بایدها و نبایدهای فرانسه – ( پیش از سفر بدانید )

سفر به فرانسه مخصوصا شهر پاریس بسیار رویاییست. بایدها و نبایدهای فرانسه برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند می تواند تا حد زیادی جذاب باشد پس با ساوش مگ همراه باشید.

1. در زمان غذا یا نوشیدن قهوه موبایل خود را در نیاورید!

اول از همه خوب است بدانید که فرانسوی ها بسیار به آداب معاشرت اهمیت می دهند و رعایت این نکات برایشان مهم است. در فرانسه حین غذا یا نوشیدنی از موبایل استفاده نکنید چرا که این کار توهین آمیز است!

در هنگام خوردن غذا یا نوشیدن قهوه از موبایل استفاده نکنید

2. نمی توانید در هر زمانی غذا بخورید!

رستوران های فرانسه در هر زمانی به مشتریان سرویس نمی دهند. معمولا ناهار بین ساعت 12 تا 14 سرو و شام نیز از ساعت 19 شروع می شود.

رستوران های فرانسه

3. یکشنبه ها تعطیل است!

فرانسوی ها به خانواده دوستی شهرت دارند و یکشنبه ها را روز خانواده می دانند و خیلی سخت می توانید در این روز فروشگاهی را باز ببینید.

4. فرانسوی ها و آداب مهمانی ها!

هرگز دست خالی به خانه ی کسی یا مهمانی نروید و سعی کنید قهوه یا حتی یک کیک کوچک هدیه ببرید. همچنین سر ساعت مشخص شده به مهمانی نروید مخصوصا اگر میزبان خود را نمی شناسید. فرانسوی ها همیشه برای مهمانی کمی دیرتر از زمان مشخص شده می رسند.

هرگز دست خالی به خانه ی یک فرانسوی نروید!

5. بوسیدن در ایستگاه های قطار ممنوع!

این ممنوعیت از سال 1910 برای جلوگیری از تاخیر پرهزینه حرکت قطار و ازدحام بیش از حد جمعیت در ایستگاه‌ها، در نظر گرفته شده بود ولی مجازات رسمی آن معلوم نیست!

6. به استایل خود اهمیت دهید!

مردم فرانسه به تیپ و لباس خود اهمیت زیادی می دهند. کسی را نمی توانید در خیابان ها پیدا کنید که شلوار کوتاه یا ورزشی پوشیده باشد بنابراین بهتر است که شما نیز رعایت کنید.

فرانسوی ها به استایل خود اهمیت می دهند

7. عجله ممنوع!

راجع به صف های طولانی و خدمات آهسته غر نزنید. مردم فرانسه علاقه دارند که ساعت ها در رستوران ها و کافه ها مشغول خوش گذرانی باشند پس اگر هنگام سفارش غذا معطل شدین اعتراضی نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود