روز ملی سنگاپور

روز ملی سنگاپور یک تعطیلات عمومی است که در 9 آگوست هر سال در سنگاپور برگزار می شود. این روز برای بزرگداشت استقلال سنگاپور از مالزی که در سال 1965 برگزار شد، در نظر گرفته شده است. این تعطیلات معمولاً با رژه روز ملی مشخص می شود. معمولاً یک آدرس رسمی توسط نخست وزیر سنگاپور وجود دارد که در آستانه روز ملی ارائه می شود و مردم می توانند از تماشای آتش بازی های دیدنی لذت ببرند. این تعطیلات بر جشن استقلال کشور متمرکز است، بنابراین برای بسیاری از شهروندان مورد علاقه است. افراد غیر شهروند نیز معمولا برای شرکت در جشن ها به سفر می روند.

تاریخچه روز ملی سنگاپور

روز ملی سنگاپور هر سال در 9 آگوست در سنگاپور برگزار می شود. این روز ویژه ای است که شهروندان این کشور گرد هم می آیند تا استقلال خود را قدردانی و جشن بگیرند. در سال 1963، ادغام باعث شد ساراواک، صباح، سنگاپور و فدراسیون مالایا به فدراسیون مالزی تبدیل شوند که سنگاپور نیز در آن گنجانده شده بود. این به این دلیل بود که سنگاپور بدون منابع طبیعی به مالزی برای دسترسی بیشتر به بازار و فرصت های شغلی نیاز داشت.

بعدها در سال 1965، به دلیل برخی ناآرامی‌های سیاسی و مدنی، سنگاپور استقلال خود را از مالزی به دست آورد. استقلال سنگاپور هر ساله با فعالیت های هیجان انگیز به یاد می آید و جشن گرفته می شود.

مراسمات این روز

رژه روز ملی سنگاپور معمولا در خلیج مارینا، استادیوم ملی یا پادانگ برگزار می شود. این رژه معمولاً شامل افسران نیروهای مسلح، نیروی انتظامی، نیروی دفاع مدنی و برخی از نمایندگان احزاب سیاسی است. در این رژه اعضای اتحادیه های کارگری نیز حضور دارند. دانش آموزانی که بخشی از گروه های یونیفرم پوش مانند راهنمای دختران، پیشاهنگی ها و سپاه کادت های مختلف هستند. علاوه بر این، نیروی هوایی سنگاپور با هواپیماهای نظامی متعدد بر فراز رژه پرواز می کند.

پیام روز ملی سنگاپور از سال 1966 هر سال توسط نخست وزیر سنگاپور ثبت می شود و در شب روز ملی ارسال می شود. این پیام تحولات داخلی و جهانی، عملکرد و چشم انداز اقتصادی و اولویت های ملی و برنامه های دولت را پوشش می دهد. پس از آدرس، نمایش زیبای آتش بازی را می توان در کنار جشن ها، که در آن اجراهای گروه کر، اجرای گروه های موسیقی مدرسه، و سایر ارائه های سرگرم کننده که می توان از آنها لذت برد، لذت برد. همچنین مخاطبان می توانند در برخی از فعالیت ها مانند لذت بردن از تجربه چتربازی شرکت کنند.

چگونه روز ملی سنگاپور را گرامی بداریم؟

1. از سنگاپور دیدن کنید

سنگاپور کشوری زیباست که بازدیدکنندگان و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. سفر به این کشور یکی از راه های خاص برای جشن گرفتن این تعطیلات است.

2. رژه را تماشا کنید

رژه روز ملی سنگاپور را می توان شخصا یا از طریق تلویزیون تماشا کرد. معمولاً نمایش جالبی است.

3. درباره سنگاپور بیاموزید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کشور می توانید کمی تحقیق کنید. سنگاپور دارای تاریخ و فرهنگ غنی است که می توانید آن را کشف کنید.

5 حقیقت جالب در مورد سنگاپور

1. تغییرات در مناطق زمانی: سنگاپور از سال 1905 تاکنون 6 بار مناطق زمانی خود را تغییر داده است.

2. آدامس ممنوع است: سنگاپور از سال 1905 تاکنون 6 بار مناطق زمانی خود را تغییر داده است.

3. کشور کوچکی است: سنگاپور جزو 20 کشور کوچک محسوب می شود.

4. ساختمان ها دارای محدودیت ارتفاع هستند: ساختمان‌ها در سنگاپور فقط تا سقف 918 فوت می‌توانند به دلیل محدودیت‌های کنترل ترافیک هوایی ساخته شوند.

5. فقط یک ساختمان فراتر از حد است: مرکز Tanjong Pagar مجوز ساخت در ارتفاع 951 فوتی را دریافت کرد که بالاتر از حد معمول است.

چرا روز ملی سنگاپور مهم است؟

1. اقتصاد را تقویت می کند.

تعطیلات بازدیدکنندگانی را جذب می کند که درآمد را به کشور وارد می کنند. درآمد اضافی همیشه برای اقتصاد کشور مفید است.

2. سنت را حفظ می کند.

فعالیت های این تعطیلات به عنوان بخشی از سنت کشور حفظ می شود. این سنت سپس به نسل های جوان منتقل می شود.

3. آگاهی ایجاد می کند.

تعطیلات اطلاعاتی را در مورد کشور پخش می کند. مردم می توانند از روز ملی سنگاپور درباره تاریخ و امور جاری سنگاپور بیشتر بیاموزند.

سوالات متداول روز ملی سنگاپور

چه کسی تعهد ملی سنگاپور را نوشت؟

تعهد ملی سنگاپور توسط آقای اس راجاراتنام در سال 1966 نوشته شد و سپس آن را به نخست وزیر وقت آقای لی کوان یو ارسال کرد.

چرا پرچم سنگاپور قرمز و سفید است؟

رنگ قرمز روی پرچم نماد برادری جهانی است. رنگ سفید نشان دهنده فضیلت و خلوص ابدی است. هلال ماه نشان دهنده یک ملت جوان در مسیر صعود است و پنج ستاره آرمان های این کشور یعنی دموکراسی، صلح، پیشرفت، عدالت و برابری را نشان می دهد.

سنگاپور چگونه نام خود را به دست آورد؟

نام سنگاپور از کلمات مالایی “Singa” به معنای “شیر” و “Pura” به معنای “شهر” گرفته شده است.

اولین بار سنگاپور چه نام داشت؟

سنگاپور زمانی شهر دریا نامیده می شد.

در سنگاپور به چه زبانی صحبت می شود؟

مالایی، انگلیسی، تامیل و ماندارین.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید در مورد روز ملی سنگاپور بدانید را شرح دادیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای سنگاپور باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این کشور قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به سنگاپور قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود