سنگاپور، کشور 64 جزیره

سنگاپور که به بهترین وجه به عنوان دنیای کوچک آسیای مدرن توصیف میشود، دیگ ذوب فرهنگ و تاریخ و مملو از لذت های آشپزی است. این کشور که به طور رسمی با نام جمهوری سنگاپور شناخته میشود، هم یک شهر و هم کشوری است واقع در جنوب شرقی آسیا. یکی از پربازدیدترین مقاصد آسیا، سنگاپور است که به بهترین وجه ملغمه ای از زندگی سریع و میراثی خارج از خیابان توصیف میشود.

سنگاپور جهان وطنی اساسی است و دارای بالاترین تنوع مذهبی در هر کشوری است که امروزه شلوغ ترین بندر جهان را به خود میبالد. با ساوش مگ همراه شوید تا به مطالعه این کشور بپردازیم.

سرگرمی ملی آنها خوردن است و پس از آن خرید کردن. این “شهر در باغ” ترکیبی از فرهنگ هاست که ایده ها، غذاها و معماری جدید را با هم ترکیب میکند. مراکز خرید باورنکردنی، بوتیک های درجه یک، فروشگاه های بزرگ در خیابان هند کوچک، عناصر عحیب و غریب محله چینی ها و زندگی شبانه در سطح جهانی در سراسر سرزمین بی نظیر سنگاپور گسترده شده است.

این شهر که با توجه به استانداردهای جنوب شرقی گران است، گزینه های دیگری برای سرگرمی مانند جزیره سنتوزا، باغ وحش، باغ گیاه شناسی، مارینا بی سندز، باغ مومیایی ببر و سافاری شبانه ارائه میدهد. سنگاپور با داشتن یک خط افق عالی و مرکز شهر پر ازدحام، یکی از محبوب ترین مقاصد سفر است.

باید در مورد سنگاپور بدانید

پایتختسنگاپور
زبانمالایی
مذهبخانه 10 مذهب
فرودگاه اصلیفرودگاه چانگی
واحد پولدلار سنگاپور
جهت رانندگیچپ
کد تلفن65+
مساحت725.7 km2

مکان هایی که حتما باید در سنگاپور ببینید

1. باغ های کنار خلیج

این باغ ها در سنگاپور مرکزی، باغ های گیاه شناسی آینده، سرزمین نخلستان های نسل بعدی سوپر تریز و گنبدهای فضایی که خانه تقریبا 40000 گیاه است، با فناوری پیشرفته و مجسمه های عجیب و غریب است که به خاطر معماری معاصر الهام بخش و هیپنوتیزم راپسودی باغ، نمایش و نور و صدا مشهور است.

باغ های بزرگ و رنگارنگ سوپر پارک در 250 هکتار زمین احیا شده و در امتداد اسکله گسترده شده است. سازه های معروف سوپر تریز که غول های گیاه شناسی آینده نگر هستند و توسط یک اسکای وی به هم متصل شده اند، هنگام عبور از آسمان روی باغ ها، منظره ای مسحورکننده را ارئه میدهند. گلخانه صدفی شکل باغ های خلیج که گنبد گل نامیده میشوند، بزرگترین گلخانه شیشه ای در جهان است که آب و هوای سرد کوهستانی را بازسازی میکند.

این باغ به سه بخش تقسیم میشود: خلیج شرقی، خلیج جنوبی و خلیج مرکزی. باغی که به دو قسمت دیگر که در امتداد اسکله ساخته شده اند متصل میشود. از این بخش ها، خلیج جنوبی بزرگترین است. بلندترین آبشار سرپوشیده جهان در هنرستان جنگل ابر یکی دیگر از نقاط مهم برای تحسین است. پیاده روی در اطراف باغ های کنار خلیج همچنین سفری به باغ های آب و هوایی کنترل شده و ابردرخت هایی که ارزش بازدید دارند را ارائه میدهند.

2. جزیره سنتوزا

جزیره سنتوزا، جزیره ای کوچک در سواحل جنوبی سنگاپور، دارای جاذبه های مصنوعی، سواحل آفتاب شویانه، جنگل های بارانی سرسبز، چشمه های معدنی شگفت انگیز و چند هتل تفریحی مجبوب است.

این جزیره مملو از جاذبه های دیدنی است با باغ های پانوراما از جمله باغ پروانه ها، پارک های تفریحی، آکواریومی خیره کننده (دنیای زیر آب)، کلوپ های ساحلی با موسیقی پر جنب و جوش، دهکده ای قومی و برجسته جزیره و مجسمه بزرگ مرلیون.

تنها قلعه حفظ شده سنگاپور، فورت سیلوسو، نیز در جزیره سنتوزا قرار دارد. ساحل سیلوسو برای کسانی است که به دنبال آرامش در ساحل با والیبال هستند. به راحتی میتوان با ماشین های اجاره ای، اتوبوس، تله کابین یا حتی سنتوزا اکسپرس که هزینه آن 4 دلار سنگاپور است به این مکان نزدیک شد.

3. پولائو اوبین

جزیره ای با مساحت 10.2 کیلومتر مربع در شمال شرقی سنگاپور است. به زبان مالایی به جزیره گرانیت ترجمه میشود. این جزیره یکی از دو کامپونگ آخر سنگاپور است؛ مکانی که میتوان واقعا از سنگاپور لذت برد و تجربه کرد. جاذبه اصلی تالاب چک جاوا است.

4. باغ گیاه شناسی سنگاپور

این باغ تنها باغ گرمسیری است که به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شده است. این فضای سبز 82 هکتاری دارای بیش از 10000 گونه گیاه و درخت گلدار است. جاذبه های اصلی عبارتند از باغ ملی ارکیده و باغ کودکان (جیکوب بالاس) – اولین باغ در جهان که منحصرا به کودکان اختصاص داده شده است.

باغ های گیاه شناسی سنگاپور همچنین دارای نمایشگاه جنگل های بارانی تعاملی، بسیاری از موزه ها، گیاهان دارویی، مجسمه های جذاب، فواره های غرغروگر، مرکز گیاه شناسی و بسیاری مکان های مناسب برای خانواده است. یک دریاچه خیره کننده، پرندگان و لاک پشت های استوایی را به خود جذب میکند، در حالی که پروانه ها و سایر حشرات اغلب شکوغه های خوشبو را به خود جذب میکنند. این باغ گیاه شناسی همچنین محل اجرای نمایش ها، رسیتال ها و برنامه های آموزشی است.

بهترین زمان سفر به سنگاپور چه زمانی است؟

بهترین زمان برای سفر به سنگاپور بین فوریه و آوریل است. با در نظرگرفتن فصل خشک، این ماه ها نسبت به سایر فصل های سال بارندگی کمتری دارند. سنگاپور در طول سال گرم و مرطوب است و آن را به مقصدی در تمام طول سال تبدیل کرده است. برای تجربه بهترین سواحل سنگاپور، بهترین زمان برای بازدید از ژوئن تا آگوست است. برای عاشقان خرید، زمان ایده آل برای بازدید از سنگاپور بین جولای و آگوست است؛ زمانی که فروش بزرگ سنگاپور برگزار میشود.

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان ارائه دهنده بهترین نرخ تورهای سنگاپور در این زمان است.

مبادله پول در سنگاپور

مبادله ارز در سنگاپور در بانک ها و همچنین باجه های صرافی که تقریبا در هر مرکز خرید وجود دارد انجام میشود. به طورکلی، این غرفه ها نرخ های بهتر، ساعات کاری و خدمات بسیار سریع تری را نسبت به بانک ها ارائه میدهند. نرخ ها در فرودگاه به خوبی شهر نیست، بنابراین از تبادل در آنجا خودداری کنید. دستگاه های خودپرداز به راحتی در سراسر سنگاپور در تعداد زیاد در دسترس هستند.

آداب در سنگاپور
 • هنگام ملاقات رسمی یا غیررسمی با یک سنگاپوری، مطمئن شوید که با همه محکم دست بدهید، حتی در هنگام خروج. تعظیم جزئی در هنگام دست دادن محترمانه محسوب میشود.
 • قبل از ورود به خانه کسی کفش ها را دربیاورید. همچنین به یاد داشته باشید که آنها را قبل از بازدید از معبد یا مسجد بردارید.
 • مطمئن شوید که هرگز کسی یا چیزی را با انگشت نشان ندهید؛ فقط دست خود را برای نشان دادن بالا ببرید.
 • تبعیض جنسیتی در یک جرم قانونی است. بنابراین مراقب باشید که به کسی بی احترامی نکنید.
 • انعام دادن مرسوم نیست. اکثر رستوران ها 10 درصد هزینه هزینه خدمات را به صورت حساب اضافه میکنند که در این صورت به طور کلی از انعام دادن خودداری میشود. از دادن انعام به مراکز فروش و فود کورت خودداری کنید. انعام دادن نیز در فرودگاه چانگی کاملا ممنوع است.
 • به افراد میانسال و مسن به عنوان عمو یا خاله اشاره کنید. زیرا در سنگاپور به عنوان نشانه احترام دیده میشود.
 • هنگام غذاخوردن با چاپستیک، آنها را به صورت عمودی در کاسه نچسبانید. یادآور مراسم تشیع جنازه و بدشانسی است.
 • به سر کسی دست نزنید، زیرا بسیاری آن را مقدس میدانند. برعکس، پاها کثیف تلقی میشوند. بنابراین آنها را مستقیما به سمت کسی نگیرید.
 • لباس های غیررسمی (شلوار، تیشرت، دمپایی) در اکثر نقاط قابل قبول است. لباس های رسمی و کفش های مجلسی  را برای رستوران های سطح بالا بچینید.
زبان سنگاپور

چهار زبان رسمی در سنگاپور وجود دارد: انگلیسی، مالایی، چینی ماندارین و تامیل. بله؛ زبان سنگاپور به اندازه مردمش متنوع و چند فرهنگی است. انگلیسی رایج ترین زبان (عمدتا توسط جمعیت زیر 50 سال) و وسیله آموزش در مدرسه است. انگلیسی همچنین زبان تجارت و دولت در سنگاپور بر اساس انگلیسی بریتانیایی است.

یک زبان منحصر به فرد و رایج در سنگاپور، زبان سینگلیش است. این در درجه اول شکل محاوره ای زبان انگلیسی است که لهجه ای مشخص دارد و استانداردهای اساسی دستور زبان انگلیسی را نادیده میگیرد. داشتن ترکیبی از عامیانه محلی و عبارات زبان ها و گویش های مختلف سنگاپور، صحبت کردن به زبان انگلیسی به عنوان نشانه ای از محلی بودن واقعی تلقی میشود.

بخش عمده ای از جمعیت باسواد در سنگاپور دو زبانه هستند و انگلیسی و ماندارین بیشتر صحبت میشود. جالب اینجاست که در تمام مدارس شهر زبان والدین کودک را همراه انگلیسی آموزش میدهند تا اطمینان حاصل شود که کودک با ریشه های سنتی در ارتباط است.

زندگی شبانه در سنگاپور

 کوکتل بارهای اسپیکی، غرفه های آبجوی بوتیک و هنرمندان صنعتگر قهوه – زندگی شبانه سنگاپور جواهرات نوشیدنی خوب را کشف کرده است. صحنه باشگاه سازی در سنگاپور به سرعت در حال توسعه است و باشگاه های آینده نگر در هرگوشه ای از آن به راه می افتند. صحنه آبجو خیلی عقب نیست و بارها، کافه ها و رستوران های بیشتری از واگن آبجوی دست ساز پرش میکنند.

نکات حرفه ای
 • سنگاپور به دلیل افزایش 25 درصدی مالیات بر الکل در سال 2014، شهری مجلل برای نوشیدن است.
 • اکثر بارها بین ساعت 17 تا 20 ساعات خوشی دارند.
 • شب بانوان اغلب چهارشنبه در بیشتر مکان ها با تبلیغاتی برگزار میشود که نوشیدنی های ارزان تری به زنان ارائه میکند.
 • همه بارهای معمولی 10 درصد هزینه خدمات و 7 درصد جی اس تی به صورت حساب اضافه میکنند.
 • آماده باشید تا در اکثر بارها به صف بنشینید. به خصوص در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات.
خرید در سنگاپور

خرید بعد از غذاخوردن به عنوان یک سرگرمی ملی در رتبه دوم قرار دارد. از مراکز خرید نمادین در همه اشکال و اندازه ها گرفته تا بوتیک های محلی و مراکز خرید، لیون سیتی به خاطر صحنه های خرید رو به رشدش معروف است. درحالی که کمربندهای خرید زیادی در اینجا با افتخار به عنوان ملکه مراکز خرید با مارک های خیابانی بالا، خانه های مد و چند فروشگاه تخفیف وجود دارد.

برای دوستداران هنر و عتیقه جات، بهترین مکان برای سر زدن به جاده دمپسی، محله چینی هاست؛ مرکز خرید تانگلین و پادگان گیلمن. خرید در سنگاپور بدون چیدن ادویه جات، اقلام تزئینی و ساری از هند کوچک ناقص است.

نکات حرفه ای
 • برخی از فروشگاه ها در مراکز خرید بزرگتر برای هزینه های بزرگتر تخفیف 10 تا 15 درصدی ارائه میدهند. بنابراین همیشه ارزش پرسیدن دارد.
 • هنگام خرید از بازارهای محلی خوب است قیمت اقلام را بدانید، سپس مرور کنید و مقایسه کنید.
 • قیمت ها در اکثر مکان ها معمولا ثابت است؛ به جز در بازارهای محلی. اگر به دنبال چانه زدن هستید، اینکار را با شوخی انجام دهید. به طور کلی مرجوع کردن کالا پذیرفته نمیشود.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به سنگاپور بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای سنگاپور باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این کشور قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به سنگاپور قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود