روز جهانی گردشگری

دوربین های حجیم خود را آماده و نقشه های خود را باز کنید. روز جهانی گردشگری هر سال در 27 سپتامبر، آگاهی را در مورد نیاز به گردشگری قابل دسترس در سراسر کره زمین افزایش می دهد.

روز جهانی گردشگری، نتیجه کار انجام شده توسط آژانس تخصصی سازمان ملل متحد – سازمان جهانی گردشگری (WTO) است. اگر تا به حال در یک روستا یا شهر اروپایی جذاب و کاملاً حفاظت شده قدم زده اید، احتمالا WTO را در حال کار دیده اید. تقویت اقتصاد محلی و تضمین گردشگری پایدار تنها بخشی از مزایای سازمان تجارت جهانی است.

فعالیت های روز جهانی گردشگری

1. با یک روز عادی مانند یک تعطیلات رفتار کنید.

امروز یک قدم از روال عادی خود عقب نشینی کنید و در نظر بگیرید: اگر در تعطیلات در زادگاهم بودم، چه کار می کردم؟ یک توریست برای یک روز کجا می رود؟ با بررسی چمن خود از چشم یک گردشگر، از مشاغل محلی حمایت خواهید کرد و ممکن است شهر خود را از منظر جدیدی ببینید.

2. کلمه را بیرون بیاور.

کلید بهبود مستمر گردشگری جهانی ثبات و پایداری اقتصادی است. خود را در مورد بهترین راه ها برای دیدن یک کشور، شهر یا روستای جدید به روش هایی که تأثیر مثبت ایجاد می کند، آموزش دهید.

3. یک سفر برنامه ریزی کنید.

اگر آن تعطیلات را به تعویق انداخته اید، از روز جهانی گردشگری به عنوان فرصتی برای انجام این برنامه ها استفاده کنید. با دوستان و خانواده با چالش های خاص، چه فیزیکی، مالی یا هر دو صحبت کنید. کسانی که ممکن است بخواهند سفر کنند اما هرگز نتوانسته اند برای سفر برنامه ریزی کنند. با پیروی از پیام سازمان تجارت جهانی مبنی بر اینکه گردشگری برای همه است، با هم می توانید یکدیگر را کمک و تشویق کنید.

چرا روز جهانی گردشگری را دوست داریم؟

1. اشتغال ایجاد می کند.

در سرتاسر جهان، حتی در دورافتاده ترین نقاط آن، گردشگری به یک منبع شغلی قابل اعتماد تبدیل شده است. تنها در ایالات متحده، صنعت مسافرت، گردشگری و مهمان‌نوازی در سال 2015 از 7.6 میلیون شغل پشتیبانی کرد. این به این معنی است که از هر 18 آمریکایی، یک نفر در صنعت گردشگری مشغول به کار است. وقتی گردشگری مسئولانه انجام شود، می‌تواند شغل‌هایی را در مناطقی ایجاد کند که بیکاری به دلیل عوامل اجتناب‌ناپذیری مانند اتوماسیون افزایش یافته است.

2. یک صنعت نقد است.

در سال 2015، گردشگری بین المللی 1.5 تریلیون دلار درآمد حاصل از صادرات داشت. این می تواند یک مزیت فوق العاده برای جوامع کوچکتر و توسعه نیافته باشد. توسعه یک اکوسیستم گردشگری پایدار برای اطمینان از توزیع این درآمدها در بین جامعه بسیار مهم است. به لطف کار WTO، این مناطق شاهد اجرای استراتژی های گردشگری هوشمند هستند.

3. دنیای بهتری ایجاد می کند.

مطمئناً، مکان یکی دیگر از گردشگران گمشده در شهر شما ممکن است ناله‌ای کوچک ایجاد کند. اما واقعیت این است که سفر و دیدن مکان‌های جدید برای ذهن ما خوب است و برای جامعه ما خوب است. بنابراین، برنامه ریزی سفر بعدی خود را شروع کنید!

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ آنچه که باید در مورد روز جهانی گردشگری بدانید را ورق زدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای داخلی و خارجی باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تورها با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای داخلی و خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود