کویت، ترکیب شگفت انگیز مدرنیته و باستان

کویت که در گوشه شرقی عربستان قرار دارد، حسی سنتی دارد و به اندازه برخی از همسایگانش مدرن نشده است. این کشور که در یک منطقه جغرافیایی کوچک بین عراق و عربستان سعودی واقع شده است، جمعیت شلوغ آن به شدت حول محور هنر و فرهنگ متمرکز شده است. ضلع شرقی کشور در کنار خلیج فارس است؛ درحالی که مناطق داخلی منطقه با دشت های کویری مشخص میشوند. با ساوش مگ همراه شوید تا به مطالعه این شهر بپردازیم.

کویت که در بالای خلیج فارس قرار دارد، کشوری است که اغلب به دلیل داشتن نفت غنی شناخته شده است. کشورهای همسایه آن عبارتند از عربستان سعودی، ایران و عراق. شهر کویت پایتخت این کشور است و به دلیل معماری مدرنش مشهور است. اینجا شامل آسمان خراش های امروزی و همچنین مساجد باستانی و زیبا است؛ بنابراین واقعا ترکیبی از مدرنیته و دوران باستان است.

در کویت چه باید کرد؟

1. در زیر برج های کویت قدیم بزنید

این سه برج میخ دار تا ارتفاع 614 فوتی به آسمان برمیخیزند و دارای یک کافه و رستوران هستند که مناظر فوق العاده ای از شهر کویت دارند.

2. به جزیره Faiaka سفر کنید

جزیره فایلاکا که تقریبا در 12 مایلی سواحل سرزمین اصلی واقع شده است، دارای تاریخ پر هرج و مرج بوده که تمدن های بین النهرین، دیلمون، بابل و یونان باستان در آنجا ساکن هستند.

3. ضیافت در سوق مبارکه

این بازار پر جنب و جوش بیش از 200 سال است که وجود دارد و هزارتویی از غرفه های فروش ادویه، میوه های آبدار، سبزیجات تازه و آجیل های ترد دارد که باید چشید.

4. مرکز علمی کویت را کشف کنید

این مجموعه برای ارائه آموزش در مورد محیط زیست خلیج فارس ایجاد شده است و شامل یک سالن تئاتر IMAX، مرکز کشف و آکواریوم است.

5. وارد مسجد جامع شوید

از گنبد عریض 85 فوتی که بالای نمازخانه اصلی قرار دارد شگفت زده شوید و گنجایش 10000 نفر را دارد.

چه زمانی به کویت سفر کنیم؟

ماه های تابستان میتواند به طور غیر قابل تحملی گرم باشد و بنابراین، دوره اوج سال در پایان زمستان بین ژانویه و آوریل است.

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان ارائه دهنده بهترین نرخ تورهای کویت در این زمان است.

چه چیزی عالی است؟

جرم و جنایت کمتر، سبک زندگی شهری، محل اقامت فراوان، بدون مالیات

چه چیزی خیلی عالی نیست؟

ترافیک، شرایط آب و هوایی شدید، جامعه تقسیم شده (غنی و فقیر)

کویت برای چه کسانی است؟

دوستداران معماری، گروه های خانوادگی بزرگ، کاوشگران.

مبادله پول در کویت

تعداد زیادی دستگاه خودپرداز در اینجا وجود دارد. آنها در نزدیکی بانک ها یا مجتمع های خرید قرار دارند. در صورتی که بخواهید مقداری پول از حساب خارج از کشور خود برداشت کنید، ویزا و مستر کارت پذیرفته میشوند. صرافی ها در کویت حضور دارند و انواع مختلفی از نرخ های ارز را ارائه میدهند؛ بنابراین میتوانید از میان آنهایی که بهترین نرخ ها را به شما ارائه میدهند، انتخاب کنید. هتل ها و بانک ها نیز ارز مبادله میکنند. با این حال نرخ ارز در هتل ها چندان مطلوب نیست.

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان شما را در این مورد بهتر راهنمایی خواهد کرد.

زندگی شبانه در کویت

از آنجایی که الکل در این کشور غیرقانونی است، زندگی شبانه زیادی برای صحبت وجود ندارد. با این حال، رستوران های عالی زیادی وجود دارد که میتوانید برای یک شام آرام به آنجا بروید. مردم حتی شب های خود را به بازدید از مراکز خرید مختلف میگذرانند.

خرید در کویت

کویت مراکز خرید زیادی دارد که میتوانید از آنها خرید کنید. برخی از بهترین آنها The Avenues، 360 Mall و Marina Mall هستند که همگی در شهر کویت هستند. همچنین بازارهایی وجود دارد که میتوانید برای تهیه کالاهای محلی مانند ادویه جات، عطر، محصولات غذایی و پارچه از آنها دیدن کنید. شما میتوانید ساعت ها در این بازارها بگذارید و فرهنگ و همچنین شلوغی را جذب کنید؛ زیرا همه کالاهای خود را میفروشند.

جشنواره های کویت

از محبوب ترین جشنواره های کویت میتوان به عید قربان، هالا فوریه، روز ملی، روز آزادی، جشنواره جاز، رمضان، عید فطر و جشنواره فیلم اشاره کرد.

بهداشت در کویت، آب لوله کشی قابل شرب است. بیشتر این آب لوله کشی نمک زدایی میشود. با این حال، آب معدنی البته در همه جا در دسترس است.

گمرک کویت

نمایش عمومی محبت قابل قبول نیست. هرگز با کسی صحبت نکنید و به آنها بی احترامی نکنید؛ زیرا کویتی ها برایشان احترام قائل هستند. محاقظه کارانه لباس بپوشید. به کسی الکل هدیه ندهید؛ مگر اینکه بدانید او هم همینکار را میکند.

نکاتی برای سفر به کویت

از حمل الکل خودداری کنید؛ زیرا در این کشور غیر قانونی است. اگر در ماه رمضان به عیادت میروید، مطمئن شوید که در ملاءعام غذا نخورید. زیرا حتی میتوانید به خاطر آن به زندان بروید. انعام دادن اختیاری است. لباس های تنگ نپوشید.

غذای کویت

غذاهای این کشور ترکیبی لذیذ از طعم های هندی، عربی، ایرانی و مدیترانه ای است. غذاهای دریایی در مقیاس وسیع مصرف میشود و ماهی یکی از غذاهای مورد علاقه محلی است. ماهی به صورت کبابی یا سرخ شده همراه با تعدادی از غذاهای کویتی سرو میشود. خبز یا نان پهن ایرانی نیز در اینجا خورده میشود. یک غذای سنتی کویتی ماچبوس است که با استفاده از چوال باسمانی، ادویه جات، ترشی جات، گوشت گوسفند یا مرغ تهیه میشود. از نظر نوشیدنی، مردم نوشیدن چای سلیمانی را ترجیح میدهند. آنها همچنین شیر ماست یا لبن و برخی از انواع شربت مصرف میکنند.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به کویت بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای کویت باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این کشور قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به کویت قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود