بایدها و نبایدهای بالی – ( پیش از سفر بدانید )

بالی یکی از زیباترین و مشهورترین جزایر اندونزی است که قبل از سفر به آن لازم است بایدها و نبایدهای بالی را بدانید پس با ساوش مگ همراه باشید.

1. به آداب و رسوم مردم بالی احترام بگذارید!

همچون خیلی از کشورهای دیگر، مردم بالی نیز فرهنگ خاص خودشان را دارند و محترم شمردن این آداب و رسوم اولین گام برای سفر به این جزیره ی زیباست.

2. گول میمون ها را نخورید!

شما ممکن است در اغلب جاهای بالی میمون های بازیگوش و دوست داشتنی را ببینید که برای جلب توجه هر کاری می کنند. بهتر است از دور آنها را تماشا کنید چرا که این میمون ها مهارت زیادی در دزدیدن وسایل گردشگران دارند!

میمون های بالی

3. لباس راحت بپوشید!

همانطور که می دانید بالی جزیره ای است همراه با سواحل فراوان با آب و هوای شرجی. پس از پوشیدن لباس های رسمی خودداری کنید البته به غیر از معابد که هنگام بازید از آنها نباید لباس کوتاه بر تن داشته باشید.

معابد بالی

4. بالی، بهشت شکموها!

در بالی به هیچ عنوان نگران وعده های غذایی خود نباشید. رستوران ها انواع غذاهای بین المللی و محلی را ارائه می دهند. سعی کنید به دلیل شرایط آب و هوایی بالی، در طول سفر آب زیاد بنوشید.

5. از دست راست استفاده کنید!

برخی بایدها و نبایدهای بالی بستگی به فرهنگ این کشور دارد و الزامی در کار نیست ولی بهتر است برای سلام و احوال پرسی و غذا خوردن از دست راست استفاده کنید مانند مردم محلی.

6. با کفش وارد معابد نشوید!

برای ورود به معابد بالی، باید کفش خود را بیرون از درب در بیاورید.

7. با پا اشاره نکنید!

هرگز با پا به مجسمه یا نماد بودا اشاره نکنید یا در معابد پاهای خود را دراز نکنید چرا که مردم بالی این کار را نوعی توهین تلقی می کنند و باعث عصبانیت آنها می شوید.

8. مراقب نوشیدنی که در بارها سفارش می دهید، باشید!

کلوپ های شبانه و بارها در بالی طرفداران زیادی دارند ولی مراقب باشید. یکی از موارد رایج در این بارها انداختن قرص روان گردان یا مواد مخدر در نوشیدنی گردشگران است.

بایدها و نبایدهای بالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود