سوغاتی در پاریس، در شهر عشق چه چیزی بخریم؟

هر بار که مردم به هر مقصد زیبایی سفر می‌کنند، به این فکر می‌کنند که یادگاری بیاورند که مکان‌هایی را که در طول سفر بازدید کرده‌اند را یادآوری کند. یکی از این مقاصد شهر پاریس است که شامل موزه‌های معروف، نقاط توریستی قابل توجه، کوچه‌های زیبا، مناظر زیبا و غذاهای لذیذ است. اگر به پاریس سفر می کنید، مطمئناً باید سوغاتی هایی برای خود به خانه بیاورید. این به شما امکان می دهد کمی از پاریس را با خود نگه دارید!

علاوه بر خریدن چیزهایی برای خود، آوردن شیرینی فرانسوی یا اقلام پاریسی برای دوستان و اقوام ایده فوق العاده ای است. این باعث می شود آنها بدانند که در طول سفر به آنها فکر کرده اید. بنابراین، اگر می‌پرسید کدام اقلام می‌توانند بهترین سوغاتی در پاریس برای بازگرداندن به خانه باشند، این لیست از 15 سوغاتی را که می‌توانید از اینجا بخرید، بررسی کنید.

1. برت فرانسوی

کلاه کلاه دایره ای نرم و با تاج تخت است که یکی از کلاسیک های پاریس است. سوغاتی های کلیشه ای فرانسوی. برت ها اغلب با هنرمندان پاریسی مرتبط هستند. اینها شیک ترین کلاه های پشمی بافتنی هستند که زیبایی و نگاه فکری و همچنین گرم نگه داشتن سر در هوای سرد از ویژگی های آن است. کلاه‌های فرانسوی تقریباً در هر نقطه از شهر موجود هستند و هدیه‌ای دوست‌داشتنی برای بردن به خانه هستند. اینها در رنگهای بی شمار و طرح های مردانه، زنانه و بچگانه هم موجود هستند.

از کجا بخریم؟

 • بوتیک Laulhère: خیابان 14 – 16 Rue du Faubourg Saint Honoré
 • Le Béret français: طبقه ششم گالری لافایت
 • سوغاتی های Faubourg Montmartre: خیابان 24 Rue du Faubourg Montmartre

2. کتاب های مهر شده

Shakespeare and Company یک کتابفروشی مشهور انگلیسی زبان مهاجر است که در نزدیکی نوتردام در کرانه چپ پاریس واقع شده است. این نقطه که از سال 1951 فعالیت می کرد، زمانی محل مهر و موم هنرمندان و نویسندگانی از جمله فیتزجرالد و همینگوی بود. بازدید از این فروشگاه بدون بردن یک کتاب مهر شده با خود ناقص است. فروشگاه هنوز هم جذابیت دنیای قدیم خود را حفظ کرده است. به دلیل انتخاب معتبر کتاب های انگلیسی زبان به طور گسترده ای مشهور است. خرید کتابی که داخل آن مهر فروشگاه باشد، سوغاتی ایده‌آلی برای یک کتاب‌شناس است. علاوه بر این، بسیاری از پوسترهای قدیمی و کارت پستال در اینجا موجود است.

از کجا بخریم؟
شکسپیر و شرکت
: 37 Rue de la Bûcherie, 75005 Paris, France

3. پنیر

بسیاری از مردم، به خصوص کودکان، پنیر و مواد غذایی پنیری را بسیار دوست دارند. قابل توجه است که پنیر در پاریس کمی خاص تر است. با توجه به تنوع پنیرهای موجود، شهر پاریس بی نظیر است. زیرا باید پنیر با کیفیت عالی ارائه دهد. گفته می شود در فرانسه 365 نوع پنیر وجود دارد که به این معنی است که شما در هر روز از سال انواع مختلف پنیر دارید. با این حال، اگر فقط دو یا سه روز در پاریس بمانید، چشیدن همه اینها کمی دشوار به نظر می رسد. با این حال، باید سعی کنید تا آنجا که ممکن است طعم و مزه داشته باشید و انواعی را که دوست دارید برای افرادی که دوست دارید استفاده کنید.

از کجا بخریم؟

 • Fromagerie Laurent Dubois: 47 Ter Bd Saint-Germain, 75005 Paris;
 • La Fermette: 86 Rue Montorgueil, 75002 Paris
 • Alléosse Master Cheesemonger: 13 Rue Poncelet, 75017 Paris

 4. ماکارون فرانسوی

شهر پاریس خانه برخی از محبوب ترین قنادی ها در سراسر جهان است. قابل توجه است که ماکارون یکی از محبوب ترین غذاهای شیرین پس از شیرینی در پاریس و کل کشور است. ماکارون های فرانسوی نرم هستند. کوکی های سبک بر پایه مرنگ که در آن دو پوسته با یک مرکز خامه ای از کره، گاناش یا مربا وجود دارد. در پاریس، این ها به طرز هنرمندانه ای با بهترین مواد ساخته می شوند، که آنها را به یکی از محبوب ترین دسرهای فرانسوی خارجی ها تبدیل می کند. انواع آن می تواند از طعم های معمولی مانند وانیل، شکلات، و غیره متفاوت باشد.

از کجا بخریم؟

 • Ladurée: 21 Rue Bonaparte, 75006 Paris (چندین مکان دیگر در سراسر شهر)؛
 • فروشگاه Pierre Hermé Paris Bonaparte: 72 Rue Bonaparte, 75006 Paris

5. شکلات فرانسوی

شکلات های فرانسوی با داشتن محتوای کاکائو بالاتری نسبت به شکلات های هر کشور دیگری، به طور گسترده به عنوان تعدادی از بهترین ها در سراسر جهان شناخته می شوند. در نتیجه، شکلات‌های سنتی فرانسوی تیره‌تر و برشته‌تر از شکلات‌های سوئیسی یا بلژیکی هستند که شیری‌تر و خامه‌تر هستند. شایان ذکر است، شکلات یکی از لذت‌های اصلی آشپزی پاریس است. زیرا شکلات‌سازهای ماهری زیادی در اینجا وجود دارد. این شکلات ها طعمی غنی، لطیف و لذیذ دارند. شما احتمالاً می توانید انواع شکلات های فرانسوی را در پاریس پیدا کنید و نمی توانید بدون امتحان کردن به خانه برگردید. برخی از اینها را با خود ببرید.

از کجا بخریم؟

 • Edwart Chocolatier-Marais: 17 Rue Vieille-du-Temple, 75004 Paris;
 • Le Chocolate Alain Ducasse: 40 Rue de la Roquette, 75011 Paris

6. شراب

یکی دیگر از موارد موجود در لیست یکی از بهترین سوغاتی ها برای خرید در پاریس، شراب است. شراب ممتاز تقریباً در همه مناطق فرانسه تولید می شود. به همین دلیل است که پرمصرف ترین نوع الکل در این کشور است. محبوب ترین شراب در این کشور از منطقه شراب بوردو می آید. این نماد نهایی فرانسه است. بنابراین ممکن است به عنوان یک سوغات کلیشه در نظر گرفته شود. شایان ذکر است، پاریس دارای تاریخچه پر زرق و برقی از کشت انگور است و دارای چندین فروشگاه شراب است که مجموعه‌ای عالی از شراب‌های فرانسوی و همچنین بین‌المللی را ارائه می‌کنند. که می‌تواند تقریباً هر نوع ذائقه‌ای را خشنود کند و با بودجه‌های مختلف مطابقت داشته باشد.

از کجا بخریم؟

 • Les Caprices de l’Instant: 12 Rue Jacques Cœur, 75004 Paris;
 • La Cave du Sénat: 16 Rue de Vaugirard, 75006 Paris

7. خردل

یکی از رایج ترین چاشنی قابل توجه در جهان خردل است. شایان ذکر است، فرانسه از اواخر قرون وسطی مرکز تولید خردل بود و هیچ خردل استاندارد سوپرمارکتی نمی تواند از خردلی که در فرانسه می گیرید پیشی بگیرد. خردل دیژون (Moutarde de Dijon) خردل سنتی فرانسه است که با دانه‌های خردل درست می‌شود. همچنین، می‌توانید انواع دیگری از خردل را در پاریس پیدا کنید. از جمله خردل دیژون با طعم قوی‌تر و خردل عسلی با طعم شیرین تر. مطمئناً یکی از انواع ترکیبات سرگیجه‌آور خردل را پیدا خواهید کرد که با ترجیح شما برای یک سوغاتی منحصر به فرد مطابقت دارد.

از کجا بخریم؟
Boutique Maille:
 6 Pl. de la Madeleine, 75008 پاریس, فرانسه

8. شامپاین

شادترین نوشیدنی الکلی در فرانسه شامپاین است. در همه جای فرانسه و در سراسر جهان مصرف می شود. نام این نوشیدنی ‘شامپاین’ زیرا از منطقه شامپاین در شمال فرانسه می آید. که در جهان به دلیل تولید شراب های سفید گازدار ساخته شده از انگور شاردونه، پینو نوآر و انگور Meunier مشهور است. می توانید یک بطری شامپاین را برای به اشتراک گذاشتن با عزیزان خود برای جشن گرفتن اوقات خوش بردارید یا به سادگی خود را با این بطری گازدار پذیرایی کنید. شما می توانید جعبه های هدیه شامپاین و جعبه های هدیه حاوی یک بطری شامپاین فرانسوی با کیفیت بالا را در فروشگاه ها پیدا کنید.

از کجا بخریم؟

 • غار Dilettantes à Champagne: 22 Rue de Savoie, 75006 Paris;
 • شامپاین A.Laurans: 42 Av. de Breteuil, 75007 پاریس, فرانسه

9. عطرهای فرانسوی

در میان بسیاری از چیزهای مختلف برای خرید در پاریس، یکی از بهترین گزینه های هدیه عطر فرانسوی است. فرانسه سابقه طولانی در ساخت عطر دارد و عطرهای فرانسوی به خاطر رایحه های باکیفیت خود در سراسر جهان شناخته شده اند. نکته قابل توجه، علاوه بر این، پاریس از قرون وسطی مرکز سنت عطرسازی بوده و خانه عطرسازان مشهور مختلف است. هر زمان که از این عطرها استفاده کنید، این عطر شما را به شهر عشق بازمی گرداند. می‌توانید مارک‌های کلاسیک فرانسوی مانند Guerlain و Fragonard را انتخاب کنید یا از یک عطرفروشی محلی به دنبال یک عطر شخصی‌شده بروید تا یک هدیه معطر را پس بگیرید.

از کجا بخریم؟

 • Fragonard Boutique Francs Bourgeois: 51 Rue des Francs Bourgeois, 75004 Paris;
 • La Maison Guerlain: 68 خیابان شانزه لیزه، 75008 پاریس، فرانسه

10. صابون های فرانسوی

از قرون وسطی، صابون ها به طرز ماهرانه ای در فرانسه ساخته شده اند. صابون‌های آسیاب شده فرانسوی که با روش‌های سنتی ساخته می‌شوند، بهترین کیفیت را دارند. این صابون های مجلل دست ساز صاف هستند. ماندگاری طولانی، بدون هیچ گونه ناخالصی. شما با صابون‌های فرانسوی فراوانی از سراسر فرانسه روبرو خواهید شد. از جمله صابون‌های همیشه محبوب پروونس و مارسی که حتی در آب سخت بدون زحمت کف می‌کنند. این عطرها در رایحه‌های مختلفی از جمله فرانسوی کلاسیک، گل رز، پرتقال (مرکبات)، شیر و غیره موجود هستند. بیشتر. ارجح ترین گونه ها، صابون های شکوفه پرتقال و شیر هستند.

از کجا بخریم؟

 • صابون & شهر: 75 rue du Faubourg Saint-Martin، 75010 Paris;
 • L’Occitane en Provence: خیابان شانزلیزه 84، 75008 پاریس
 • خانه صابون مارسی: 77 Rue de la Verrerie, 75004 Paris, France

11. روسری

پاریس به دلیل مد خود مشهور است و یکی از بهترین لوازم جانبی لباس برای خرید در اینجا روسری فرانسوی است. بنابراین، چرا یک روسری فرانسوی برای خود نخرید؟ می توانید شیک بپوشید. روسری های فرانسوی همه کاره به روش های مختلف. چه به دنبال روسری ابریشمی زنانه باشید و چه روسری ضخیم‌تر برای زمستان. پاریس دارای طیف گسترده‌ای از روسری‌ها است که برای هر بودجه‌ای مناسب هستند. در زمستان شما را گرم نگه می دارد و در عین حال ظاهر شیک پاریسی را به رخ می کشد. به خصوص افرادی که برند هرمس را دوست دارند می توانند برای خرید روسری های ابریشمی خود به فروشگاه پرچمدار پاریس مراجعه کنند.

از کجا بخریم؟

 • دیوالی (چندین مکان در سراسر پاریس)
 • Galeries Lafayette Haussmann: 40 Bd Haussmann, 75009 Paris;
 • هرمس: 24 rue du faubourg Saint-Honoré, 75008 Paris

12. کیف های دست ساز

فرانسه با سبک و ظرافت، و کشوری برای تولید برخی از بهترین لباس ها و لوازم جانبی مد روز. قابل توجه است که کیف های دست ساز چیزهای ایده آلی برای خرید به عنوان سوغات در پاریس هستند. در اینجا، کیفیت چرم درجه یک، و ساخت بی عیب و نقص است. در اینجا کیف های دستی چرمی تمام دانه را در طرح های متنوع پیدا خواهید کرد. این کیف‌ها با بودجه‌های متفاوتی در دسترس هستند. از برخی از کیف‌های بسیار مقرون به صرفه گرفته تا کیف‌های دستی لوکس بسیار باکیفیت که کمی گران هستند.

از کجا بخریم؟

 • Les Ateliers Auguste: 8 Rue de Turenne, 75004 Paris;
 • Brontibay: 13 Rue La Fayette, 75009 Paris, France

13. چاقوی فرانسوی

اگر می‌خواهید یک ابزار تولید فرانسوی به عنوان هدیه بخرید، بدون هیچ فکری به سراغ چاقوی Opinel بروید. چاقوهای اوپینل، چاقوهای جیبی تاشو با دسته چوبی هستند که نماد تاج دست روی تیغه آن، نشان دهنده حرکت ساخت فرانسه است. در کارهای خانه و همچنین اگر در گردش برای پیک نیک یا کمپینگ هستید بسیار مفید است. تیغه‌های اوپینل به خوبی زمین‌بندی شده‌اند تا کار برش را بسیار راحت کند. این‌ها در اندازه‌ها، رنگ‌ها و قیمت‌های بسیار متنوعی عرضه می‌شوند تا یک هدیه ایده‌آل بسازند، به‌ویژه برای کسانی که عاشق آشپزی یا ابزار آشپزخانه هستند.

از کجا بخریم؟

 • Coutellerie du Marais: 6 Rue du Pas de la Mule, 75003 Paris;
 • E. دهیلر: 18-20 Rue Coquillière, 75001 Paris, France

14. ماکت برج ایفل

یکی دیگر از محبوب ترین سوغات کلیشه ای، ماکت برج ایفل، نمادین ترین مکان دیدنی پاریس است. این یک سوغات رایج است، اما این بدان معنا نیست که باید از آن صرف نظر کرد. شما می توانید تجربه و مناظر زیبای خود از شهری را که در برج ایفل دیدید همراه با هدیه دادن این ماکت با اقوام خود به اشتراک بگذارید. شما می توانید جاکلیدی برج ایفل کوچک یا نمایشگاه های بزرگ و دقیق از برج ایفل را با پایه یا بدون پایه خریداری کنید. این ماکت های بزرگ شما را به یاد لحظات خوش گذراندن شما در پاریس می اندازد.

از کجا بخریم؟

 • Parici: 52 Rue Mouffetard, 75005 Paris;
 • فروشگاه سوغاتی: 86 Blvd Marguerite de Rochechouart, 75018 Paris, France

15. مخلوط شکلات داغ

حتماً در سفر به این شهر به یکی از کافه های متعدد پاریس رفته اید و کاکائو داغ خوشمزه ای (مخصوصاً اگر فصل زمستان باشد) خورده اید. در میان معروف ترین کافه ها و شیرینی‌فروشی‌های این شهر، چای‌خانه آنجلینا به خاطر شکلات داغش معروف است. به عنوان دنج سوغاتی لذیذ پاریس، میکس هات چاکلت آماده را می توانید از این کافه برای بردن به خانه بخرید. فقط باید آن را در خانه گرم کنید و در یک روز سرد از طعم آن لذت ببرید. همچنین، می‌توانید تجربیات سفر پاریس خود را با اقوام خود به اشتراک بگذارید. دوستان نزدیک، این مخلوط شکلات داغ فرانسوی را برای آنها سرو یا هدیه می دهند. این طعم منحصر به فرد پاریسی باعث لبخند زدن آنها خواهد شد.

از کجا بخریم؟
Angelina Paris Rive Gauche:
 108 rue du Bac, 75007 Paris, France

در حالی که در حال لذت بردن از یک زمان شگفت انگیز در پاریس هستید، ممکن است بخواهید خاطره ای را با خود ببرید. چیزی که مدام شما را در مورد زمان شگفت انگیزی که در آنجا گذرانده اید یادآوری می کند! قابل ذکر است که در پاریس چیزهای زیادی برای خرید وجود دارد. شما از انتخاب ها غافل خواهید شد، بنابراین انتخاب یکی یا انتخاب برخی برای عزیزانتان برای بردن به خانه می تواند گیج کننده باشد. بنابراین، هنگام برنامه ریزی برای سفر به پاریس، باید سعی کنید از قبل ایده های سوغاتی در پاریس را مرور کنید. موارد ذکر شده در بالا برخی از بهترین چیزها برای خرید به عنوان سوغاتی پاریس هستند. بنابراین، می‌توانید آن‌هایی را انتخاب کنید که به نظرتان مناسب‌ترین یادگاری هستند که خاطرات شیرین سفرتان به پاریس را به‌خوبی به یاد می‌آورند!

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هر سوغاتی که باید پیش از سفر به پاریس بشناسید را مرور کردیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای پاریس باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به پاریس قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود