روز متخصصان ایمنی خدمه پرواز

روز متخصصان ایمنی خدمه پرواز هرساله در 19 ژوئیه برگزار میشود. این روز برای قدردانی از مهمانداران برای کارهای مهمی که در طول پرواز انجام میدهند مشخص شده است. این تعطیلات در 13 ژوئیه 1990 توسط رئیس جمهور جورج بوش اعلام شد. مهمانداران هواپیما تلاش میکنند تا سفر هوایی را تا حد امکان راحت و لذت بخش کنند و همچنین از ایمنی مسافران هواپیما محافظت کنند. حرفه ای بودن آنها بسیاری از مسافران را از آسیب یا مرگ نجات داده است و همچنان حاشیه ایمنی را افزایش میدهد.

تاریخچه روز ایمنی خدمه پرواز با اعلام رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در 13 ژوئیه 1990 ایجاد شد. این اعلامیه که توسط رئیس جمهور جورج بوش در دوران تصدی وی اعلام شد، اهمیت خدمه پرواز برای ایمنی مسافران را برمیشمرد. مهمانداران هواپیما تلاش میکنند تا سفر هوایی را تا حد امکان راحت و لذت بخش کنند. با این حال، مسئولیت اصلی آنها محافظت از ایمنی مسافران هواپیما است. مقررات هوانوردی فدرال مجموعه ای از وظایف را به مهمانداران واگذار میکند که برای محافظت از سرنشینان کابین در برابر خطرات حین پرواز و اطمینان از تخلیه ایمن آنها در مواقع اضطراری ضروری است. مردان و زنانی که به عنوانمهماندار هواپیما خدمت میکنند، وظایف خود را با میزان فداکاری برجسته ای انجام میدهند.

رفتار آنها در هنگام تصادفات، هواپیما ربایی، آتش سوزی در حین پرواز، کاهش فشار ناگهانی کابین و سایر موقعیت های خطر بالقوه یا فوری برای حفظ آرامش مسافران بوده است. این سنت حرفه ای بودن بسیاری را از آسیب یا مرگ نجات داده است و همچنان حاشیه ایمنی را برای کسانی که امروزه با هواپیما سفر میکنند، افزایش میدهد.

در روز متخصصان ایمنی خدمه پرواز چیکار کنیم؟

1.  قدر مهمانداران هواپیما را بدانید

هربار که مهمانداران هواپیما سوار هواپیما میشوند، خود را در معرض خطر قرار میدهند و در عین حال امنیت و آسایش مسافران را تضمین میکنند. بنابراین در پرواز بعدی خود، وقت بگذارید و از این افراد شجاع تشکر کنید.

2. درباره مهمانداران هواپیما بیشتر بدانید

مهمانداران هواپیما برای واجد شرایط بودن برای این شغل باید چندین شرایط را داشته باشند. یادگیری در مورد وظایف و مسئولیت های آنها همدلی بیشتری را برای این افراد فداکار تقویت میکند.

3. این خبر را پخش کنید

در مورد روز حرفه ای ایمنی خدمه پرواز اطلاع رسانی کنید. این مقاله را با استفاده از هشتگ #flightattendents به اشتراک بگذارید.

چرا روز حرفه ای ایمنی خدمه پرواز مهم است؟

1. مهمانداران هواپیما شجاع هستند

به خطرات ناشی از چندین پرواز هرروز فکر کنید. مهماندار بودن یک شغل سخت و بالقوه خطرناک است. مهمانداران هواپیما سزاوار تمام تمجیدهایی هستند که دریافت میکنند.

2. مهمانداران هواپیما مراقب هستند

آنها نه تنها باید یکی از سخت ترین کارها را انجام دهند، بلکه باید همه آنها را با جذابیت و زیبایی انجام دهند. اگرچه بخشی از وظیفه آنها حفظ راحتی و امنیت مسافران است. اما شکی نیست که آنها گاهی اوقات فراتر از وظایف خود عمل میکنند.

3. خدمه پرواز ایمنی را تضمین میکنند

به طور متوسط، یک مهماندار ممکن است هرماه بین 65 تا 85 ساعت پرواز داشته باشد. در طول این پروازها، وظایف آنها شامل اطمینان از عملکرد صحیح همه تجهیزات اضطراری است.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید در مورد روز متخصصان ایمنی خدمه پرواز بدانیم را ورق زدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای هوایی باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود