لاتاری، قرعه کشی ویزای متنوع آمریکا

با ساوش مگ همراه باشید تا در مورد جدول زمانی، هزینه و نحوه درخواست برای قرعه کشی لاتاری (گرین کارت آمریکا) اطلاعات کسب کنید.

لاتاری چیست؟

لاتاری (برنامه ویزای مهاجرت تنوع طلبی) توسط وزارت امور خارجه به عنوان راهی برای افزایش تنوع مهاجرانی که برای زندگی در ایالات متحده می آیند اداره می شود.

هر سال، برنامه ویزای تنوع به بیش از 50000 نفر که به طور تصادفی انتخاب شده اند – فقط از کشورهایی که مهاجران زیادی به ایالات متحده نمی فرستند – اجازه می دهد تا اقامت دائم (که معمولاً “گرین کارت” نامیده می شود) دریافت کنند. این راهی است برای افراد و خانواده هایی که در غیر این صورت هیچ راهی برای مهاجرت قانونی به ایالات متحده برای دریافت گرین کارت ندارند.

ورود به قرعه کشی ویزای تنوع (معروف به قرعه کشی گرین کارت) شامل پر کردن یک فرم ساده آنلاین است. شما می توانید هر سال از اوایل اکتبر تا اوایل نوامبر در قرعه کشی شرکت کنید. برندگان به صورت تصادفی توسط رایانه انتخاب می شوند و آنها و خانواده های نزدیکشان گرین کارت دریافت می کنند.

هزینه لاتاری

اگر برنده شوید، باید هزینه های درخواست گرین کارت اجباری را بپردازید. پس از انتخاب، اطلاعات و جزئیات مربوط به هزینه های مورد نیاز را در وب سایت Diversity Visa به آدرس dvprogram.state.gov دریافت خواهید کرد.

جدول زمانی لاتاری

برندگان قرعه کشی گرین کارت معمولاً 7 ماه پس از ثبت نام خود مطلع می شوند. پس از انتخاب، زمان‌بندی برای مصاحبه و دریافت ویزای شما، بسته به اینکه چه مدت برای ویزای خود درخواست می‌کنید، می‌تواند تا ۱۴ ماه طول بکشد.

به عنوان مثال، اگر در طول دوره ثبت نام (اکتبر تا نوامبر 2021) برای قرعه کشی گرین کارت 2023 درخواست داده باشید، برندگان در ماه مه 2022 اعلام می شوند. شما فقط مجاز به درخواست ویزای خود در طول سال مالی 2023 خواهید بود، که عبارت است از از 1 اکتبر 2022 تا 30 سپتامبر 2023. هرچه زودتر در آن سال درخواست دهید، زودتر برای مصاحبه ویزا برنامه ریزی می شود و ویزای شما صادر می شود.

هنگامی که ویزای خود را دریافت کردید، باید در تاریخ انقضای چاپ شده روی ویزا یا قبل از آن وارد ایالات متحده شوید. ویزای تنوع معمولاً تا 6 ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد.

واجد شرایط بودن لاتاری

هنگام درخواست ویزای تنوع دو شرط اصلی وجود دارد:

1. کشور محل تولد

برای اینکه واجد شرایط دریافت ویزای تنوع باشید، باید در کشوری متولد شده باشید که طی 5 سال گذشته کمتر از 50000 مهاجر به ایالات متحده فرستاده است. در کشورهایی که واجد شرایط هستند، تغییرات سالانه وجود دارد، اما کانادا، چین، هند، مکزیک و بریتانیا هرگز در این فهرست قرار نمی‌گیرند، زیرا این کشورها همگی تعداد زیادی مهاجر به ایالات متحده می‌فرستند.

اتباع کشورهای زیر واجد شرایط درخواست نیستند:
 • بنگلادش
 • برزیل
 • کانادا
 • چین (از جمله SAR هنگ کنگ)
 • کلمبیا
 • جمهوری دومینیکن
 • السالوادور
 • هائیتی
 • هندوراس
 • هندوستان
 • جامائیکا
 • مکزیک
 • نیجریه
 • پاکستان
 • فیلیپین
 • کره جنوبی
 • بریتانیا (به جز ایرلند شمالی) و مناطق وابسته به آن
 • ونزوئلا
 • ویتنام

برای اطلاعات بیشتر، وزارت امور خارجه فهرستی از همه کشورهای واجد شرایط را ارائه می دهد.

2. آموزش و پرورش

دومین شرط اصلی برای متقاضیان ویزای تنوع این است که شما باید حداقل مدرک دبیرستان یا حداقل دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته در حرفه ای داشته باشید که به حداقل دو سال آموزش نیاز دارد، همانطور که توسط ایالات متحده تعیین شده است.

نحوه ورود به لاتاری گرین کارت

شرکت در قرعه کشی نسبتا آسان است. شما یک فرم را در وب سایت وزارت امور خارجه در زمانی که در دسترس است، از اوایل اکتبر تا اوایل نوامبر، پر کنید. درک بیشتر سؤالات آسان است. با این حال این پیشنهادات اضافی ممکن است مفید باشد:

 • در قسمت «کشور محل تولد»، کشوری را که در آن متولد شده‌اید، بدون توجه به جایی که در حال حاضر زندگی می‌کنید، ذکر کنید. اگر نام کشور اکنون با زمانی که شما متولد شده اید متفاوت است، از نام فعلی کشور استفاده کنید.
 • در قسمت «کشور واجد شرایط»، کشور محل تولد خود را ذکر کنید، یا اگر واجد شرایط استفاده از کشور محل تولد همسر یا والدین خود هستید، آن کشور را ذکر کنید. کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می کنید برای این سوال بی ربط است.
 • در قسمت بعدی باید نام همسرتان را بنویسید. حتی اگر با شما زندگی نمی کند و قصد مهاجرت با شما را ندارد.
 • شما باید همه فرزندان بیولوژیکی و همه فرزند خواندگان خود را، مهم نیست که چند سال دارند، ذکر کنید. شما همچنین باید تمام فرزندان ناتنی خود را که زیر 21 سال سن دارند، ذکر کنید، حتی اگر دیگر با والدین آنها ازدواج نکرده باشید.

همچنین باید یک عکس اخیر (که در 6 ماه گذشته گرفته شده است) از خود، همسرتان و فرزندانتان اضافه کنید.

هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، حفظ شماره تاییدیه ضروری است؛ زیرا این تنها راه برای اطلاع از انتخاب شماست.

انتخاب و اطلاع رسانی

برندگان قرعه کشی ویزای تنوع به طور تصادفی توسط یک برنامه کامپیوتری انتخاب می شوند، به طوری که تعداد مشخصی ویزا به هر منطقه از جهان اختصاص می یابد و هیچ کشوری بیش از 7 درصد ویزاهای تنوع را در هر سال دریافت نمی کند.

اگرچه تاریخ‌های دقیق متفاوت است، افرادی که وارد قرعه‌کشی ویزای تنوع شده‌اند می‌توانند با استفاده از پیوند بررسی وضعیت شرکت‌کنندگان در صفحه وب ویزای تنوع ، وضعیت درخواست خود را از اوایل ماه مه سال بعد از درخواست خود بررسی کنند. به همین دلیل است که ذخیره شماره تأیید بسیار مهم است. بدون آن، نمی توانید ببینید که آیا انتخاب شده اید یا خیر.

اگر در قرعه کشی گرین کارت انتخاب شده اید، شما و اعضای خانواده تان باید شرایطی مشابه هر متقاضی دیگر گرین کارت آمریکا داشته باشید. انواع خاصی از سوابق جنایی ممکن است شما را از دریافت گرین کارت محروم کند. همچنین برخی از شرایط پزشکی وجود دارد که می تواند گرفتن گرین کارت را دشوار یا غیرممکن کند.

بعد چه اتفاقی می افتد؟

اگر در قرعه کشی گرین کارت انتخاب شده اید، مهم است که سریع عمل کنید، حتی اگر هنوز یک سال یا بیشتر طول بکشد تا بتوانید به ایالات متحده بیایید. دو دلیل برای اقدام فوری وجود دارد: اول از همه، درخواست شما باید بررسی شود و ویزای شما باید تا پایان سال مالی که برای آن انتخاب شده اید صادر شود. دوم، تعداد افرادی که برای ویزای تنوع انتخاب شده اند بیشتر از تعداد ویزاهای موجود است، و اگر تا آخرین لحظه منتظر بمانید، ممکن است ویزا دیگری باقی نماند.

وقتی به شما اطلاع داده شود که ویزای تنوع را برنده شده اید، یک رتبه عددی دریافت می کنید که به شما می گوید چه زمانی می توانید برای ویزای خود اقدام کنید. در اواخر ماه جولای، می توانید بولتن ویزای وزارت امور خارجه را بررسی کنید تا ببینید چه زمانی می توانید درخواست خود را ارسال کنید. اولین ویزا در 1 اکتبر، اولین روز از سال مالی دولت ایالات متحده در دسترس است و شما می توانید درخواست خود را حداکثر 90 روز قبل از موعد ارسال کنید.

اگر خارج از ایالات متحده هستید:

اکثریت قریب به اتفاق افرادی که برای ویزای تنوع انتخاب می شوند در ایالات متحده نیستند و از طریق کنسولگری ایالات متحده در کشور خود برای دریافت گرین کارت اقدام خواهند کرد. به محض اینکه مشاهده کردید که ویزا در دسترس است، باید فرم DS-260 را به مرکز ملی ویزا ارسال کنید. پس از رسیدگی به درخواست شما، به کنسولگری ایالات متحده فرستاده می شود که مصاحبه ویزا را تعیین می کند. در صورتی که تمام شرایط را داشته باشید، در مصاحبه ویزای مهاجرتی خود را تایید می کنید.

اگر در ایالات متحده هستید:

اگر هنگام برنده شدن در قرعه کشی ویزای تنوع در ایالات متحده در وضعیت مهاجرت موقت (از لحاظ فنی به عنوان “وضعیت غیر مهاجر” شناخته می شود) هستید، از طریق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) برای دریافت گرین کارت اقدام خواهید کرد. با پر کردن فرم I-485 . شما باید به محض اینکه ویزا در دسترس قرار گرفت، درخواست خود را بر اساس بولتن ویزا ارسال کنید.

اجتناب از کلاهبرداری

متأسفانه، برنامه ویزای تنوع گاهی توسط کلاهبرداران به عنوان راهی برای کلاهبرداری از مهاجران امیدوار مورد سوء استفاده قرار می گیرد. در اینجا یک نکته برای جلوگیری از کلاهبرداری های رایج مربوط به ویزای تنوع وجود دارد:

 • وزارت امور خارجه به برندگان از طریق پست یا ایمیل اطلاع نمی دهد. تنها راه برای دانستن اینکه آیا انتخاب شده اید یا خیر این است که برنامه خود را با استفاده از بررسی وضعیت ورودی بررسی کنید.

ورود به قرعه کشی ویزای تنوع مانند ورود به هر قرعه کشی دیگری است – احتمال برنده شدن زیاد نیست – اما اگر خوش شانس باشید، می تواند راهی برای آمدن به ایالات متحده باشد حتی اگر خانواده یا شغلی نداشته باشید. اگر با یک شهروند ایالات متحده ازدواج کرده اید، تقریباً مطمئناً درخواست گرین کارت ازدواج بهترین گزینه است.

سوالات متداول ویزای تنوع

چه تعداد ویزای تنوع به هر کشور واجد شرایط تعلق می گیرد؟

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) تعداد ویزاهای تنوع تخصیص یافته به هر کشور را بر اساس فرمولی که در بخش 203 (c) قانون مهاجرت و ملیت (INA) مشخص شده است، محاسبه می کند. هیچ کشوری نمی تواند بیش از 7 درصد از تعداد کل ویزاهای تنوع موجود در هر سال را دریافت کند.

آیا حداقل سنی برای درخواست ویزای تنوع وجود دارد؟

هیچ شرط حداقل سنی وجود ندارد، اما نیاز به تحصیلات دبیرستانی یا تجربه کاری، اکثر افراد زیر 18 سال را از درخواست محروم می کند.

دریافت ویزای تنوع چقدر طول می کشد؟

برندگان قرعه کشی گرین کارت عموماً 7 ماه پس از درخواست اطلاع رسانی می شوند. ممکن است تا 14 ماه طول بکشد تا دولت برای مصاحبه و صدور ویزای شما، بسته به اینکه چه مدت برای ویزای خود اقدام می کنید، برنامه ریزی کند.

اگر در ایالات متحده باشم می توانم در لاتاری شرکت کنم؟

بله، می‌توانید از هر جایی، از جمله از داخل ایالات متحده، وارد لاتاری گرین کارت شوید.

آیا من و همسرم می‌توانیم هرکدام نوشته‌های جداگانه‌ای ارسال کنیم؟

بله، هر یک از همسران می توانند ویزای تنوع خود را ارسال کنند. اگر یکی از همسران انتخاب شود، همسر دیگر واجد شرایط دریافت گرین کارت به عنوان وابسته شما خواهد بود.

اگر شماره تاییدیه خود را گم کرده باشم چه می شود؟

برای دسترسی به بررسی وضعیت ورودی – پورتال آنلاینی که در آن می‌بینید انتخاب شده‌اید یا خیر، به شماره تأییدیه خود نیاز دارید. اگر شماره تاییدیه خود را گم کردید، می توانید با استفاده از آدرس ایمیلی که برای ثبت نام در قرعه کشی استفاده کرده اید، آن را بازیابی کنید.

چرا قرعه کشی لاتاری به وجود آمد؟

ویزای تنوع توسط قانون مهاجرت در سال 1990 به عنوان راهی برای افزایش تنوع در بین مهاجران به ایالات متحده ایجاد شد. همیشه تعداد کمی از کشورها وجود داشته اند که اکثریت مهاجران به ایالات متحده از آنها می آیند، و کنگره برنامه ویزای تنوع را برای افزایش تعداد مهاجران از کشورهای کوچکتر و کشورهایی که مهاجران زیادی به ایالات متحده نمی فرستند، ایجاد کرد.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا یکی از بهترین شانس های زندگی شما را با ثبت نام لاتاری برای شما رقم بزند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمای شرایط ثبت نام لاتاری برای شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود