مکان های توریستی تایلند

در مقاله “تایلند، سرزمین لبخندها”، 4 مکان توریستی برتر تایلند را به تصویر کشیدیم. اما داستان اینجا تمام نمیشود. تایلند مملو از مکان های توریستی جذاب است که بازدید از تمام آنها نیازمند چند سفر به تایلند است. با ساوش مگ همراه شوید تا در این جاذبه ها قدم زده و آنها را با یکدیگر تماشا کنیم.

1. کو تائو

کو تائو جزیره ای در گروه جزایر مجمع الجزایر چامفون در قسمت جنوب شرقی تایلند است و تا حد زیادی برای غواصی محبوب است. زیرا برخی از بهترین و ارزان ترین نقاط غواصی در جهان را دارد. این جزیره همچنین به خاطر سواحل ماسه ای سفید بکر، رستوران های روشن با فانوس، غذاهای خوشمزه و البته لاک پشت های دریایی فراوانی که در سواحل آن زندگی میکنند، معروف است.

2. جزایر فی فی

فی فی جزو گروهی از شش جزیره است و تنها 40 کیلومتر دورتر از پوکت، فی فی دون و فی فی له دو، دو جزیره معروف از این شش جزیره هستند. این جزایر با آب های بکر و مهمانی های پر جنب و جوش راهی فوق العاده برای گذراندن چند روز در تایلند هستند.

3. کرابی

کرابی یکی از قدیمی ترین استان های تایلند است که طعم سنتی و در عین حال مدرن، توریستی و محلی را در خود جای داده است. این استان، مقصدی ساحلی که اغلب با پوکت از آن دیدن میشود، سواحل زیبا، جزایر و سازندهای آهکی را در خود جای داده است.

4. آیوتایا

آیوتایا شهری کوچک در تایلند است که دارای مکان های باستان شناسی مانند معابد، صومعه ها، کاخ ها و … است. این شهر تنها در 80 کیلومتری شمال بانکوک قرار دارد و مقصدی ایده آل برای سفر یک روزه از بانکوک است.

5. کوپنگان

کوپنگان جزیره ای است که بخشی از مجمع الجزایر چامفون است و در بین جزایر کوه سامویی و کوه تائو واقع شده است. این جزیره که به راحتی از سرزمین اصلی در سورات ثانی از طریق کشتی یا قایق قابل دسترسی است، فرودگاه مخصوص به خود را ندارد. قایق ها و کشتی ها نیز از کوه سامویی و کوه تی در دسترس هستند.

6. کوه سامویی

دومین جزیره بزرگ تایلند پس از پوکت، کوه سامویی در خلیج تایلند است. جزیره سامویی که زمانی راز پنهان تنها مسافران سرسخت بود، به یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری تایلند تبدیل شده است.

7. چیانگ رای

چیانگ رای شهری کوهستانی در شمال تایلند و در نزدیکی مرزهای لائوس و میانمار است. این شهر دارای معابد باستانی و روستاهای قبیله ای در امتداد رودخانه مکونگ است. جاذبه های تاریخی و فرهنگی فراوانی دارد و مسافر را در مجموعه دوست داشتنی معابد، هنر و موسیقی غرق میکند.

8. هواهین

شهر ساحلی اصلی تایلند، مقصدی مشهور در بین مردم محلی و گردشگران است. این شهر که کمی بیش از سه ساعت فاصله زمینی به سمت جنوب بانکوک فاصله دارد، توسط فرودگاه هواهین نیز خدمت رسانی میشود. این شهر زمانی به عنوان محل اقامت خانواده سلطنتی تایلند شناخته میشد.

9. سوره ثانی

سورات ثانی به خودی خود یک مقصد مناسب نیست، بلکه یک نقطه پایه است که مسافران از آنجا به استان ها و مناطق همسایه آن در تایلند میروند. سورات ثانی که زمانی مقر امپراطوری سریویجایا بود، امروز یک مرکز تجاری و حمل و نقل مهم است.

10. کانچانابوری

کانچانابوری با جنگل های بارانی باستانی، آبشارها و غارهای آهکی، یک شهر تفریحی محبوب است که در محل تلاقی رودخانه ها در غرب تایلند قرار دارد. این شهر و منطقه اطراف آن که به عنوان کیهان کوچک تایلند در نظر گرفته میشود، دارای استراحتگاه های شیک است.

11. پارک ملی خائو یای

خائو یای که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، قدیمی ترین و پربازدیدترین پارک ملی تایلند است که در سال 1962 تاسیس شد و بیش از 2100 کیلومتر مربع مساحت دارد. این پارک دارای چشم انداز سرسبز، کوه های ناهموار با جنگل های انبوه، آبشارهای شگفت انگیز و گونه های عجیب و غریب از پرندگان است.

12. کولیپ

کولیپ یکی از جزایر پارک ملی دریایی تاروتائو است. گردشگری در کولیپ از دهه 1990 افزایش یافته است و از آن زمان تاکنون توقفی نداشته است. صخره های مرجانی وسیع و سواحل ماسه ای سفید زیبا هرساله عاشقان سواحل و غواصی را به خود جذب میکند.

13. سوخوتای

سوخوتای حدود 190 مکان باستانی و ویرانه های معبد را در خود جای داده است و به عنوان نشانه آغاز تمدن تایلند شناخته شده است. بیشتر بناها و ویرانه ها در پارک تاریخی سوخوتای که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، بازسازی میشوند.

14. ترانگ

ترانگ شهری در جنوب تایلند است که به خاطر غذا و فرهنگش معروف است. این شهر همان میراث سنتی شهرهای نزدیک کرابی و پوکت را دارد. شلوغ نیست اما هنوز شهری بسیار سرزنده با جاذبه های طبیعی زیادی در اطراف آن است.

15. پارک ملی خائو سوک

پارک ملی خائو سوک در استان سورات ثانی تایلند، بزرگترین جنگل بکر در این منطقه است و بخش کوچکی از یک جنگل بارانی است که در گذشته بزرگتر و متراکم تر از جنگل های آمازون بود.

16. کوه لانتا

جزیره کوه لانتا به عنوان بهشت کمتر شناخته شده در دریای آندامان بین جزایر فی فی و سواحل غربی تایلند مشهور است. این مجموعه ای متشکل از 52 جزیره است و بیشتر آنها خالی از سکنه و همچنین دور از چنگال تجاری سازی هستند.

17. ریلی

این شبه جزیره از صخره های آهکی که فقط با قایق قابل دسترسی است، مقصدی زیبا برای استراحتی آرام در میانه تعطیلات است و بهترین گزینه برای غواصی فعال، کایاک سواری و صخره نوردی است.

18. نونگ خی

نونگ خی که در کرانه جنوبی رودخانه مکونگ قرار دارد، شهری پر جنب و جوش است که تنها 20 دقیقه با پایتخت لائوس فاصله دارد. تمام شهر مملو از تصاویر ناگا، غلام غول پیکر مکونگ است. چندین آبشار، روستاهای کنار رودخانه، معابد جنگلی و بسیاری از مناظر آرام وجود دارد.

19. کوه کود

کوه کود که معمولا کوه کوت نامیده میشود، یکی از معدود جزایر تایلند است که توسط گردشگران تسخیر نشده است و به طور فزاینده ای در بین افرادی که به دنبال یک قرار آرام به جزایر زیبا هستند، محبوب میشود.

20. پارک ملی خائو لائم

واقع در بانکوک، در شمال غربی استان کانچانابوری، در نزدیکی منطقه سنگخلابوری واقع شده است. این پارک ملی بهشتی برای علاقه مندان به حیات وحش است و برای گرامیداشت شصتمین سالگرد پادشاه بومیپل آدولیاج در 5 دسامبر 1987 ساخته شده است.

21. کوه چانگ

جزیره کوه چانگ یکی از زیباترین جزایر تایلند با سواحل شن و ماسه سفید بکر و آب های شفاف است که برای غواصی عالی است. کوه ها و جنگل های نفس گیر نیز وجود دارد که پیاده روی در آنها بسیار مجبوب است. در مجموع این جزیره یک مقصد ایده آل است.

22. اوربون راتچاتانی

شهری کوچک در تایلند است که در سواحل رودخانه مون فرو میریزد و مخفف شهر سلطنتی نیلوفر آبی است. اوبون که ریشه در فرهنگ بودایی دارد، دارای تعدادی صومعه و معابد بودایی است که تاثیر آشکار لائوسی دارد. این شهر علی رغم اینکه شهر کوچکی است، بسیار توسعه یافته است.

23. سورین

سورین، شهری که به خاطر غم خواری و فیل هایش معروف است، اکنون در آرزوی تبدیل شدن به یک مرکز گردشگری جهانی است. بازدیدکنندگان اغلب از نوامبر تا مارس به مدت یکی دو روز به این شهر سفر میکنند؛ زیرا این شهر کارهای زیادی برای انجام ندارد و اغلب برای بقیه سال ساکت میماند.

24. پای

این شهر زیبای کوچک توسط کوه احاطه شده است و مقصدی رویایی برای یک مسافر است. رودخانه ای جذاب در سراسر این شهر میگذرد که قایقرانی را به یک ورزش محبوب در اینجا تبدیل میکند. علاوه بر این، کوهنوردی و پیاده روی از دیگر موارد ظهور هستند.

25. خائو لک

خائو لک یک رشته روستایی است که در ساحل غربی تایلند قرار دارد. این دهکده ها که زمانی منطقه ای آرام و نسبتا دست نخورده از کشور بودند، به سرعت تبدیل به کانونی برای ورزش های ماجراجویی و تعطیلات ساحلی برای مردم محلی تایلند و گردشگران میشوند.

26. پتچابوری

این شهر که قدمت آن به قرن هشتم باز میگردد، به داشتن قدیمی ترین سکونتگاه های تایلند معروف است. این شهر بر روی رودخانه فت واقع شده است و معبدهای زیبا و کاخ سلطنتی معروف را در خود جای داده است. پتچابوری بیشتر یک شهر کشاورزی فعال است و به عنوان یک نقطه توریستی محبوبیت چندانی ندارد.

27. سنگخلابوری

سنگخلابوری شهری با ارتفاع بالا در انتهای تایلند است که تنها 25 کیلومتر با مرز برمه فاصله دارد. این دریاچه دارای دریاچه زیبایی است که بیشتر مسافران در آن قایق سواری میکنند، استراحت میکنند و از روز خود لذت میبرند. بیشتر قسمت های شهر را جنگل های انبوه و رشته های سنگ آهک پوشانده است.

28. آئو نانگ

آئو نانگ شهری با چشم اندازهای چندگانه، یکی از مراکز توریستی به سرعت در حال رشد در کرابی تایلند است. این مقصد که در جنوب کرابی واقع شده است، به خاطر تورهای قایق دم بلند و جزایر آهکی شناخته شده است. علیرغم عدم محبوبیت این شهر، هنوز هم این پتانسیل را دارد که یکی از پیشروترین شهرها باشد.

29. چنتابوری

شهری آرام در شرق تایلند است که در سواحل رودخانه چنتابوری واقع شده است؛ این شهر که به طور رسمی پایتخت استان همنام آن است، عمدتا به خاطر تاریخ غنی، فرهنگ روستایی فوق العاده، فضای آرام و آبشارهای دیدنی معروف است.

30. کوه سامت

کوه سامت که در 168 کیلومتری بانکوک و 74 کیلومتری پاتایا به سمت جنوب قرار دارد، یک استراحتگاه محبوب آخر هفته برای مردم محلی و گردشگران است. این جزیره باریک که به خاطر آب های آبی بکر، صخره های مرجانی رنگارنگ، حیات دریایی و چندین ساحل سفید پودری معروف است که زمانی بهشت کوله پشتی ها بوده است.

31. لوپبوری

لوپبوری یکی از قدیمی ترین شهرهای تایلند است که در حدود 150 کیلومتری شهر بانکوک قرار دارد که حدود 2.5 ساعت طول میکشد. این شهر دارای ویرانه های تاریخی و آثار باستانی است که نقش مهمی در فرهنگ تایلند ایفا میکند و به خاطر میمون ها، بقایای معماری امپراتوری خمر و صخره هایش معروف است.

32. ناخون راچاسیما

ناخون راچاسیما که با نام های خورات یا کورات نیز شناخته میشود، مرکز استانی به همین نام است و یکی از مدرن ترین شهرهای منطقه شمال شرقی تایلند است.

33. مای سوت

مای سوت در استان تاک که در غربی ترین گوشه تایلند، مرز مشترک با میانمار دارد، مرکز تجاری تایلند است. این شهر که به خاطر فرهنگ بومی سفالگری خود شهرت دارد، مملو از محصولات متنوع است.

34. کو سی چانگ

کو سی چانگ یک ناحیه در استان چونبوری تایلند است. این جزیره از جزیره کو سی چانگ و جزایر مجاور آن تشکیل شده است و در خلیج تایلند و در 12 کیلومتری ساحل منطقه سی راچا قرار دارد. ساحل به عنوان یک دهکده ماهیگیری، فضایی آرام و شبک زندگی کندی دارد.

35. کو نانگ یوان

جزیره زیبای کوه نانگ یوان گروهی از سه شکل زمین کوچک است که توسط شن های سفید کورکننده به یکدیگر متصل شده اند. این هتل در خلیج تایلند به سمت شمال غربی کوه تائو و تنها 15 دقیقه با آن فاصله دارد. این جزیره پر از فضای سبز است و اطراف آن را آب های آبی فیروزه ای احاطه کرده است.

36. کوه یائو نوی

جزیره آرام کو یائو نوی خواهر جزیره کو یائو یای است که در وسط خلیج فانگ نگا در غرب پوکت واقع شده است. برای مسافرانی که به دنبال خلوت زیر آفتاب و شن و ماسه میگردند، این یک استراحتگاه ایده آل است.

37. کو جوم

یکی از جزایر کرابی، کو جوم به مکانی آرامش بخش برای گردشگران به دور از سایر مقاصد شلوغ در تایلند تبدیل شده است. این جزیره که در 25 کیومتری جنوب کرابی قرار دارد، به دلیل سبک زندگی آرام خود شناخته شده است.

38. هانگ دونگ

هانگ دونگ ناحیه ای در استان چیانگ مای در شمال تایلند است. بیشتر به خاطر تجارت عتیقه جات و صنایع دستی شهرت دارد. آنها همه چیز را میفروشند؛ از کنده کاری های چوبی غول پیکر بودایی گرفته تا جعبه های لاکی برمه ای و تایلندی نیک ناک. نگران حمل اشیای عتیقه خود به کشور خود نباشید.

39. پارک ملی خائو سوک

پارک ملی خائو سوک در منطقه فانوم تایلند واقع شده است. این جنگل که در زیر استان سورات تانی تایلند قرار دارد، به عنوان قدیمی ترین جنگل های بارانی جهان شناخته میشود. این پارک ملی با کوه های آهکی عظیم، دره های عمیق، دریاچه ها، غارها و محیط زیست بی نظیر از شما استقبال میکند.

40. جزایر سیمیلان

سیمیلان مجمع الجزایری از 9 جزیره کوچک است که ریشه مالایی دارد. پارک ملی جزایر سیمیلان در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این مکان ها یکی از خیره کننده ترین مکان های تایلند هستند؛ با حیات دریایی زیر آب و پرندگان بزرگ در هوا.

41. کوه کرت

یک جزیره مصنوعی کوچک در رودخانه چائو فرایا است که در شمال بانکوک در تایلند قرار دارد. این جزیره جذابیت دنیای قدیم را دارد و نمای پرنده ای از مهاجران اولیه، تکامل و فرهنگ خود میدهد.

42. شهر کرابی

اگرچه این شهر هیچ ساحلی برای خود ندارد، اما شهر کرابی یک انتخاب جذاب برای افرادی است که میخواهند فرهنگ محلی تایلندی را تجربه کنند. بیشتر گردشگران از این شهر عمدتا به عنوان گذرگاه برای رفتن به جزیره ای مجاور استفاده میکنند؛ اما کرابی به خودی خود بسیار زیباست.

43. کوه فرا تانگ

کوه فرا تانگ همچنین به عنوان جزایر بودای طلایی شناخته میشود؛ زیرا یک داستان محلی جالب پشت آن وجود دارد. داستان مسجمه طلایی بودا را روایت میکند که توسط دزدان دریایی در جزیره دزدیده و دفن شده بود و هرگز پیدا نشد.

44. کوه روک

کوه روک و چندین جزیره دیگر که موکولانتا را تشکیل میدهند، بخشی از پارک ملی موکولانتا هستند که در سال 1990 در تایلند تاسیس شد. این پارک بخش جنوبی استان کرابی را اشغال میکند و تقریبا در 30 کیلومتری جنوب جزیره کوه لانتا واقع شده است.

45. مثلث طلایی

مثلث طلایی در تایلند بخشی از زمین طبیعی است که جزایر آن در نواحی شمالی دور تایلند، بین مرزهای تایلند، میانمار و لائوس واقع شده اند. این خشکی مثلثی شکل است و دقیقا در محل تلاقی رودخانه مکونگ و رود رواک قرار دارد.

46. کوه پودا

این جزیره در گروه جزایر پودا قرار دارد که از سه جزیره دیگر به نام های کو کای، کو تاپ و جزیره کو مو تشکیل شده است. در زبان محلی، گروه جزایر پودا به عنوان موکوپودا شناخته میشود.

47. پارک ملی دریایی آنگ تانگ

این پارک یک بهشت گرمسیری عجیب و غریب، واقع در خلیج تایلند، مجمع الجزایر حفاظت شده ای از 42 جزیره است. با مناظر غیرمعمول تماشایی، پارک دریایی دارای کوه های سنگ آهک، جنگل های ضخیم، سواحل شنی سفید، آبشارها، دریاچه های سورئال و غارهای کشف نشده، شناخته میشود.

48. مائی هانگ سان

مائی هانگ سان در شمال غربی شهرداری است تایلند، شهر و مرکز استان میونگ است. این در تپه های شان، نزدیک به حومه با برمه در امتداد سواحل رودخانه پای است.

49. ساموت پراکان

شهر ساموت پراکان بسیار نزدیک به پایتخت بانکوک و در محل تلاقی خلیج تایلند و رودخانه فرایا واقع شده است. ساموت در سانسکریت به معنای اقیانوس یا دریا و پراکارن در سانسکریت به معنای بندر است که در انتهای رودخانه چائو فرایا، گاهی به آن “پاک نام” میگویند.

50. لامپانگ

لامپانگ که به نام ناخون لامپانگ نیز شناخته میشود، مرکز استان لامپانگ و ناحیه لامپانگ در شمال تایلند است. این شهر که به عنوان یک مرکز تجاری و حمل و نقل شناخته میشود، سومین شهر بزرگ در تایلند است و از نظر جغرافیایی، لامپانگ در دره رودخانه وانگ واقع شده است.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ 50 مکان توریستی تایلند را بررسی کردیم و در حال و هوای آنان غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای تایلند باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این کشور قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به تایلند قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود