مکان های توریستی بدروم

در مقاله “بدروم، خط ساحلی ناهموار“، 5 مورد از کارهایی که باید در بدروم انجام دهید را شرح دادیم. اما داستان اینجا تمام نمیشود. بدروم مملو از مکان های توریستی جذاب است که بازدید از تمام آنها نیازمند چند سفر به بدروم است. با ساوش مگ همراه شوید تا در این جاذبه ها قدم زده و آنها را با یکدیگر تماشا کنیم.

1. شهر قدیمی بدروم را کاوش کنید

شهر قدیمی بدروم بخشی زیبا رو به دریا از بدروم است که پر از خیابان های باریک با موزاییک های زیبا است. خیابان های آجرکاری شده با مغازه ها و خانه ها پوشیده شده است. شهر قدیمی که در ابتدا یک دهکده ماهیگیری بود، اکنون منطقه ای شبیه به سانتورینی با خانه های سفید پوشیده از گل و سبزه است. این شهر مملو از فروشگاه های صنایع دستی سنتی ترکیه، آباژور، عتیقه جات، لباس، جواهرات و موارد دیگر است. چندین کافه، رستوران و بار رو به دریا در سراسر شهر وجود دارد.

2. در بازار بدروم سوغاتی بخرید

بازار بدروم یک بازار محبوب در بخش قدیمی شهر است که درست در پشت قلعه بدروم واقع شده است. این بازار به خاطر صنایع دستی، صنایع چوبی، سوغاتی و طلای ترکیه مشهور است. چندین رستوران و غرفه غذا در سراسر بازار وجود دارد که غذاهای ترکی سرو میکنند.

3. ساحل بیتز

ساحل بیتز یکی از بهترین سواحل خانوادگی است. خلیج صدفی شکل به دلیل آب های آرام و کم عمق آن محبوب است و به عنوان مرکز ورزش های آبی مانند پاراسلینگ، موج سواری و قایق سواری با پارو شناخته میشود. همچنین برای یک نوسان بزرگ در آب دریا محبوب است. این ساحل همچنین نقطه شروعی برای چندین تور قایق و سفرهای دریایی به اوراک و جزایر سیاه است.

4. در اطراف آسیاب های بادی بدروم قدم بزنید

آسیاب های بادی در بدروم یکی از دیدنی ترین جاذبه ها هستند که در چندین نقطه در سراسر شهر قرار دارند. محبوب ترین سایت هفت آسیاب بادی بر روی تپه ای مشرف به بدروم و خلیج گامبت است. این آسیاب های بادی قدیمی از تخته های چوبی و سنگ ساخته شده اند. این آسیاب های بادی سفید رنگ که در برابر افق ایستاده اند، منظره زیباشناختی و عجیب حومه شهر را ارائه میدهند. برای تماشای منظره شگفت انگیز غروب خورشید، به بالای تپه پیاده روی کنید.

5. ورزش های آبی در بدروم

بدروم دارای طیف گسترده ای از ورزش های آبی از جمله کایت سواری، پاراسلینگ، پدل بورد، موج سواری، اسکی روی آب، موج سواری، اسکی روی آب و بسیاری دیگر است. ساحل بیتز، ساحل شتر، ساحل گومبت و ساحل یاهسی از سواحل محبوب ورزش های آبی هستند. از شنا یا غواصی در یکی از این مکان ها لذت ببرید و شاهد گونه های آبزی مانند اختاپوس و اسب های دریایی در زیستگاه های طبیعی خود باشید.

6. از یک حمام دیدن کنید

هامان ها، حمام های عمومی هستند که در معماری باستانی به سبک عثمانی و با استفاده از سنگ مرمر ساخته شده اند. حمام های سنتی شامل حمام جامع در بدروم وجود دارد. برخی از معروف ها عبارتند از حمام بیتز، حمام اسپا ولانوا و حمام تاریخی بارداکی. هزینه ها و ساعات کار از یکی به دیگری متفاوت است.

7. در اطراف مارینا بدروم قدم بزنید

مارینا یکی از برترین ماریناهای دریای مدیترانه است که در مرکز این شهر واقع شده است. این شهر با بازار بدروم و مسجد مصطفی پاشا به عنوان نقطه پایانی شهر قدیمی بدروم عمل میکند. برندهای محبوب خرید، رستوران ها و کلوپ های قایق بادبانی در امتداد اسکله قرار دارند. از قدم زدن در مارینا لذت ببرید یا یک سفر یک روزه با قایق، قایق تفریحی خصوصی یا سفر دریایی به جزایر و خلیج های دیدنی در سراسر شبه جزیره بدروم داشته باشید.

8. تور مزه شراب و پنیر

بدروم دارای برخی از بهترین تاکستان های کشور است که بر روی کشت انگور ترکیه تمرکز دارد. تورهای چشیدن شراب و پنیر یکی از پرطرفدارترین فعالیت های تفریحی است. تاکستان ها در حومه آن واقع شده اند؛ جایی که بازدیدکنندگان میتوانند درختان زیتون باستانی، بالای تپه ها و باغ ها را ببینند تا روند شراب سازی سنتی را درک کنند.

9. از دروازه میندوس صعود کنید

دروازه میندوس یکی از دو ورودی بنای حفاظتی شهر تاریخی هالیکارناسوس است. این سایت 10 دقیقه با شهر فاصله دارد. گردشگران میتوانند از پله های سنگی که به بالای دو برج دیده بانی دروازه میندوس منتهی میشود، بروند. منظره ای زیبا از بندر بدروم و تپه های اطراف را ارائه میدهد.

10. در کلاس آشپزی شرکت کنید

شهر ساحلی بدروم به خاطر محصولات تازه و غذاهای دریایی با کیفیت بالا که از آب های شفاف تهیه میشود، مشهور است. چندین کلاس آشپزی در سراسر شهر اصول و اسرار این غذاهای ترکی خاورمیانه را آموزش میدهند. همچنین میتوانید از کارگاه های آشپزی تمام روز با بازدید از ارکیده ها، تاکستان ها و تولیدات روغن زیتون لذت ببرید.

11. از کارخانه روغن زیتون بازدید کنید

منطقه غربی ترکیه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان روغن زیتون در جهان است. تورهای برداشت زیتون برای کسب تجربه عملی در تولید زیتون ضروری است. روستای Yaliciftlik در شبه جزیره بدروم به خاطر درختان کاخ، انجیر و زیتون معروف است. مزرعه پینرو، تاکستان های کارناس، استارفارم ارگانیک و سایر مزارع محبوب روغن زیتون در نزدیکی بدروم هستند. چندین باغ و بیشه زیتون در کوه های نزدیک شهر باستانی هالیکارنوسوس واقع شده است.

12. پارک آبی بدروم

این پارک آبی که قبلا به عنوان پارک آبی ددمان شناخته میشد، قدیمی ترین و یکی از بزرگترین پارک های آبی ترکیه است. این شهر در Ortakent و در فاصله کوتاهی از مرکز شهر واقع شده است. Aquapark دارای مجموعه ای از سرسره ها و قایق های ماجراجویانه است. این پارک همچنین دارای رودخانه مصنوعی، دریاچه و استخر جکوزی است.

13. موزه هنرهای زکی مورن

این موزه دو طبقه که به موسقیدان، آهنگساز و بازیگر زکی موران اختصاص دارد، در سال 2002 افتتاح شد. اینجا آخرین اقامتگاه هنرمند سرشناس ترکیه بود. این موزه همچنین اسناد، عکس ها و وسایل شخصی هنرمندان مشهور را به نمایش میگذارد.

14. در ساحل یاهسی آفتاب بگیرید

ساحل یاهسی یکی از طولانی ترین و بزرگترین سواحل ترکیه است. این یک ساحل سنگریزه ای قوسی شکل است که در نزدیکی روستای اورتاکنت قرار دارد و برای شنا یا آفتاب گرفتن زیر چترهای آفتابی محبوب است. این شهر به خاطر انواع مختلف ورزش های آبی از جمله موج سواری، غواصی، قایقرانی و پاراسلینگ شناخته شده است. این ساحل همچنین به عنوان نقطه شروع برای سفرهای یک روزه با قایق به جزایر و خلیج های اطراف عمل میکند.

15. ساحل شتر

ساحل شتر در خلیج کارگی این شهر واقع شده است. اینجا یکی از معدود سواحلی است که امکان شترسواری را دارد. سوار آب های شفاف با جت اسکی شوید یا از یک جلسه قایق سواری با پارو و قایق های موزی لذت ببرید. این ساحل همچنین دارای یک اسکله چوبی است که بازدیدکنندگان میتوانند از طریق آن به تورهای قایق به جزیره سیاه، جزیره اوراک یا خلیج قرمز سوار شوند.

16. دهکده فرهنگ و هنر دیبکلیهان

دهکده فرهنگ و هنر دیبکلیهان در روستای یاکاکوی و در مسیر یالیکاواک به بدروم واقع شده است. دیبکلیهان بر اساس مفهوم هان یا کاروانسراهای جاده ابریشم قدیم ساخته شده است. این روستا نقطه اوج غذا، مد، هنر و صنایع دستی است. بسیاری از رستوران ها غذاهای ترکی و مدیترانه ای و کافه بارهایی با سینماهای روباز سرو میکنند. همچنین مغازه هایی برای فروش لباس، قالیچه و صنایع دستی وجود دارد. نمایشگاه های هنری و رویدادهای فرهنگی و سرگرمی به طور منظم برگزار میشود.

17. موزه دریایی بدروم

این موزه دریایی تاریخ غنی کشتی سازی و دریایی بدروم را به نمایش میگذارد که قدمت آن به 3000 سال قبل از میلاد میرسد. این موزه در نزدیکی قلعه بدروم قرار دارد. موزه دریایی دو طبقه، نمایش هایی از جمله لباس های غواصی و ابزارهایی وجود دارد که تاریخچه ماهیگیری و غواصی اسفنجی را به تصویر میکشد.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ 17 مکان توریستی برتر بدروم را بررسی کردیم و در حال و هوای آنان غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای بدروم باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به بدروم قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود