ازمیر، مروارید دریای اژه

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه (پس از استانبول و آنکار) و دومین بندر بزرگ ترکیه است. این یک کلان شهر مدرن با یک مرکز شهر توسعه یافته و شلوغ است که توسط یک خلیج بزرگ احاطه شده است. ازمیر که در ساحل دریای اژه قرار دارد، به خاطر سواحل و ورزش های آبی شهرت دارد.

ازمیر یکی از شهرهایی است که تقریبا 4000 سال قدمت دارد. این یکی از قدیمی ترین شهرهاست که از 8500 سال قبل به طور مداوم مسکونی شده است. مرکز اصلی شهر که قبلا اسمیرنا نامیده میشد، میدان کنارک است. در کنار ساختمان ها و مراکز خرید مدرن قرار گرفته است که با سقف های سنتی با کاشی کاری های قرمز، مساجد و کلیساهای قدیمی در هم آمیخته است. با توجه به قدمت این شهر، ازمیر به دلیل آتش سوزی بزرگ دهه 1920، مکان های تاریخی زیادی ندارد.

ازمیر دروازه ای برای ورود به دنیای مدرنیته و سنت است. این شهر بیشتر سبک زندگی اروپایی دارد و تصور کمی از این که یکی از شهرهای برتر ترکیه است را ایجاد میکند. ازمیر در فصل بهار مانند یک نقاشی با گل های سنبل شکوفه و درختان سرسبز تزئین میشود. این شهر همچنین به عنوان شهری که در آن خورشید هرگز غروب نمیکند، شناخته میشود. زیرا در طول سال آفتاب فراوانی دریافت میکند.

کارهایی که باید در ازمیر انجام دهید

1. آگورای تاریخی ازمیر را کاوش کنید

موزه فضای باز آگورا یا آگورا اسمیرنا ویرانه های بازار و مرکز شهر یونان و روم باستان را در خود جای داده است. این آگورا در ازمیر ترکیه قرار دارد و یکی از بهترین آگوراهای حفظ شده در جهان است. این مکان تاریخی به خاطر ساختارهای فرسوده، گرافیتی ها، نقاشی ها و کتبیه هایش شناخته شده است.

2. از بازار کمرالتی خرید کنید

بازار کمرالتی بازاری قدیمی و پر جنب و جوش، منطقه ای پر جنب و جوش در شهر است که به خاطر عتیقه فروشی ها و فروشگاه های زیبا شهرت دارد. این بازار در منحنی خیابان آنافارتالار قرار دارد و از میدان کوناک تا آگورا باستانی امتداد دارد. بازار کمرالتی که در قرن هفدهم تاسیس شد، فروشگاه های مختلف، کافه ها، کارگاه های صنعتگران محلی، باغ های چادی، مساجد و سایر مکان های عبادت را در خود جای داده است.

3. میدان کوناک

میدان کوناک یک میدان عمومی شلوغ است که در منطقه کوناک واقع شده است. این شلوغ ترین بخش شهر است. زیرا محل ملاقات مشترک بسیاری است. این میدان که توسط گوستاو ایفل طراحی شده است، به خاطر ساختمان های دولتی، فروشگاه ها، رستوران ها و کافه ها شهرت دارد.

4. در برج ساعت ازمیر عکس بگیرید

برج ساعت ازمیر یک برج ساعت کلاسیک است که در میدان کوناک واقع شده است. این نقطه عطف کانونی شهر است که دارای معماری عثمانی است. این برج در کنار دریا و بازار قرار دارد و به پیاده روی در اواخر عصر شهرت دارد. همچنین این منطقه دارای محیطی تمیز است و برای عکاسی بسیار عالی است.

زبان ازمیر

درحالی که بیشتر در اطراف شهر افرادی را خواهید دید که به زبان ترکی صحبت میکنند، برخی نیز هستند که عربی را نیز میدانند. از آنجایی که این مکان یک مکان توریستی مهم است، افراد انگلیسی زبان را نیز خواهید یافت.

تاریخ ازمیر

اینجا شهری است که در میان اکثر تمدن های باستانی به عنوان منبع مدرنیزاسیون شده است. این مکان قبلا اسمیرنا نامیده میشد و در جزیره ای در خلیج قرار داشت. ازمیر از 3000 سال قبل از میلاد توسط انسان ها سکونت داشته و یکی از معدود شهرهایی است که در عصر برنز تاسیس شده است.

زندگی شبانه در ازمیر

ازمیر در نزدیکی خلیج واقع شده است و مشهور است که پر از مهمانی ها و همچنین جشن هایی است که در تمام طول شب برگزار میشود. یکی از مکان های رایج که مورد استقبال بسیاری قرار میگیرد، میخانه و کافه کردور است. فضای داخلی مهمانی ها و همچنین صداها فوق العاده است. شما همچنین کافه های دیگری را خواهید یافت که این محیط نفیس و شاد را ارائه میدهند.

خرید در ازمیر

در ازمیر آثار هنری و صنایع دستی زیادی فروخته نمیشود و معمولا افرادی را میبینید که در دو مرکز خرید معروف واقع در شهر، یکی فروم و دیگری اسکله کوناک، خرید میکنند. اگر به دنبال سوغاتی هستید، مرکز Kemaretti در این دو منطقه و اطراف آن بسیار معروف است.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به ازمیر بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای ازمیر باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این شهر قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به ازمیر قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود