بایدها و نبایدهای مالدیو – ( پیش از سفر بدانید )

با ما همراه باشید با معرفی بایدها و نبایدهای مالدیو، بهشت عشاق و جزیره ای زیبا در اقیانوس هند که سفر به آن می تواند تا مدت ها تاثیر شگرفی بر شما بگذارد.

1. پوشش مناسب!

با این که حجاب در مالدیو معنا و مفهومی ندارد ولی بهتر است در سواحل مالدیو لباس آزاد و راحت بپوشید و در بافت سنتی و محلی آن لباس های پوشیده بر تن کنید.

2. دست زدن به مرجان های صورتی مالدیو ممنوع!

از مهم ترین بایدها و نبایدهای مالدیو، قوانین مربوط به محیط زیست آن است. یکی از این قوانین ممنوعیت دست زدن به مرجان های صورتی و به طور کلی موجودات زیر آب می باشد.

3. صبحانه های مالدیو را از دست ندهید!

صبحانه های مالدیو بسیار محبوب اند پس پیشنهاد می شود حتما امتحان کنید. در هتل های لوکس می توانید صبحانه ی خود را به صورت سینی شناور بر روی آب میل کنید.

صبحانه های مالدیو

4. حتما لباس گرم هم به همراه داشته باشید!

آب و هوای مالدیو غیر قابل پیشبینی و برخی از روزهای سال شاهد بارش های سنگینی می باشد. توصیه می شود یک کت یا بارونی نیز همراه وسایل خود داشته باشید.

5. مراقب هزینه های پنهان باشید!

خیلی از مردم تصور می کنند مالدیو مقصدی برای پولداران است که اصلا اینجور نیست. شما می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. بررسی قیمت خوراکی ها در منوها، مالیات بر اجاره تجهیزات، جلسات اسپا و موارد دیگر در اقامتگاه های لوکس را فراموش نکنید.

6. تا می توانید از جزایر زیادی دیدن کنید!

مالدیو تعداد بسیار زیادی جزیره دارد که هر یک جذابیت خاص خودش را دارد. شما می توانید یک اقامتگاه ثابت برای خود رزرو کنید و با استفاده از قایق به جزیره های دیگر هم سر بزنید.

7. روپیه یا دلار!

واحد پول مالدیو روپیه است ولی به دلیل توریستی بودن آن تقریبا در بیشتر جاها دلار را از شما می پذیرند.

روپیه واحد پول مالدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود