آنتالیا، ساحل فیروزه ای ترکیه

آنتالیا یکی از قدیمی ترین و در عین حال یکی از مدرن ترین شهرهای ترکیه است. در منطقه جنوب غربی واقع شده است و با کوه های تاوراس همسایه است. آنتالیا به عنوان یک شهر تفریحی در ترکیه معروف است زیرا چندین ساحل خیره کننده در کنار استراحتگاه های بزرگ و مجلل به سبک لاس وگاس در آن وجود دارد. همانطور که در میان زوج هایی که به دنبال یک سفر رمانتیک هستند، به همان اندازه در میان خانواده هایی که به دنبال یک سفر فراموش نشدنی هستند، محبوب است. با ساوش مگ همراه شوید تا به مطالعه این شهر بپردازیم.

آنتالیا در سال 150 قبل از میلاد تاسیس شد و در ابتدا به افتخار بنیانگذار آن آتالوس دوم، آتالیا نامگذاری شد. از آنجایی که این شهر بخشی از امپراطوری های عثمانی، بیزانس، یونان و روم بود، دارای بسیاری از جاذبه های معماری تاریخی است. بیشتر این مساجد، همچنین حمام های ترکی و مقبره ها در کالیچی، مرکز قدیمی آنتالیا قرار دارند. جالب اینجاست که بارها، کلوپ ها و مراکز خرید شخصیت تاریخی خود را حفظ کرده اند. میدان جمهوریت مرکز اصلی آنتالیا و یک نقطه محبوب برای گردشگران است در دو طرف شهر دو ساحل معروف، ساحل کنیالتی در غرب و ساحل لارا در شرق قرار دارند.

آنتالیا به دلیل زندگی شبانه پر جنب و جوش، علاوه بر سواحل و مکان های تاریخی بسیار، محبوب است. این شهر در شب با مناظر دیدنی، سفرهای دریایی عاشقانه برای شام و بارهای هیجان انگیز زنده میشود. با این حال، برای احساس ذات واقعی ترکیه، از بازارهای عجیب و غریب پرهیاهو با فروشندگان و مردم محلی دیدن کنید. آنتالیا با آب و هوای دوست داشتنی و فضایی دوستانه یکی از شهرهایی است که همه چیز را دارد.

کارهایی باید در آنتالیا انجام داد

1. کالیچی، شهر قدیمی آنتالیا را کاوش کنید

کالیچی قدیمی ترین شهر تاریخی آنتالیاست و به سرعت به مرکز شهر مهم و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری ترکیه تبدیل شده است. این خانه دارای دروازه هادریان سال 130 میلادی است که به امپراطور هادریان اختصاص یافته است.

2. از خرابه های تاریخی آسپندوس دیدن کنید

آسپندوس در نزدیکی استان آنتالیا ترکیه، یک جاذبه تاریخی معروف است که زمانی شهری یونانی-رومی در پامفیلیا بوده است. این شهر به بخش بالا و پایین تقسیم میشود و به دلیل معماری باشکوه خود که قدمت آن به دوران باستان بازمیگردد، مشهور است. معروف ترین جاذبه آن یک تئاتر رومی است که در بین بهترین های حفظ شده در جهان است.

3. ورزش های آبی در ساحل کنیالتی

محبوب ترین ساحل آنتالیا، ساحل کنیالتی به دلیل تفریحات شبانه اش محبوب است. این ساحل 13 کیلومتری شامل ماسه و سنگریزه است و دارای تفرجگاه، رستوران های کوچک، کافه ها، غرفه های اسنک و رستوران هایی در انتهای شرقی است. همچنین برای جت اسکی، شنا و غواصی معروف است.

4. کروز در امتداد بندر قدیمی

بندر روم که معمولا به عنوان برج قدیمی شناخته میشود، در انتهای شهر تاریخی کالیچی قرار دارد. این بندر اکنون میزبان چندین قایق تفریحی و کشتی های دیگر است که برای سفرهای دریایی کوتاه به روی عموم باز هستند.

5. تله کابین آنتالیا

این تله کابین یکی از بهترین راه ها برای تماشای مناظر دیدنی است.

6. سفر یک روزه به ترمسوس

ترمسوس شهری در بالای کوه و یکی از بهترین مکان های باستانی حفظ شده در ترکیه است که بخاطر بقایای سازه های قدیمی معروف در شمال غربی آنتالیا است. این مکان که آشیانه عقاب نیز نامیده میشود، به دلیل شکوه طبیعی و معماری خود مورد بازدید قرار میگیرد. ترمسوس دارای ویرانه هایی از معابد، گورستان هایی با سنگ قبرهای سنگی، خانه ها، مجسمه ها و … است.

7. شام در سفرهای دریایی آنتالیا

این سفرها از 3 تا 5 ساعت طول میکشد و از بنادر مختلف حرکت میکند و یک شام خوشمزه و فرصتی برای شنا و گشت و گذار در زندگی شبانه در دریا ارائه میدهد.

8. آفتاب گرفتن و ورزش های آبی در ساحل لارا

ساحل لارا که لاس وگاس ترکیه نیز نامیده میشود، در شرق کالیچی واقع شده است. طول ساحل 15 کیلومتر است ولی با این حال تنها 2 کیلومتر در ضلع غربی برای عموم است و شامل دوش، چتر، تخت های آفتابگیر، اتاق های رختکن، ترجگاه ساحلی و … است. همچنین ورزش های آبی مانند جت اسکی، موج سواری، کایت سرفینگ، پاراگلایدر و قایق سواری نیز وجود دارد.

9. در اطراف دروازه هادریان قدم بزنید

دروازه هادریان یک طاق پیروزی و یک خرابه تاریخی است که در بلوار آتاتورک در آنتالیا قرار دارد. این تنها دروازه ورودی باقی مانده در دیوارهای اطراف شهر و بندر است. این دروازه سه گانه نامگذاری شده است، زیرا سه طاق نما بر روی چهارستون عمودی بزرگ قرار گرفته اند. همچنین ورودی محله پر از خانه ها، رستوران ها و مراکز خرید است.

10. موزه آنتالیا

یکی از بزرگترین موزه های باستان شناسی در شهر، تنها در 3 کیلومتری غرب کالکاپیسی واقع شده است. این مجموعه از 13 سالن نمایشگاهی بزرگ و یک نمایشگاه در فضای باز تشکیل شده است. مجسمه های باستانی خدایان و الهه های یونانی، مجسمه های مرمری هرکول، سفال ها، تابوت ها و مجموعه عثمانی از سلاح ها، لباس ها و آثار باستانی دوران حجر قدیم در اینجا به نمایش گذاشته میشوند.

11. رفتینگ در کانیون کوپرولو

دره کاپرولو در ماناوگات آنتالیا قرار دارد و توسط پارک ملی به همین نام احاطه شده است. اکثر تورهای رفتینگ، حمل و نقل و ناهار ارائه میدهند و بسته به بسته انتخابی بین 7 تا 24 ساعت طول میکشد.

12. از زندگی شبانه لذت ببرید

زندگی شبانه آنتالیا را تجربه کنید و کلوب ها، بارها، دیسکوها، برنامه های زنده متنوع و بازارهای شبانه دیدن کنید. بندر کاس، کالیچی و آنلانیا محبوب ترین مناطق تفریحی شبانه هستند. آنتالیا همچنین برای میزبانی انواع برنامه های زنده از جمله شب های کمدی، اجراهای تئاتر و موزیکال، کنسرت ها، موزه ها، نمایش فیلم و موارد دیگر بسیار محبوب است.

13. به آبشار دودن بروید

آبشارهای دودن در 12 کیلومتری شمال شرقی آنتالیا قرار دارند و در ساحل جنوب شرقی شهر به دریا میرسند.

14. شهر باستانی پرگه را کاوش کنید

این شهر باستانی واقع در میان رودخانه های کاتاراکتس و سستروس، در شرق آنتالیاست و قدمت آن به عصر برنز بازمیگردد. این شهر به دلیل معماری باشکوه مرتبط با دوره هلنیستی و خانه چندین سازه چشمگیر است. نقطه برجسته پرگه، استادیوم پرگه و یک تئاتر یونانی-رومی است.

بهترین مکان های خرید در آنتالیا

1. کالیچی: شهر قدیمی آنتالیا و منطقه شلوغ تجاری

2. بازار ماناوگات: بازار بزرگ محلی

3. بازار خیابان لارا: شنبه بازار اجناس و پوشاک

4. خیابان خرید سرزمین افسانه ها: منطقه خرده فروشی مجلل متصل به استراحتگاه مناسب برای خانواده

5. کارسامبا پازاری: بازار محصولات اصیل ترکیه

6. مارک آنتالیا ای وی ام: مرکز خرید مدرن در مرکز شهر آنتالیا

7. تراسیتی: مرکز خرید دو طبقه وسیع با فودکورت فوق العاده

8. مرکز خرید آنتالیا: یکی از بزرگترین مراکز خرید در منطقه آنتالیا

9. بازار قدیم: بازار شلوغ توریستی در شهر قدیمی آنتالیا

بهترین زمان برای سفر به آنتالیا چه زمانی است؟

به طور معمول، بهترین زمان سفر به آنتالیا در ماه های بهار و پاییز است که میتوانید از تابستان های گرم و زمستان های مرطوب خودداری کنید. ماه های فوریه و دسامبر با میانگین 13 و 14 روز، بارانی ترین ماه ها هستند. از سوی دیگر، جولای و اگوست به سختی باران میبارد. اواخر بهار و اوایل پاییز معمولا مقدار ناچیزی باران وجود دارد – معمولا بیشتر از 4 روز در ماه نمی بارد. گرم ترین ماه ها، جولای و آگوست اند که به ترتیب به 31 و 34 درجه میرسد. به دلیل گرمای شدید تابستان و طبیعت بارانی زمستان، پاییز و بهار بهترین زمان برای سفر است. دماها قابل تحمل است و باران زیاد معمول نیست.

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان ارائه دهنده بهترین نرخ تورهای آنتالیا در این زمان است.

زبانترکی استانبولی
ساعت محلی+3 GMT
واحد پوللیر ترکیه
کد کشور90+
شماره اضطراری112

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به آنتالیا بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای آنتالیا باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به آنتالیا قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود