سنت پترزبورگ، خانه میراث تزار

درحالی که سنت پترزبورگ امروز دومین شهر مهم و پرجمعیت روسیه است، زمانی مرکز قدرت سیاسی این کشور بود. پایتخت تزاری روسیه هنوز هم میراث باشکوه این سلسله است که در موزه ها، باغ ها و بسیاری از کاخ های خیره کننده منعکس شده است. با ساوش مگ همراه شوید تا به مطالعه این شهر بپردازیم.

شهر سنت پترزبورگ تاریخ امپراطوری روسیه را به کمال میرساند. چند روزی را که در اینجا سپری کنید، متوجه عظمتی خواهید شد که تزارها برای دو قرن طولانی بر این سرزمین وسیع حکومت کردند. هزاران موزه در سرتاسر کشور وجود دارد که بیشتر آنها در ساختمان های امپراطوری قرار دارند و جنبه های مختلف تاریخ روسیه را به نمایش میگذارند. به عنوان مثال، موزه هرمیتاژ یکی از بهترین موزه های هنری جهان است که در مجموع 6 ساختمان اصلی را اشغال میکند. ساختمان اصلی موزه آرمیتاژ، کاخ زمستانی، در واقع محل سکونت تزارها بوده و یک سازه کاملا عظیم در میدان قصر، روبه روی میدان سرخ سنت پترزبورگ است.

همچنین چندین کلیسا و کلیسای جامع خیره کننده در سراسر شهر وجود دارد که محبوب ترین آنها کلیسای جامع سنت اسحاق و کلیسای جامع تاریخی نجات دهنده خون ریخته شده است که امروزه به عنوان موزه نیز عمل میکند. کاخ کاترین در حومه شهر یکی دیگر از جاذبه های بسیار معروف است و جزئیات و شکوه این کاخ مطمئنا شما را شگفت زده خواهد کرد! و همین را میتوان در مورد کاخ پیترهوف نیز گفت، مجموعه ای کامل از آثار خیره کننده معماری. در طول تابستان، شهر به معنای واقعی کلمه هرگز نمیخوابد. شهرت جهانی شب های سفید به این معنی است که خورشید به سختی یک ساعت در شب غروب میکند و دوباره طلوع میکند. سنت پترزبورگ واقعا مکانی برای بازدید در این ماه هاست و کاملا پر انرژی است.

5 دلیل اصلی برای بازدید از سنت پترزبورگ

1. موزه آرمیتاژ/کاخ زمستانی: این موزه با بیش از 3 میلیون نمایشگاه یکی از بزرگترین موزه های جهان است. آثار هنری بی شماری از استادان بزرگ دارد و خود ساختمان موزه نیز فوق العاده است.

2. اپرا و باله: دیدن یک نمایش اپرا یا باله در تئاتر ماریینسکی یکی از لذت های عالی شهر است..

3. تورها و رستوران های پشت بام: هیچ برجی در سنت پترزبورگ وجود ندارد، بنابراین برای داشتن بهترین مناظر باید یک تور پشت بام داشته باشید یا در یکی از رستوران های پشت بام غذا بخورید.

4. تورهای کانال: یک راه آرام تر برای دیدن بهترین های شهر و لذت بردن از آن، کانال های آن است.

5. معماری: این شهر دارای معماری شگفت انگیزی است و تنها قدم زدن در مرکز تاریخی به شما امکان لذت بردن از برخی از باشکوه ترین ساختمان ها را میدهد.

در سنت پترزبورگ چه باید کرد؟

1. موزه آرمیتاژ

موزه ای به یادماندنی که در میان 6 ساختمان در خاکریز قصر واقع شده است. این موزه یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موزه های هنر و فرهنگ در جهان است که مجموعه ای بیش از 3 میلیون آیتم دارد.

2. کلیسای نجات دهنده در خون ریخته شده

این کلیسای تاریخی در محلی که اسکندر دوم به طور مرگبار زخمی شد ساخته شده است و یک منظره کاملا دیدنی است.

3. کلیسای جامع سنت اسحاق

کلیسای جامع سنت اسحاق با معماری خیره کننده روسی بیزانسی و گنبدی کاملا طلایی، بزرگترین کلیسای ارتدکس در جهان است. امروزه به عنوان کلیسای جامع و موزه عمل میکند.

4. کاخ زمستانی

کاخ امپراطوری سنت پترزبورگ و اقامتگاه تزارها، امروزه ساختمان اصلی موزه آرمیتاژ است.

5. موزه دولتی روسیه

این موزه یکی از بزرگترین مجموعه های هنرهای زیبای روسیه را در خود جای داده است که رقیب گالری ترتیاکوف در مسکو است.

6. میدان قصر

این میدان بزرگترین میدان عمومی سنت پترزبورگ است و کاملا مانند میدان سرخ مسکو با مجموعه ای از سازه ها و رویدادهای بسیار مهم مزین شده است.

7. کاخ کاترین

کاخ کاترینیک قطعه کاملا مسحورکننده از زیبایی معماری است که در 30 کیلومتری جنوب شهر در تاسرسکوئه قرار دارد و یکی از برترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ است.

8. کاخ پیترهوف

کاخ پیترهوف مجموعه بزرگ و واقعا باشکوهی از کاخ ها، باغ ها و فواره هاست که توسط پیترکبیر ایجاد شد و توسط تزارهای بعدی گسترش یافت و آنرا به یک سایت میراث جهانی تبدیل کرد.

9. تئاتر مارینسکی

تئاتر مارینسکی به طور رسمی در سال 1860 افتتاح شد و میزبان شرکت های باله، اپرا و ارکستر مارینسکی است.

10. کلیسای جامع کازان

این کلیسای جامع که به عنوان کلیسای جامع بانوی کازان نیز شناخته میشود، یک کلیسای جامع باشکوه است که در آغاز قرن نوزدهم ساخته شده است.

11. رودخانه نوا

رودخانه نوا بخشی نمادین از چیدمان سنت پترزبورگ است. خاکریزهای آن پایه و اساس بسیاری از جاذبه ها هستند و قایق سواری روی رودخانه مناظر فوق العاده ای را ارائه میدهد.

12. باغ تابستانی

این منطقه باغ باشکوهی است که توسط خود پیترکبیر در سال 1704 طراحی شد.

برترین فعالیت ها و جاذبه های سنت پترزبورگ

  • راهنمایان محلی خصوصی انگلیسی زبان در سنت پترزبورگ
  • قایق اردک و کایاک برای شکار و ماهیگیری
  • تئاتر آرمیتاژ – تئاتر باله امپراتوری در کاخ زمستانی
  • باله دریاچه قو – یکی از نمادهای هنر روسیه
  • تورهای ایستاده پادلبورد
  • نقاشی های هنرمندان برتر روسیه
  • جشنواره فیلم شب های سفید
  • گشت و گذار در شهر با اتوبوس های دو طبقه
  • اجاره دوچرخه و مرکز تور در پترهوف
  • پارک آبی فلورایدر

چه زمانی باید از سنت پترزبورگ دیدن کرد؟

سنت پترزبورگ ممکن است در زمستان بسیار سرد شود. نور روز نیز کوتاه و کمتر از شش ساعت است. تابستان ها مرطوب و گرم است اما بهار شاید  بهترین تعادل خشک و خنک باشد.

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان ارائه دهنده بهترین نرخ تورهای سنت پترزبورگ در این زمان است.

چگونه به اطراف سنت پترزبورگ برویم؟

حمل و نقل عمومی: سنت پترزبورگ دارای یک سیستم متروی عظیم با قطارهای مکرر و کرایه ثابت 35 روپیه است. اتوبوس و اتوبوس های واگن برقی از 30 روبل هزینه دارند.

تاکسی: تاکسی ها فراوان هستند اما مراقب کلاهبرداری ها باشید. کرایه اولیه 200 روپیه و سپس 30 روپیه در هر مایل است.

ماشین: رانندگی در سنت پترزبورگ در داخل شهر نسبتا بدون دردسر است و کرایه ماشین به طور گسترده از حدود 3000 روپیه در دسترس است.

اطلاعات ضروری سنت پترزبورگ

اختلاف ساعت با تهران00:30 –
زبان رسمیروسی
واحد پول رسمیروبل روسیه
شماره اضطراری112
مذهبمسیحیت

اطلاعات بیشتر در مورد سنت پترزبورگ

مبادله پول در سنت پترزبورگ: باجه های صرافی به راحتی در سراسر شهر در تمام مناطق تجاری و همچنین فرودگاه قرار دارند. در واقع تبدیل ارز در شهر چندان آسان نیست و همیشه بهتر است دلار و یورو داشته باشید؛ زیرا سایر ارزها به راحتی پذیرفته نمیشوند. همچنین هر زمان که قصد مبادله ارز را دارید، پاسپورت خود را همراه داشته باشید.

خرید در سنت پترزبورگ: سنت پترزبورگ دارای مناطق مختلف خرید محبوب است. چندین برند بین المللی، فروشگاه های سوغاتی، فروشگاه های صنایع دستی و فروشگاه های دپارتمان را خواهید دید. برخی از محبوب ترین فروشگاه ها در امتداد خیابان نوسکی قرار دارند که یک مرکز خرید است. مراکز خرید گالریا یکی از پربازدیدترین آنهاست. خیابان بولشوی مکان دیگری است که خریداران زیادی را از سراسر شهر جذب میکند.

زبان سنت پترزبورگ: روسی اولین زبانی است که در سنت پترزبورگ صحبت میشود. انگلیسی نیز صحبت میشود؛ اما بیشتر در میان جوانان؛ چرا که در مدارس و کالج ها تدریس میشود.

 آداب روسیه: مردم در سنت پترزبورگ به طور کلی بیش از حد مودب یا لذت بخش نیستند. گفتن متشکرم یا متاسفم زیاد، مثلا در یک رستوران ممکن است یک یا دو نگاه را به خود جلب کند. وقتی صحبت از لباس پوشیدن به میان می آید، مثل همیشه بهتر است هر زمان که بیرون هستید، هوشمندانه لباس بپوشید. در احوالپرسی با افراد جدید به دست دادن بسنده کنید.

پس از همه اینها به خوبی میتوانید تصور کنید که سفر به این شهر چه چیزی را به همراه دارد! به راستی سفری به تاریخ بزرگ امپراطوری روسیه!

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به سنت پترزبورگ بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای سنت پترزبورگ باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به سنت پترزبورگ قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود