بایدها و نبایدهای عمان – ( پیش از سفر بدانید )

در سفر به عمان که اخیرا به یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در میان ایرانیان تبدیل شده است، یک سری موارد را باید رعایت کنید که ما آن را در قالب بایدها و نبایدهای عمان گردآوری کرده ایم.

1. لباس نامناسب نپوشید!

عمانی ها برای فرهنگ و سنتشان ارزش زیادی قائل هستند و اکثرا لباس های رنگی یا سفید بلند می پوشند که تمام بدنشان را بپوشاند. البته به هیچ وجه از گردشگران انتظار رعایت این موضوع را ندارند ولی برای احترام به آنها در سواحل سعی کنید لباس های زیاد باز نپوشید.

2. قوانین مساجد را رعایت کنید!

این قوانین که مهمترین بایدها و نبایدهای عمان به شمار می روند عبارت اند از: پوشیدن لباس پوشیده و مناسب، پوشاندن موی سر توسط خانم ها، درآوردن کفش ها بیرون از مسجد، رعایت سکوت و احترام هر چه تمام تر.

مساجد عمان

3. مهمان نوازی عمانی ها را رد نکنید!

مردم عمان یکی از خوش مشرب ترین مردم دنیا هستند. پس اگر شما را به داخل خانه شان دعوت کردند یا به شما خرما و عطر کندر هدیه دادند، اصلا تعجب نکنید و با روی باز از آنها قبول کنید.

4. آداب و رسوم آنها را مسخره نکنید!

همان طور که پیش تر نیز گفتیم مردم عمان احترام زیادی برای آداب و رسومشان قائل هستند از جمله برای غذاها، پوشش، رفتار و سلطانشان (سلطان قابوس).

5. نسبت به پاکیزگی شهر کوشا باشید!

مردم عمان بسیار به تمیزی شهر و کشورشان اهمیت می دهند و از گردشگران نیز چنین انتظاری دارند.

6. تابستان به عمان نروید!

عمان کشوری گرم و خشک است و بهترین زمان سفر به آن، از اوایل فصل بهار تا اوایل فصل پاییز می باشد.

7. بازارهای سنتی عمان را از دست ندهید!

لذت خرید در سفر تجربه ای است که همه ی ما شیرینی آن را چشیده ایم. حال اگر یک بازار سنتی عربی باشد این لذت قطعا دو چندان خواهد شد.

بازارهای سنتی عمان

8. مراقب رفتارتان با خانم ها باشید!

در همه جای جهان این موضوع اهمیت دارد مخصوصا کشورهای مسلمان نشین همچون عمان که زن را موجودی گران بها می دانند پس در معاشرت با خانم های عمان حواستان جمع باشد!

بایدها و نبایدهای عمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود