بانکوک، شهر فرشتگان

شهری که هرگز نمیخوابد، بانکوک، پایتخت تایلند، دیگ ذوب امروزی از فرهنگ ها و مذاهب متفاوت است. در اینجا، آسمان خراش های سر به فلک کشیده در کنار معابد و صومعه ها هماهنگ هستند. مراکز خرید لوکس با بازار های خیابانی و شناور رقابت میکنند. غذاها، هم تایلندی و هم از سراسر جهان، با شکوه تمام در خیابان ها و همچنین در رستوران های پشت بام به نمایش گذاشته میشوند. زندگی شبانه بانکوک از یک سو حول کلوپ های شبانه پر زرق و برق، بارهای روی پشت بام، تابلوهای نورانی و نوشیدنی های ارزان میچرخد. از سوی دیگر شامل کاباره، موی تای و نمایشگاه های رقص و حتی تورهای پیاده روی فرهنگی نیز میشود. با ساوش مگ همراه شوید تا به مطالعه این شهر بپردازیم.

سایت هایی مانند کاخ بزرگ، وات فو و وات فرا کانو، تاریخ غنی شهر را به نمایش میگذارد. در حالی که موزه هایی مانند هنر در بهشت و پارک هایی مانند سی لایف اوشن ورلد برای کسانی که به دنبال تجربه های مدرن هستند پاسخگو اند.

بانکوک توسط فرودگاه بین المللی دان میونگ و سووارنابومی خدمت رسانی میشود. این فرودگاه تمام پرواز های بین المللی به بانکوک و از بانکوک را انجام میدهد و ورودی اصلی به پایتخت است.

بانکوک دارای هتل های بسیار لوکس و اقتصادی در سراسر شهر است. در طی سال ها، این شهر با تعداد زیادی خوابگاه، خانه های مسکونی به مقصدی مناسب تر برای کوله گردی تبدیل شده است.

بهترین زمان سفر به بانکوک

 اگرجه بانکوک یک مقصد در تمام طول سال است اما بهترین زمان برای سفر، از نوامبر تا فوریه است. بانکوک در منطقه گرمسیری قرار دارد و آب و هوای موسمی گرمسیری دارد و سه فصل متمایز یعنی فصل گرم، مرطوب و سرد را تجربه میکند.

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان ارائه دهنده بهترین نرخ تورهای بانکوک در این زمان است.

کارهایی که باید در بانکوک انجام دهید
1. از کاخ بزرگ دیدن کنید

کاخ بزرگ محل اقامت خانواده سلطنتی برای جندین نسل، مکان مناسبی برای شروع تور تاریخی شما در بانکوک است. این کاخ یکی از مقدس ترین معابد بودایی به نام وات فرا کانو را در خود جای داده است که در سال 1782 ساخته شده است. کاخ بزرگ در میان برترین جاذبه های گردشگری بانکوک تایلند قرار دارد و تاریخ غنی بانکوک را به نمایش میگذارد. 

2. بودای درازکشیده در وات فو

وات فو معبد معروفی است که بلافاصله در جنوب محوطه کاخ بزرگ در بانکوک واقع شده است. این مکان به دلیل داشتن دفتر مرکزی برای آموزش و حفظ طب سنتی تایلندی مشهور است. این معبد تا حد زیادی برای دیدن بودای درازکشیده در داخل بازدید میشود و به همین دلیل به عنوان “معبد بودای درازکشیده” شناخته میشود.

3. از بازار آخر هفته چاتوچاک خرید کنید

پادشاه بازارهای بانکوک و یکی از بزرگترین بازارهای جهان، چاتوچاک در 35 هکتار با بیش از 8000 غرفه پراکنده شده است. همه چیز اعم از لباس، لوازم جانبی، صنایع دستی، مبلمان، هنر، غذا، کتاب، عتیقه جات و بسیاری از سوغاتی های جالب دیگر در اینجا موجود است. مهارت های چانه زنی خود را آماده نگه دارید تا تجربه خرید خود را در این بازار شلوغ افزایش دهید.

4. خیابان خائو سان را کاوش کنید

جاده خائو سان که معروف به پناهگاه کوله پشتی هاست، در قلب شهر قرار دارد. این خیابان 410 متری در مرکز بانکوک است که هر نیاز شما را براورده میکند. غرفه های غذاخوری خیابانی، بارها، مغازه ها، رستوران ها، کلوپ های شبانه، کافه ها و سالن های ماساژ همه در این خیابان پرشده اند. این جاده یکی از معروف ترین بازارهای شبانه بانکوک است و با غروب خورشید به بهشت خریداران تبدیل میشود. اینجا همه چیز را با نرخ معقول پیدا خواهید کرد. غذا، محل اقامت و لباس ارزان آن، این مکان را تبدیل به ترکیبی برنده برای همه گردشگران کرده است.

5. سفر با قایق در رودخانه چائو فرایا

رودخانه پادشاهان، رودخانه چائو فرایا، رودخانه و آبراه اصلی تایلند است که روزانه به طور متوسط 50000 مسافر از آن استفاده میکنند. دشت های حاصلخیز و ماهی های فراوان رودخانه دلیل اصلی انتخاب بانکوک به عنوان پایتخت است.

6. دنیای سافاری

سافاری ورلد یکی از محبوب ترین مقاصد بانکوک است که هم گردشگران و هم افراد محلی برای گذراندن اوقاتی با کیفیت در میان حیات وحش به این پارک میروند. نه تنها مکانی برای جمع آوری دانش در مورد راه ها و زندگی حیوانات وحشی است، بلکه مجموعه ای از نمایش های سرگرم کننده همراه با فعالیت ها را نیز ارائه میدهد.

7. سی لایف بانکوک

یک آکواریوم زیرزمینی است که در قلب شهر واقع شده است و بزرگترین آکواریوم آسیای جنوب شرقی است. این آکواریوم خانه ای برای حیات های دریایی مختلف است که از دورافتاده ترین نقاط جهان بازیابی شده اند و گونه هایی از اختاپوس، کوسه، خرچنگ، پنگوئن و ماهی را در خود جای داده است.

8. وات آرون

سازه ای باستانی که قدمت آن به نبرد های بین سیام سابق و برمه برمیگردد. وات آرون مکانی برای عبادت با گذشته ای غنی است. این مکان که به عنوان معبد طلوع نیز شناخته میشود، توسط بازماندگان باقی مانده و ژنرال تکسین ساخته شده است. بعدها این معبد به نام خدای سپیده دم سرخپوستان به نام آرونا تغییر نام داد تا به یاد بنیانگذاری آیوتایای جدید، پایتخت سابق پادشاهی باشد.

9. موزه ملی و کاخ وانگ نا

موزه ملی بانکوک که مکانی ایده آل برای دوستداران تاریخ است، برخی از باشکوه ترین مجموعه های هنر و مصنوعات را به نمایش میگذارد که فرهنگ تایلند را منعکس میکند.

10. برج منحصر به فرد ساتورن

برج یونیک ساتورن با 49 طبقه یکی از آن ساختمان های آسمان خراش در بانکوک است که به دلیل بحران مالی آسیا در سال 1997 هرگز تکمیل نشد.

خرید در بانکوک

بانکوک بهشت خریداران است. این مکان مملو از گزینه های خرید مختلف است. از مراکز خرید گران قیمت و درخشان گرفته تا بازارهای خیابانی که لباس های ارزان ارائه میکنند. شما میتوانید هرچیزی از جواهرات و لباس های مد روز گرفته تا سوغاتی و صنایع دستی را در بانکوک پیدا کنید. گزینه های نامحدودی برای از بین بردن تمام پول های موجود در جیب شما وجود دارد.

واحد پول در بانکوک

بات تایلند ارز اصلی مورد استفاده در تایلند است. اطمینان حاصل کنید که هنگام خرید در بازارهای خیابانی محلی پول نقد همراه خود داشته باشید و برای جلوگیری از هرگونه تقلب از کارت های عاقلانه استفاده کنید. اکثر کارت های اعتباری بین المللی به طور گسترده در بانکوک پذیرفته شده اند. دستگاه های خودپرداز به راحتی 24 ساعته در سراسر شهر در دسترس هستند و تمامی کارت های اعتباری اصلی از جمله ویزا و مستر کارت را میپذیرد.

تبادل پول در بانکوک

ارز در بانکوک را میتوان در بانک ها مبادله کرد(بانک های اصلی تایلند، بانکوک بانک و بانک کشاورزان تایلند)که از دوشنبه تا جمعه باز هستند.

زبان بانکوک

تایلندی مرکزی زبان رسمی تایلند است که به طور گسترده در بانکوک به ویژه در مناطق تجاری و توریستی صحبت میشود. با این حال، مردم معمولا به گویش جنوبی تایلندی صحبت میکنند که صدایی تندتر و سریع تر از تایلندی مرکزی دارد. انگلیسی نیز به طور گسترده به ویژه در مناطق توریستی صحبت و درک میشود.

دین در بانکوک

بودائیسم دین اصلی در بانکوک است که 95 درصد جمعیت آن را بودائی ها تشکیل میدهند. این شهر خانه برخی از معروف ترین معابد یا واتس کشور است.

ویزامیخواهد
واحد پولبات تایلند
زمان محلیGMT+4
زبان رسمیتایلندی
پلیس گردشگران1155

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به بانکوک بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای بانکوک باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به بانکوک قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود