بایدها و نبایدهای قزاقستان – ( پیش از سفر بدانید )

آکتائو یکی از مهمترین شهرهای قزاقستان و یکی از جدیدترین مقاصد گردشگریست. لازمه ی یک سفر نکاتیست که می توان با دانستن آنها، تجربه ی لذت بخش تری را رقم زد. پس با ما همراه باشید با بایدها و نبایدهای قزاقستان.

1. آیا قزاقستان ویزا میخواهد؟

آنچه به عنوان اولین نکته از بایدها و نبایدهای قزاقستان اهمیت دارد، لغو ویزای توریستی این کشور برای ایرانیان است به طوری که شما می توانید حداکثر 14 روز در قزاقستان بدون ویزا اقامت داشته باشید. چنانچه قصد اقامت بیش از این مدت را دارید باید برای ویزای 30 روزه اقدام کنید.

زنان قزاقستانی

2. حمل و نقل عمومی!

مانند بسیاری از کشورهای دیگر، در قزاقستان نیز هزینه ی حمل و نقل عمومی بسیار به صرفه تر از تاکسی است. برای جابجایی میان شهرهای قزاقستان نیز می توانید از قطار استفاده کنید.

3. بهترین زمان سفر به قزاقستان!

به دلیل نزدیکی قزاقستان به روسیه و نواحی شمالی، این کشور بسیار سرد است پس زمستان را برای سفر توصیه نمی کنیم. بهترین زمان سفر را می توان اواخر بهار و اوایل تابستان دانست.

آلماتی قزاقستان

4. جاذبه های قزاقستان را از دست ندهید!

اگر به دنبال تفریح هستید قزاقستان گزینه ی مناسبی برای شماست. شما می توانید در شهر آکتائو انواع تفریحات آبی را تجربه کنید یا به بایکونور رفته و از ایستگاه فضایی روس ها بازدید کنید. همچنین دره تورگن، شهر سمیی، دریاچه کیندی و شکار عقاب در صحرا از جاذبه های گردشگری شهر آلماتی هستند.

دریاچه کیندی

5. بهشت عاشقان غذاهای گوشتی!

اگر غذاهای گوشتی را می پسندید، قزاقستان بهترین مقصد برای شماست. قزاقی ها علاقه ی خاصی به غذاهای گوشتی دارند و اکثر غذاها توسط افراد محلی تهیه می شوند که به همین علت از کیفیت مطلوبی برخوردارند.

غذای مخصوص قزاقستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود