جشن سنت روزالیا

جشن سنت روزالیا که به قول ایتالیایی ها U Festinu نیز شناخته میشود، هرساله از 10 تا 15 ژوئیه در پالرموی ایتالیا برگزار میشود. این یک تعطیلات عمومی منطقه ای است که از سنت روزالیا که در سیسل با نام “لا سانتوزا” نیز شناخته میشود، به عنوان قدیس حامی خود احترام میگذارد.

این جشن شش روز طول میکشد و شامل انواع رویدادهای منحصر به فرد است. نکات برجسته جشن ها شامل رژه با غذای فراوان در 14 ژوئیه و مراسم عشای ربانی در 15 ژوئیه است که در آن یک کوزه نقره ای با یادگارهای سنت روزالیا حمل میشود و در نهایت توسط اسقف اعظم پالرمو برکت داده میشود.

تاریخچه جشن سنت روزالیا

روزالیا سینیبادی در سال 1126 در پالرمو از پدر و مادری اشرافی به دنیا آمد. پدرش کنت راجر اول بود. او چندین بار تلاش کرد تا دخترش ازدواج کند، اما دختر هربار نپذیرفت. در عوض، او یک مسیحی متدین شد و خود را در صومعه ای محبوس کرد. با این حال، مانند آنچه در دادگاه بود، او متوجه شد که شایعات و حسادت بیش از حد در صومعه وجود دارد؛ بنابراین او گوشه نشین شد.

او در غار پدرش در کوه پلگرینو زندگی میکرد، جایی که در سال 1166 درگذشت. تصمیم گرفت به عشق پروردگارش عیسی مسیح در این غار زندگی کند. او در طول زندگی اش به خاطر فداکاری اش مورد تحسین قرار گرفت و با معجزات معدودی مرتبط بود؛ اما هنوز در صف تبدیل شدن به یک قدیس نبود.

تقریبا 500 سال بعد، در سال 1624، هنگامی که ایتالیا توسط طاعون سیاه ویران میشد، او در رویاهای مردم ظاهر شد. یک زن بیمار، یک شکارچی و یک تاجر صابون از پالرمو که استخوان هایش را به او نشان داد و به او گفت که آنها را در شهر رژه دهد. طاعون پس از سه بار انجام آن متوقف شد. برای معجزه نجات شهر، آنها نام سنت روزالیا را در 15 ژوئیه 1625 به شهادت روم اضافه کردند. او قدیس حامی پالرمو شد و یک پناهگاه در غار که بقایای او کشف شد، ساخته شد.

جشن فعالیت های سنت روزالیا

1. از پناهگاه سنت روزالیا دیدن کنید

این مکان که در کنار یک دیوار صخره ای سنگی در کوه پلگرینو قرار دارد، یک مکان زیارتی برای افراد مذهبی و گردشگران است. در سال 1787، گوته از این مکان بازدید کرد و این مکان را به عنوان “مکانی که برای فروتنی قدیس شایسته تر از جشن های مجللی است که برای بزرگداشت  بازنشستگی او از جهان برگزار میشود” توصیف کرد.

2. در جشن شرکت کنید

در شب 14 ژوئیه، مجسمه روزالیا در پالرمو بر روی ارابه ای عظیم و پیچیده به شکل قایق که هرسال متفاوت ساخته میشود، رژه رفت. توسط گاوها کشیده میشود و رقصندگان رنگارنگ آن را همراهی میکنند. آنها مسیری پر از اشاره به درد را دنبال میکنند که با نمایش بزرگ آتش بازی به اوج خود میرسد. بسیاری از غذاهای سنتی ایتالیایی نیز در این مراسم سرو میشود.

3. به توده بروید

در 15 ژوئیه، بقایای مقدس در یک کوزه نقره ای در اطراف شهر حمل میشود و به افتخار او مراسم توده هایی برگزار میشود. در پایان، کوزه به کلیسای جامع برمیگردد و توسط اسقف اعظم پالرمو متبرک میشود.

دلایل محبوب بودن جشن سنت روزالیا

1. درس گرفتن از ایمان سنت روزالیا

اگر شما یک فرد مذهبی هستید، احتمالا او به شما الهام خواهد بخشید. پناهگاه او بهترین مکان برای بازدید افرادی است که این اعتقادات را دارند.

2. زمان جشن گرفتن زندگی و سلامتی

گفته میشود که به لطف معجزه سنت روزالیا، پالرمو از طاعون نجات یافت. میتوانیم جشن را جشنی برای اینکه بتوانیم یک روز بیشتر زندگی کنیم در نظر بگیریم.

3. بهانه ای برای بازدید از پالرمو

شاید شما توریستی باشید که فقط دراین روزها به خاطر جشن میخواهید از آن بازدید کنید. اما پالرمو چیزهای زیادی برای ارائه دارد! پالرمو دارای یک سالن اپرا، ساحل و یک قصر است.

5 حقیقت شگفت انگیز درباره پالرمو

1. یکی از پرجمعیت ترین شهرهای ایتالیا

جمعیت آن بیش از 650000 نفر تخمین زده میشود و ششمین شهر پرجمعیت ایتالیا است.

2. یکی از گرم ترین شهرهای اروپا

پالرمو به لطف موقعیت جنوبی، سیستم آب و هوایی محلی و نزدیکی به آفریقا، سالانه بیش از 2500 ساعت نور خورشید را تجربه میکند.

3. خانه بزرگترین اپرای ایتالیا

تئاتر ماسیمو برای 3000 نفر در سالن خود طراحی شده است و یکی از بزرگترین تئاترهای اروپا است.

4. نماد وضعیت دخمه های آن

زمانی که راهبان در گورستان خود با کمبود فضا مواجه شدند و آرزو داشتند جان افراد مهم و مرفه را حفظ کنند، کاتاکومب دی کاپوچینی را ساختند که اکنون بیش از 8000 جسد را در خود جای داده است.

5. دارای یکی از بزرگترین بنادر

بندر پالرمو بیش از 2700 سال قدمت دارد و هرساله به بیش از دو میلیون مسافر و حدود پنج میلیون تن بار خدمت رسانی میکند و آن را به یکی از بنادر دریای مدیترانه تبدیل میکند.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید در مورد جشن سنت روزالیا بدانید را شرح دادیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای پالرمو باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به پالرمو قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود