جزیره فی فی، بهشت جزیره ای برای عاشقان ساحل

فی فی از یک گروه شش جزیره ای تشکیل شده است. تنها 40 کیلومتر دورتر از پوکت، فی فی دون و فی فی له دو جزیره معروف از این شش جزیره هستند. این جزایر با آب های بکر و مهمانی های پر جنب و جوش راهی فوق العاده برای گذراندن چند روز در تایلند هستند.

فی فی با چهار جزیره دیگر به جز جزیره های بزرگ، بیدا نوک، بیدا نای، کو مای فای را در خود جای داده است که به جزیره بامبو نیز معروف است. جزایر فی فی پس از فیلم هالیوودی «ساحل» در سال 2000 که در کو فی فی لو فیلمبرداری شد، به شهرت رسیدند. کو فی فی له “غار وایکینگ” را در خود جای داده است که یک صنعت پر رونق است که لانه های خوراکی پرندگان می فروشد.

صخره‌های خیره‌کننده، سواحل شنی سفید با جنگل‌های اطراف و آب‌های زلال آبی باعث می‌شود که چیزی کمتر از بهشت ​​به نظر برسد. هیچکدام از جزایر جاده ندارند و بیشتر جزایر دارای سکونت انسانها هستند و همین امر باعث شده جزایر فی فی یکی از معدود مناظر زیبای دست نخورده باقی مانده در جهان باشد. دسترسی به این جزایر آسان از پوکت و کرابی، با قایق تندرو تنها در 45 دقیقه یا با کشتی در 90 دقیقه قابل دسترسی است.

تاریخچه جزیره فی فی

این جزایر به دلیل درخت آتشین یا حرا خاکستری موجود در سراسر جزیره Puau Api-Api به معنای جزیره آتشین نامیده میشدند. این نام رایج شد و به مرور زمان به فی فی تبدیل شد. این جزایر همیشه در رادار گردشگران محلی تایلند بوده است. در زمان های اخیر، توجه بسیاری از گردشگران خارجی نیز به خود جلب شده است. به ویژه پس از رستاخیز سریع آن پس از سونامی 2004.

24 کار برای انجام در جزیره فی فی

1. زندگی شبانه در جزیره فی فی

زندگی شبانه در جزایر فی فی هرشب به این جزیره آرام جان میبخشد. جزیره فی فی مهمانی های کنار ساحل و مهمانی های در فضای باز، مسابقات کیک بوکسینگ تایلندی، نمایش آتش، مهمانی های استخر و بسیاری از بارها و کلوپ های شبانه را ارائه میدهد. شب های جزیره فی فی جایی است که مردم آزاد هستند. صحنه زندگی شبانه پرجنب و جوش، پر انرژی و بسیار کمتر از سایر نقاط تایلند است.

2. پیاده روی به دیدگاه فی فی

نمای فی فی یک سکوی رصدی است که پس از یک پیاده روی کوتاه از روستای تونسای میتوان به آن رسید. این مرتفع ترین نقطه کوه فی فی دون، یکی از دو جزیره اصلی خوشه جزیره فی فی است. از بار Reggae در Ao Nang به سمت خلیج Loh Dalum شروع کنید و علائمی را در طول مسیر برای نقطه دید خواهید دید. تنها 20 تا 30 دقیقه پیاده روی است.

3. سفر به Koh Phi Phi Leh

کو فی فی له جزیره ای از مجمع الجزایر فی فی است که به خاطر صخره های آهکی عمودی عظیم پوشیده از شاخ و برگ سبز که جای خود را به سواحل شنی و دریاهای مرجانی میدهد، معروف است. در این جزیره Loh Sama و Maya Bay آب های آبی فیروزه ای، صخره ای و فرصت های غواصی و قایق سواری را در این جزیره ارائه میدهند. “غار وایکینگ” در اینجا یک صنعت پر رونق است که لانه های خوراکی پرندگان را که برای سوپ در غارهای آهکی برداشت میشود، میفروشد.

4. غواصی در خلیج میمون

خلیج میمون، که در محلی به عنوان خلیج یونگ قاسم شناخته میشود، یک نقطه محبوب غواصی در جزیره کو فی فی دون است. این خلیج که در نزدیکی ورودی خلیج دالوم قرار دارد، یک خلیج کوچک و کم عمق با صخره های مرجانی جذاب در 50 متری ساحل را نشان میدهد. دسترسی به خلیج با پای پیاده امکان پذیر نیست. قایرانی با قایق پارویی، قایق دم بلند یا قایق رانی یا به عنوان بخشی از تور جزیره فی فی تنها راه برای کاوش در خلیج میمون است.

5. از ساحل میمون دیدن کنید

در ضلع جنوب غربی خلیج تون سای، حدود 700 متر از اسکله، ساحل میمون قرار دارد. این یک نوار زیبا به طول 150 متر از ساحل ماسه سفید است که توسط آب سبز زمردی عمیق احاطه شده است. اینجا یک نقطه داغ برای غواصی است. برای رسیدن به ساحل یک قایق دم بلند از اسکله تونسای کرایه کنید. اگر اهل ماجراجویی هستید، میتوانید یک کایاک دریایی برای سفر 40 دقیقه ای کرایه کنید.

6. شنا در تالاب پی له

خلیج پی له که به نام تالاب پی له یا آئو پیله نیز شناخته میشود، ورودی دره مانندی است که تقریبا کوه فی فی له را دوشاخه میکند. این تالاب که در ضلع شرقی جزیره قرار دارد، حدود 30 دقیقه با قایق از اسکله خلیج تونسای فاصله دارد. خلیج پی له که 600 متر امتداد دارد، پر از صخره های آهکی باشکوه است. آب شفاف فرصت های غواصی را ارائه میدهد که میتوان از خود قایق به آن دسترسی داشت.

7. غارهای وایکینگ را ببینید

غار وایکینگ که در پایین یک صخره آهکی بلند در نزدیکی خلیج تانگسای قرار دارد، مجموعه عظیمی از لانه های پرندگان را دارد که برای تهیه سوپ سنتی چینی استفاده میشود. جدا از این صنعت پر رونق، غار وایکینگ ها همچنین به نقاشی های دیواری باستانی ملوانان و قایق های اسکاندیناوی دراکار لانگشیپ وایکینگ ها پناه میدهد. این غار به روی گردشگران بسته است و فقط از روی قایق قابل مشاهده است.

8. از خلیج معروف مایا دیدن کنید

خلیج مایا از زمانی که در فیلم ساحل ساخته لئوناردو دی کاپریو به شهرت رسید، مکانی نمادین است. تنها با قایق و کشتی قابل دسترسی است و آب های کریستالی خلیج با صخره ها منظره ارزشمندی را ایجاد میکند. درحالی که تا همین اواخر، خلیج به طور نامحدود روی بازدیدکنندگان بسته بود، اکنون گردشگران اجازه دارند دوباره به صورت کنترل شده از آن بازدید کنند.

9. سوار قایق دم بلند به جزیره بامبو

با سواحل بکر و آب اقیانوس فیروزه ای شفاف، جزیره بامبو یا کوه پای بهشت واقعی روی زمین است که از شن های سفید کریستالی بیرون می آید. این جزیره دنج لبه های صخره ای که در مجمع الجزایر فی فی قرار گرفته، مقصدی برای غواصی، کمپینگ و سفرهای یک روزه در جهان است. یک قایق Longtail کرایه کنید و از جزیره خالی از سکنه از دهکده Tonsai یا روستای Sea gypsies در ساحل Laem Thong دیدن کنید.

10. کایاک سواری در جزیره فی فی

تفریحی ایده آل برای مبتدیان، کایاک سواری در جزیره فی فی به شما این امکان را میدهد تا با آرامش مکان هایی مانند تالاب پیله، خلیج مایا، لانگ بیچ، کوسه پوینت، جزیره بامبو و خلیج لوه ساماه را کشف کنید. این مجمع الجزایر از سواحل پر زرق و برق ماسه ای سفید، کارست های سنگ آهک بلند و جنگل های انبوه گرفته تا غارهای عمیق دریایی و ماهی های رنگارنگ، طرف ماجراجوی هر عاشق آب را برانگیخته است.

11. سفر به جزیره خای

کوخای گروهی از سه جزیره است که تنها 15 دقیقه با قایق تندرو از ساحل شرقی پوکت فاصله دارد. این جزایر به دلیل سواحل ماسه ای گرم، آب های آبی شفاف و ماهی های نزدیک به ساحل که میتوانید در هنگام غواصی در زیر آب آنها را ببینید، محبوب هستند. Koh Khai Nai بزرگترین و دارای گسترده ترین فرصت های شنا و غواصی است. خای نوک امکانات بهتری دارد.

12. از غواصی لذت ببرید

جزایر فی فی دارای برخی از بهترین مکان های غواصی در جنوب تایلند است که گردشگران به دنبال آن هستند. غواصی بهترین راه برای کشف کوه های آهکی باشکوه، غارهای عمیق دریا و امواج سورئال ماهی های رنگارنگ، لاک پشت های دریایی و مرجان ها است. بهترین پناهگاه های غواصی شامل هین کلانگ، جزیره بامبو، لوه ساما، تالاب پیله و لانگ بیچ است.

13. در ساحل تون سای آفتاب بگیرید

توی سان اولین توقفی است که همه گردشگران از پوکت، کرابی یا کوه لانتا به کوه فی فی سفر میکنند. ساحل تون سای توسعه اسکله تون سای است که پذیرای مسافرانی است که از جزیره بازدید میکنند. ضلع غربی زیباترین بخش است که با چندین استراحتگاه پراکنده است اما همچنان زیبایی دست نخورده خود را حفظ کرده است. آب تمیزتر و خانه صخره های مرجانی رنگارنگ است.

14. در لانگ بیچ استراحت کنید

یک نقطه توریستی محبوب که در فاصله 5 دقیقه ای با قایق دور از اسکله تونسای واقع شده است، رو به جنوب غربی لانگ بیچ، مناظر فوق العاده ای از جزایر Koh Phi Phi Leh ارائه میدهد. این ساحل برای غواصی در تمام طول سال ایده آل است. اینجا محیطی آرام است. بنابراین برای یک شب اقامت آرام در استراحتگاه های ساحلی به دور از صدای ناخوشایند عالی است.

15. به غواصی بروید

آب های گرم جزیره فی فی، بهشت غواصان است. یکپارچه های سنگ آهکی عظیم که از اقیانوس بیرون می آیند، محیطی ناهموار و خیره کننده را در میان غارها و صخره ها تشکیل میدهند تا غواصان بتوانند تا عمق 12 متری زیر آب شنا کنند.

16. غواصی و شنا در ساحل Nui

ساحل Nui که فراتر از خلیج Lanah در ساحل غربی Koh Phi Phi Don قرار دارد، قطعه ای منزوی از بهشت با شن های پودری و آب های آبی فیروزه ای است. این ساحل توسط کارست های سنگ آهکی بلند قاب شده است که برای پیاده روی و صخره نوردی ایده آل است. خلیج Nui فرصت های غواصی عالی را ارئه میدهد. هنگامی که جزر و مد کم است، دریای خروشان غارهای پنهانی را در زیر سطح آب اشکار میکند که میتوانید آنها را کشف کنید.

17. صخره نوردی برج تونسای

برج تونسای دیوار صخره نوردی اصلی جزیره کو فی فی دون است که مناظر خیره کننده ای از کل جزیره و اقیانوس ارائه میدهد. سازنده سنگ آهک طبیعی با ارتفاع 450 فوتی، دارای 48 مسیر است که با تیتانیوم و فولاد ضد زنگ پیچ شده است و برای صخره نوردان در تمام سطوح مهارت پذیرایی میکنند. همچنین میتوانید یک راهنمای محلی از سمت راست برج تونسای استخدام کنید.

18. پیاده روی به Ao Lo Dalam

در میان سه منظره برتر فی فی، آئو لو دالام خوش منظره ترین و مشرف به یک ساحل زیبا است. در انتهای جنوبی Ao Lo Dalam، مسیر پیاده روی 30 دقیقه ای از سر بالایی بالا میرود که دارای جنگل های سرسبز استوایی، صخره های بزرگ و چندین صخره صاف است. از قله میتوان در مناظر زیبا از تنگه کوه فی، آب کریستالی آبی، ساحل شنی سفید منحنی و همچنین غروب آفتاب غوطه ور شد.

19. قایقرانی در فی فی

بسیاری از گردشگران فی فی با قایقرانی، قایق ها و کشتی های تفریحی و قایق های لوکس از پریدن جزیره لذت میبرند. میتوان تمام شش جزیره این مجمع الجزایر را کاوش کرد و از کنار سواحل دیدنی، تپه های آهکی جنگلی، تالاب های خلیج مایا، فی فی دون و له، جزیره بامبو، کوه بیدا نوک، کو بیدا نای و کوه یانگ عبور کرد.

20. از جزیره پشه بازدید کنید

پناهگاهی دورافتاده با صخره های مرجانی سرسبز، جزیره پشه یا کوه یونگ، شمال شرقی ترین جزیره مجمع الجزایر فی فی است. این جزیره که به نام جزیره موسکیتو نیز شناخته میشود، دارای دو ساحل زیبا است. میتوانید برای شنا به اینجا بروید، در کنار ساحل با کتاب استراحت کنید یا حتی برای غواصی به جنوب جزیره بروید. بهترین راه برای رسیدن به اینجا قایق Longtail است.

21. تورهای تماشای کوسه

تورهای تماشای کوسه در فی فی به دلیل وجود گونه های بی ضرر فراوانی که در خلیج پالونگ، بیدا نوک، غار وایکینگ و لانگ بیچ پناه گرفته اند، بسیار محبوب هستند. کوسه های صخره ای نوک سیاه ساده ترین نوع شناسایی هستند. هیچ گونه خطری از کوسه در فی فی وجود ندارد، بنابراین میتوان برای مشاهده دقیق تر در آب شیرجه زد. غواصان غواصی نسبت به غواصان غواصی که کوسه را با حباب های پر سر و صدای خود میترسانند، شانس بیشتری برای برخورد دارند.

22. به ساحل پرش بروید

سواحل طبیعی زیبا و طولانی کو فی فی، شن های سفید مرواریدی، کوه های آهکی با صخره ها و بارهای ساحلی شیک را به نمایش میگذارند. سواحل خیره کننده برای استراحت با خانواده و دوستان، لذت بردن از ورزش های آبی و کشف دهکده های تایلندی، خلیج های ماهیگیری، بازارها و استراحتگاه ها عالی هستند.

23. مو دی بی

خلیج مو دی یا لو مو دی که در کنار آب های زمردی قرار دارد، دارای ساحلی با شن های سفید به طول 300 متر است که توسط مزارع نارگیل خوشمزه پشتیبانی میشود. این ساحل خصوصی که در ساحل شرقی فی فی قرار دارد، یک بهشت غواصی است و تقریبا همیشه شلوغ نیست. میتوانید از پیاده روی های آرام در ساحل لذت ببرید، موتور سیکلت های کرایه ای یا اسکوتر سواری کنید؛ یا در ساحل لذت ببرید، موتور سیکلت های کرایه ای یا اسکوتر سواری کنید، یا در کلبه های ساحلی که غذاها و نوشیدنی های خوشمزه تایلندی میفروشند، استراحت کنید.

24. جزایر بیدا

کوه بیدا نوک و کوه بیدا نای که توسط سنگ های آهکی عظیمی که از دریای آندامان برمیخیزند، تشکیل شده اند، جنوبی ترین مناطق جزایر فی فی هستند. این جواهرات دوقلو دارای هیجان انگیزترین تورهای غواصی، غواصی در دریا و تماشای کوسه در فی فی است؛ فقط در کنار آئو نانگ. با بیش از 28 متر دید عالی در زیر آب، آنها خانه مکان های غواصی مرتفع، صخره های رنگارنگ، کوسه های نوک سیاه بی ضرر، لاک پشت ها و ماهی های خاری هستند.

نکات

 • هنگام رفتن به جزیره بامبو، جزیره پشه یا سایر مکان های دور افتاده، قایق های دم بلند را اشتراکی بگیرید تا هزینه ها را کاهش دهید.
 • هنگام بازدید از جزایر کوچکتر، آب و تنقلات همراه خود داشته باشید؛ زیرا آنها چیزی در آنجا ندارند.
 • اگر قصد شنا یا غواصی را دارید، راحت بپوشید تا راحت از لباس بیرون بیایید و لباس ساحلی زیر آن بپوشید.
 • اگر میخواهید در هزینه خود صرفه جویی کنی، میتوانید یک تور نیم روزه یا یک روزه داشته باشی و مکان های زیادی را با مبلغ بسیار کمتری ببینید.

برنامه سفر پیشنهادی برای جزایر فی فی

 • روز اول: با کشتی از پوکت یا کرابی به جزایر فی فی بروید.
 • دو جزیره اصلی Koh Phi Phi Don و Koh Phi Phi Leh را کاوش کنید.
 • شنا کنید و در امتداد ساحل تونسای قدم بزنید.
 • ناهار را با منظره در بار Banana Rooftop یا در کنار دریا در رستوران باربیکیو میل کنید.
 • در رستوران Unni مقداری چای یا قهوه بنوشید و رفت و آمد مردم را تماشا کنید.
 • فروشگاه های اطراف روستای تونسای را بررسی کنید و در شب به بازار فی فی نگاهی بیندازید.
 • روز دوم: صبحانه را در کیاک نانوایی فی فی تا تالاب خلیج پیله میل کنید.
 • یک قایق دم بلند برای روز کرایه کنید و به خلیج مایا، ساحل پشه و ساحل میمون بروید و در آنجا شنا و غواصی کنید. ناهار را در یک رستوران دنج میل کنید.
 • در جزیره بامبو پیاده روی آرام داشته باشید؛ تنقلات به همراه داشته باشید و آنجا پیک نیک کنید.
 • غروب آفتاب را از ساحل Loh Dalum تماشا کنید.
 • روز را با غذای خوب و یک مسابقه در بار رگی به پایان برسانید یا اگر میخواهید یک عصر آرام را برای صرف شام با منظره اقیانوس در ماما رستو بگذرانید.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به جزیره فی فی بدانید را ورق زدیم، در مسیرهایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای جزیره فی فی باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این جزیره قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به جزیره فی فی قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود