روز اتحاد روسیه

روز اتحاد روسیه هر سال در 4 نوامبر جشن گرفته می‌شود که به یاد قیام مردمی در مسکو علیه نیروهای لهستانی در سال 1612 است. امروز روسیه وحدت جامعه چند قومی مختلف خود را جشن می‌گیرد. این روز با اهمیت تاریخی عمیق و در عین حال یکی از جدیدترین تعطیلات در روسیه است. روز وحدت مترادف با قهرمانان ملی محبوب کوزما مینین و شاهزاده دیمیتری پوژارسکی است. آنها چه کسانی هستند؟ و چرا افراد بیشتری از یک قیام مردمی دیگر در روسیه اطلاعی ندارند؟ همانطور که تاریخ هر منطقه به ما نشان داده است، پاسخ ها پیچیده هستند و نیاز به یک شیرجه عمیق دارند. نام این تعطیلات به این باور اشاره دارد که همه اقشار اجتماعی در روسیه با هم متحد شدند تا از استقلال کشور حمایت کنند، در حالی که نه تزار و نه یک پدرسالار برای رهبری آنها وجود نداشت.

تاریخچه روز اتحاد روسیه

خاستگاه روز اتحاد روسیه به «اسموتا» برمی‌گردد، دوره‌ای که از نظر تاریخی آشفته بود که در آن ناآرامی‌های سیاسی در روسیه به اوج خود رسید. جنگ با لهستان و سوئد باعث تضعیف اقتصاد در حال حاضر در حال مبارزه شد. لهستان با احساس آسیب پذیری از ناآرامی های مدنی استفاده کرد و به روسیه حمله کرد. آنها مسکو را به مدت دو سال اشغال کردند تا اینکه در سال 1612 یک قیام تاریخی رخ داد.

رهبری مقاومت کوزما مینین، یک تاجر از نیژنی نووگورود، و دیمیتری پوژارسکی، یک شاهزاده محترم و عالی رتبه بودند. آنها با هم مردم مسکو را به نبردی پیروزمندانه هدایت کردند و شهر را از اشغال آزاد کردند. مینین و پوژارسکی قهرمانان ملی شدند. در سال 1613، تزار میخائیل رومانوف این روز را به عنوان جشن ملی برای نماد قدرت اتحاد روسیه اعلام کرد. روسیه به جشن گرفتن روز وحدت ادامه داد تا اینکه در سال 1917 یک نیروی جدید – اتحاد جماهیر شوروی – وارد شد.

در ادامه…

ظهور اتحاد جماهیر شوروی به سلطنت روسیه پایان داد و در نتیجه، روز اتحاد روسیه مورد توجه قرار گرفت. طلوع عصر و آرمان های جدید بود. مناسبت هایی مانند روز وحدت یادگار گذشته های ظالمانه بود. در اتحاد جماهیر شوروی فضایی برای آن وجود نداشت. این روز از حافظه جمعی محو شد و دولت بلشویک به جای آن یک روز رسمی را برای بزرگداشت انقلاب 7 نوامبر تعیین کرد.

اما رویاهای اتحاد جماهیر شوروی توانا نبود. در سال 1991، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی راه را برای روسیه مدرن هموار کرد. بار دیگر، ارزش های جدید ملت را هدایت می کند. روز وحدت که گذشت اما به طور کامل فراموش نشد، در این دوره دستخوش تحولات متعددی شد. این روز را روز توافق و سازش نامیدند و بعدها به یکی از روزهای افتخار نظامی تبدیل شد. در سال 2005، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز وحدت روسیه را مجدداً معرفی کرد و 7 نوامبر را از فهرست تعطیلات رسمی روسیه حذف کرد. از سال 2005، روز وحدت، همبستگی و میهن پرستی روسیه را جشن می گیرد و از بین قومیت ها می گذرد.

جدول زمانی روز اتحاد روسیه

1598 – 1612 زمان مشکلات: روسیه تحت جنگ‌های جاری، ناآرامی‌های داخلی و اقتصاد فلج‌کننده قرار دارد.

1612 مسکو مقاومت می کند: کوزما مینین و دیمیتری پوژارسکی انقلابی را علیه اشغال لهستان رهبری می کنند.

1917 آبشار کاخ زمستانی: روز اشرافیت و اتحاد روسیه با ظهور اتحاد جماهیر شوروی به پایان می رسد.

2005 روز می سازد یک بازگشت: روسیه روز وحدت را برای تقویت همبستگی ملی و میهن پرستی بازگرداند.

فعالیت های روز وحدت روسیه

  • با مردم روسیه آشنا شوید

امروز یک روز عالی برای مطالعه بیش از 120 گروه قومی روسیه است. علاوه بر روس ها، این کشور دارای جمعیت قابل توجهی از تاتارها، باشقیرها و اوکراینی ها است. گروه های اقلیت متعددی مانند قزاق ها، چوکچی ها و چوواش ها روسیه را خانه می دانند.

  • در جشن ها شرکت کنید

مسکو در روز وحدت با آتش بازی، رویدادهای فرهنگی، کنسرت و آتش بازی زنده می شود. جشن های دولتی شامل برافراشتن پرچم و سخنرانی شخصیت های عمومی در مورد میهن پرستی است.

  • از یک کلیسای ارتدکس روسیه دیدن کنید

جشن بانوی ما در کازان مصادف با روز وحدت در روسیه است. مسیحیان ارتدکس در روسیه برای بزرگداشت او در مراسم کلیسایی شرکت می کنند.

چرا ما روز اتحاد روسیه را دوست داریم؟

  • فصل متفاوتی از تاریخ روسیه

کمتر کسی روسیه را خارج از جنگ سرد یا جنگ های بزرگ می شناسد. روز وحدت روسیه بینش جدیدی را در مورد یک کشور جذاب ارائه می دهد.

  • پیام

جهان بیش از هر زمان دیگری به نمونه هایی از وحدت در تنوع نیاز دارد. روزهای ملی پیام را تقویت می کنند و امیدواریم به عمل تبدیل شوند.

  • قهرمانی و شجاعت

روز وحدت روسیه به شجاعت دو قهرمان ملی ادای احترام می کند. داستان آنها الهام بخش نسل های بعدی خواهد بود.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هر آنچه که باید در مورد روز اتحاد روسیه بدانید را ورق زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای روسیه باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این کشور قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به روسیه قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود