهایی که شهرشان ارائه میدهد به شما نشان دهند.

5 دلیل اصلی برای بازدید از مسکو

1. بهشت تاریخ: مسکو دارای تاریخی غنی است و نه فقط از زمان اتحاد جماهیر شوروی. اگر تاریخ را بیش از داستان های پشت هر ساختمان، مکان های دیدنی و جاده ها در مسکو دوست دارید، این شهر شما را وادار میکند که چیزهای بیشتری به دست آورید. پس حتما یک تور تاریخی در شهر داشته باشید.

2. یک رویای معماری: معماری مسکو بی بدیل و طرح و رنگ هر ساختمانی نفس گیر است. از کرملین، ساخته شده در قرن پانزدهم، یا کلیسای جامع سنت باسیل متعلق به قرن شانزدهم دیدن کنید.

3. گالری های هنری و موزه های فراوان: هیچ چیز کاملا شبیه هنر روسیه نیست و مسکو، خانه ی برخی از چشمگیرترین مجموعه های جهان است.

4. ایستگاه های متروی مشهور جهانی: متروی مسکو که در سال 1935 ساخته شده است، استفاده از آن مانند قدم زدن در یک قلعه سلطنتی است.

5. تئاتر روسیه: احتمالا بزرگترین جاذبه مسکو، تئاتر آن است که میزبان همه چیز از نمایشگاه تا باله است. گروه باله بولشوی یکی از شناخته شده ترین نمادهای روسیه است که تجربه حضوری آن باورنکردنی است.

در مسکو چه باید کرد؟

1. کرملین مسکو

اولین ایستگاه در مسکو، میدان سرخ است – خانه کلیسای جامع سنت باسیل با گنبدهای رنگارنگ و دروازه کرملین. درست از کنار مقبره لنین، این ارگ مستحکم برای سلطنت ساخته شد. مشرف به رودخانه که بخاطر تراکم کلیساها و کاخ ها در پشت دیوارهای ضخیم به خود می بالد.

2. تئاتر بولشوی، نمایشی ادامه دار

تئاتر بولشوی یک جواهر تاریخی است.این موسسه بزرگ برای قرن ها میزبان اپرا و باله مشهور روسیه بوده است و اجراهای آن هرگز عظمت خود را از دست نداده اند. با استعدادترین خوانندگان اپرا و رقصندگان باله مدام از مدارس روسیه می آیند. به طور طبیعی، این مکان نهایی برای غوطه ور شدن در هنگام اجرای سنتی است. خواهر کوچک بولشوی، تئاتر مالی، درست روبه روی خیابان است.

3. کلیسای جامع مسیح نجات دهنده، بازسازی ارزشمند

این کلیسای مسیحی ارتدکس یکی از بلندترین کلیساهای جهان بود تا اینکه در سال 1931 توسط استالین تخریب شد. زیرا او قصد داشت “کاخ شوراها” را بسازد. البته این ایده هرگز به نتیجه نرسید و کلیسای جامع مسیح منجی مطمئنا به اندازه کافی برای بازسازی قابل توجه بود. از سال 1997 به دلیل زیبایی و همچنین نمادی از تاریخ پرفراز و نشیب این کشور به جاذبه ای بزرگ تبدیل شده است. گنبدهای طلایی از سراسر شهر میدرخشند و فضای داخلی به طرز شگفت انگیزی رنگارنگ است.

4. پارک گورکی، جایی که همه برای بازی بیرون می آیند

این پارک به عنوان خودخوانده خود عمل میکند و دارای مناطق تفریحی تازه بازسازیی شده برای بازدیدکنندگان در هر سنی است. برای تجربه نهایی، روی خط مترو سوکلنیچسکایا سوار شوید و در پارک کولتوری پیاده شوید تا از روی پل کریمه قدم بزنید – اولین چیزی که خواهید دید دروازه اصلی پارک گورکی است. از تفریحات تا پیست های اسکیت روی یخ، فعالیت ها فراوان است.

5. گالری دولتی ترتیاکوف، هزار سال هنر

بزرگترین مجموعه هنرهای زیبای روسیه در جهان در گالری ترتیاکوف مسکو یافت میشود. شکوه ملی در سراسر سالن های این موزه جشن گرفته میشود و زمانی که آثارشان در مجموعه های خارجی اغلب نادیده گرفته میشود، به هنرمندان سکویی میدهد. گالری های هنری مدرن که عمدتا در پاسخ به تاریخ پرفراز و نشیب روسیه در قرن بیستم ایجاد شده اند، بسیار برجسته هستند.

چه زمانی باید از مسکو بازدید کرد؟

تصمیم گیری در مورد زمان بازدید از مسکو تا حد زیادی به بودجه و دوام شما بستگی دارد. زمستان های روسیه فوق العاده سخت است و دمای آن در برخی روزها به زیر صفر میرسد و بادهایی که شما را تا حد زیادی خنک میکند. این نوع آب و هوا برای همه مناسب نیست، اما در تابستان دما میتواند به بالا 80 درجه برسد. فصل های شانه ای زمان بسیار خوبی برای تجربه مسکو است. زیرا دما به انداز کافی ملایم است تا از مناظر لذت ببرید. تابستان ها همیشه هزینه بیشتری خواهند داشت؛ زیرا دوره اوج سفر به روسیه است.

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان ارائه دهنده بهترین نرخ تورهای مسکو در این زمان است.

در مسکو کجا غذا بخوریم؟

 مسکو برای همه نوع غذایی عالی است. رستوران های گران قیمتی وجود دارند که برخی از آنها شهرت جهانی دارند، اما غذاهای خیابانی بسیار خوشمزه و غذاخوری های میان رده نیز وجود دارد. برای یک تجربه لوکس “ساوا” را در مرکز شهر امتحان کنید، اما انتظار داشته باشید که از 1590 تا 3200 روپیه بپردازید. اگز غذاهای خیابانی را امتحان کنید باید حدود 400 روپیه بپردازید. برای تجربه های دوست داشتنی از غذاخوری های میان رده که برای مسافران انفرادی، زوج ها یا خانواده ها عالی است، چایخونه شماره 1 در پوشکین یا ماری وانا در تورسکایا را ببینید. هزینه برق اینجا حدود 700 تا 900 روپیه خواهد بود. قیمت نوشیدنی ها متفاوت است، اما یک آبجو معمولا حدود 300 روپیه قیمت دارد.

چگونه به اطراف مسکو برویم؟

حمل و نقل عمومی: مسیرهای حمل و نقل عمومی در مسکو با شبکه مترو، تراموا و اتوبوس بسیار خوب متصل هستند. شما میتوانید از یک سفر تا 60 بلیت خریداری کنید. هزینه یک سفر فقط 28 روپیه است.

تاکسی: برخلاف سایر شهرهای بزرگ، قیمت تاکسی در مسکو نسبتا مناسب است. میتوانید انتظار داشته باشید که هزینه پایه حدود 150 روپیه و سپس حدود 90 روپیه در هر مایل بپردازید. تاکسی های زیادی در اطراف مسکو وجود دارد. بنابراین مشکلی نخواهید داشت.

ماشین: باید انتظار داشته باشید که روزانه حدود 2403 پوند بپردازید. هرچه بیشتر اجاره کنید، نرخ ها ارزان تر میشوند. برای اجاره سه روزه باید حدود 6310 پوند بپردازید.

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان شما را در این مورد بهتر راهنمایی خواهد کرد.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به مسکو بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای مسکو باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به مسکو قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود