بایدها و نبایدهای وان – ( پیش از سفر بدانید )

اکثر افراد به خاطر خرید به وان ترکیه سفر می کنند ولی ما در بایدها و نبایدهای وان به شما اثبات می کنیم که سفر به این شهر دلایل زیادی می تواند داشته باشد.

1. خرید، خرید، خرید!

اولین مورد از بایدها و نبایدهای وان مراکز خرید آن است. گفتیم که وان به مراکز خریدش معروف است و اکثر ایرانیان به این علت به آن سفر می کنند. مرکز خرید آتایوس سیلور، مرکز خریدAVM، مرکز خرید تورکوآز، مرکز خرید آیدین پریهان، خیابان جمهوریت، بازار سنتی و قدیمی وان و بازار روسی ها از مهمترین مراکز خرید وان هستند.

مرکز خرید آیدین پریهان

2. بدون ویزا با ماشین سفر کنید!

بهترین راه رسیدن به مقصد همیشه هواپیما نیست. برای سفر به وان شما می توانید از خودروی شخصی تان استفاده کنید و از طریق مرز رازی به ترکیه وارد شوید که البته پیش زمینه هایی از جمله کسب گواهینامه ی بین المللی رانندگی دارد که باید طی کنید.

پایانه مرزی رازی

3. کمی زبان ترکی یاد بگیرید!

مردم ترکیه معمولا انگلیسی نمی توانند صحبت کنند پس خوب است شما چند جمله ی مهم ترکی را یاد بگیرید تا به مشکل برنخورید.

4. بهترین زمان سفر!

آب و هوای وان کوهستانیست به طوری که در زمستان سرد و برفی و در تابستان گرم و خشک است ولی گرمای آن هم معتدل است پس بهترین زمان سفر به وان را می توان بهار و تابستان دانست.

طبیعت وان

5. تفریح در کنار خرید!

طبق مقدمه ی مطلب درست نیست که همه ی وقتتان را صرف خرید و گشتن در بازارها کنید و نباید از اماکن تفریحی وان غافل شوید. شهربازی لونا پارک گولی وان، پارک آبی چاغداش، پارک کورتولوش، پارک آبی ساحلی دیوان و ایپک پارک (خانه وارونه) از جمله اماکن تفریحی وان هستند.

ایپک پارک(خانه وارونه)

6. سرگرمی های شبانه فراموش نشود!

وان پر است از تفریحات و سرگرمی های شبانه که اصلا نباید از دست بدهید. اگر به دنبال یک شب آرام و به دور از هیاهو هستید می توانید به کافه یا چایخانه بروید و به یک قهوه خودتان را دعوت کنید. حال اگر کمی هیجان می خواهید باید به باشگاه های شبانه یا رستوران های موسیقی زنده بروید.

کلوپ شبانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود