کوالالامپور، قلمرو برج های دوقلوی پتروناس

کوالالامپور منظره شهری پر از آسمان خراش های درخشان و معماری استعماری دارد. پایتخت مالزی به خاطر مکان های دیدنی متعددی از جمله برج های دوقلوی پتروناس(آسمان خراش های دوقلو با پل آسمان و عرشه دیدبانی)، بازار دست فروشی خیابان پتالینگ، و غارهای باتو که بیش از 400 میلیون سال قدمت دارد، به طور گسترده شناخته شده است.

با ساوش مگ همراه شوید تا به مطالعه این شهر بپردازیم.

10 مورد از کارهایی که باید در کوالالامپور انجام دهید

این لیست باید در برنامه سفر هر مسافری گنجانده شود. این مکان ها، نمادین ترین مکان های دیدنی شهر، چه طبیعی و چه ساخته دست بشر را در برمیگیرد و بهترین ویژگی های این شهر را به نمایش میگذارد. پایتخت مالزی بخاطر جامعه چند فرهنگی خود که عمدتا از ساکنان مالایی، هندی و چینی تشکیل شده است، شناخته میشود. در نتیجه، رویدادها و جشن های پرجنب و جوشی را خواهید دید که در طول سال برگزار میشوند، درحالی که بازارهای محلی و مکان های مذهبی نگاهی اجمالی به فرهنگ و سبک زندگی محلی دارند.

1. برج های دوقلوی پتروناس

این برج ها از برجسته ترین مکان های دیدنی کوالالامپور هستند که به طول 175 متر از سطح خیابان و دارای 88 طبقه است و در طبقات  41 و 42 توسط پلی به طول 58 متر به هم میپیوندند. بازدید از پایتخت مالزی که به عنوان جواهرات دوقلو کوالالامپور شناخته میشود، کامل نیست مگر اینکه از این دو آسمان خراش دیدن کرده باشید.

ساعات باز: سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 9 تا 21(دوشنبه ها بسته است)

تلفن: +60 (0) 2331 8080

2. منارا کوالالامپور

این برج یکی از بلندترین برج های مستقل در جهان و همچنین نشانگر معماری مهم در شهر است.

ساعات باز: دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از ساعت 11 تا 19 – سه شنبه، شنبه و یکشنبه از ساعت 10 تا 22

تلفن: +60 (0) 5444 2020-3

3. محله چینی ها

محله چینی ها محله ای پرجنب و جوش در کوالالامپور است که عمیقا در فرهنگ ها، میراث و تاریخ شرقی غوطه ور شده است و بدون شک یکی از محبوب ترین نقاط توریستی در مالزی است. با ارائه کامل پس زمینه چند فرهنگی مالزی، میتوانید انواع چیزها را در محله چینی ها پیدا کنید. گیاهان چینی، سوغاتی ها، لباس ها و غذاهای خیابانی تنها برخی از چیزهایی هستند که میتوانید به اینجا برسید.

4. غارهای باتو

غارهای باتو یک تپه آهکیبا قدمت  400 میلیون سال است که معبدی 100 ساله در آن گنجانده شده است. بیشتر به عنوان نقطه کانونی جشنواره هندو تایپوسام شناخته میشود. این جشن هزاران بازدیدکننده را به خود جلب میکند که برای دیدن منظره رنگارنگ فداکارانی که با حمل کاوادی ها(قاب هایی)با تزئینات همراه با قلاب ها و سیخ های فلزی مختلف که برای سوراخ کردن پوست، گونه ها و زبان استفاده میشود، ادای احترام میکنند.

غارهای باتو در گومبک، در حدود 13 کیلومتری شمال کوالالامپور قرار دارد. برای رفتن به غارها میتوانید از اتوبوس شماره 11 اینتراکوتا از بازار مرکزی یا اتوبوس سیتی لایندر شماره 69 در جالان پودو استفاده کنید. همچنین تاکسی در هر نقطه از شهر دردسترس است.

ساعات باز: همه روزه از ساعت 6 تا 21

تلفن: +60 (0) 6189-3 6284

5. مسجد ملی مالزی

مسجد ملی مالزی در کوالامپور مکان مهمی برای عبادت جامعه مسلمانان محلی است. طراحی خیره کننده این مسجد تحت تاثیر مسجدالحرام مکه قرار گرفته است، با مناره ای بلند 73 متری و گنبد اصلی چتری شکل که با هزاران کاشی سبز و آبی پوشانده شده است. شما میتوانید خارج از اوقات نماز از مسجد و باغ های زیبای اطراف آن دیدن کنید. توجه داشته باشید که غیر نمازگزاران اجاره ورود به نمازخانه را ندارند. همچنین هنگام بازدید لباس مناسب بپوشید – در صورت نیاز پوشش سر و عبا در مسجد ارائه میشود.

ساعات باز: همه روزه از ساعت 9 تا 18:30

تلفن: +60 (0) 3-2107 3100

6. ساختمان سلطان عبدالصمد

این ساختمان یک مکان برجسته شهری است که در ابتدا به عنوان دبیرخانه دولت استعماری بریتانیا عمل میکرد. این ساختمان به سبک موری توسط “ای سی نورمن” طراحی و در سال 1897 تکمیل شد. دفاتر وزارت اطلاعات، ارتباطات و فرهنگ مالزی و اغلب پس زمینه رژه های روز استقلال در این شهر قرار دارند.

7. مرداب سان وی

این مرداب یک پارک موضوعی سرگرم کننده در پتالینگ جایا در حدود 19 کیلومتری جنوب غربی مرکز کوالالامپور است. سان وی لاگون مناطق مختلفی را دربرمیگیرد – پارک آبی، پارک جیغ، پارک تفریحی و پارک استریم و یک مرکز خرید با مضمون مصری متصل است.

ساعات باز: چهارشنبه تا دوشنبه از ساعت 10 تا 18(سه شنبه ها بسته است)

تلفن: +60 (0) 3-5639 0000

8. جالان الور

این مکان اساسا نواری از رستوران های چینی و غذاهای دریایی با هوای مطبوع در بوکیت بینتانگ است. دو طرف این گذرگاه 250 متری، دکه های دست فروش ها با میزها و صندلی های پلاستیکی قرار گرفته اند.

جالان الور که قلب فرهنگی غذاهای محلی کوالالامپور نامیده میشود، تنوع غذایی شگفت انگیزی دارد. شما میتوانید از گوشت کبابی، رشته فرنگی و دسر با قیمت های نسبتا مقرون به صرفه لذت ببرید.

9. بازار مرکزی

بازار مرکزی یک نقطه عطف فرهنگی در کوالالامپور است که فقط یک پیاده روی کوتاه با خیابان پتالینگ فاصله دارد. این شهر به عنوان مرکز جامعه هنری شهر شناخته میشود. این بازار که پاسار سنتی نیز نامیده میشود، در سال 1928 ساخته شد و تا اوایل دهه 1980، یک بازار مربوط ساده بود تا اینکه به یک فروشگاه صنایع دستی تبدیل شد. کالاهای بازار مرکزی ارزان هستند و شامل کالاهای سنتی مانند باتیک، حکاکی های گلدوزی، سوغات و مجسمه ها میشوند.

ساعات باز: همه روزه از ساعت 10 تا 18

تلفن: +60 (0) 3-2031 0399

10. باغ گیاه شناسی پردانا

این باغ دارای بزرگترین مجموعه باغ های گل در مرکز شهر کوالالامپور است. یکی از ویژگی های برجسته آن باغ ارکیده است دارای مسیرهای پیاده روی و فواره های دست ساز و همچنین الاچیق نیم دایره ای و باغ صخره ای با 800 گونه ارکیده است.

یکی دیگر از مواردی که باید از آن دیدن کنید، باغ هیپبسکوس است، جایی که میتوانید گل ملی مالزی را در شکوفه کامل و ساختمان دوران استعمار پیدا کنید. در داخل، شما میتوانید یک چایخانه عجیب و غریب و یک گالری پیدا کنید که تاریخ و اهمیت گل هیبیسکوس در تاریخ مالزی را به نمایش میگذارد.

ساعات باز: همه روزه از ساعت 7 تا 20

تلفن: +60 (0) 2276 0432

چه زمانی بازدید کنیم؟

از آنجایی که در زمستان ها هوا گرم و روشن است، بهترین زمان سفر به کوالالامپور در ماه های زمستان از دسامبر تا فوریه است. با این حال این شهر برای ماه های تابستان نیز دارای ترافیک سنگین توریستی است.

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان ارائه دهنده بهترین نرخ تورهای کوالالامپور در این زمان است.

زبانمالایی و انگلیسی
پول رسمیرینگت مالزی
فاصله زمانی+8 GMT
تلفن پلیس گردشگران0522 2164 603+

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به کوالالامپور بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای کوالالامپور باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به کوالالامپور قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود