انگلستان، ادغام سلطنت و فرهنگ

یکی از محبوب ترین کشورهای جهان، انگلستان در اروپا واقع شده است. همچنینن به دلیل زیبایی و عظمتش مقصد رویایی بسیاری از مردم است. با داشتن تاریخ بزرگی که در پس آن است، میراث و فرهنگ غنی دارد. حومه انگلیسی یکی از آرام ترین مکان های این کشور است. معروف ترین مکان های تاریخی شامل قلعه های قدیمی در حومه شهر، مکان های رومی و کاخ های سلطنتی است. هر شهر در این کشورجذابیت های خاص خود را دارد. با ساوش مگ همراه شوید تا به مطالعه این شهر بپردازیم.

در انگلستان چه باید کرد؟

1. در اطراف لندن قدم بزنید: بدون دیدن پایتخت، خانه بیگ بن، کاخ باکینگهام و پل برج نمیتوان بریتانیا را ترک کرد.

2. ادینبورگ را کاوش کنید: شما نمیتوانید قلعه ادینبورگ را که جواهرات تاج اسکاتلند را در خود جای داده است، یا صندلی آرتور را برای یک منظره پانورامای فوق العاده از شهر را از دست بدهید.

3. در استون هنج به زمان برگردید: درباره مردم عصر نوسنگی بیاموزید و از شگفتی استون هنج جا نمانید؛ یک مکان باستانی که در آن هر سنگ یک قطعه از تاریخ را بیان میکند.

4. در شهر بث(حمام) غوطه ور شوید: شهر بث به خاطر حمام های رومی، صومعه قرون وسطایی و پل زیبای پولتنی شهرت دارد.

5. در دریاچه نس به دنبال هیولا بگردید: درحالی که دریاچه اسکاتلند عمدتا به خاطر هیولای افسانه ای دریاچه نس شناخته میشود، میتوانید با پیاده روی در امتداد مسیر جنوبی دریاچه نس، یک سفر پیاده گردی در آن انجام دهید.

مکان های توریستی برتر انگستان

1. لندن

لندن که بر روی رودخانه تیمز قرار دارد، پایتخت انگلستان و همچنین پرجمعیت ترین شهر بریتانیا است. این شهر محل تلاقی قدیم و جدی است و یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در کل جهان است.

2. بث

شهر گرنباهای بث، خانه برخی از بزرگترین معماری های گرجی در بریتانیاست. بث که در دره رودخانه آون قرار دارد، شهر بسیار زیبایی است که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و به خاطر چشمه های آب گرم و حمام های رومی آن خاص است.

3. لیورپول

لیورپول که به خاطر فرهنگ شگفت انگیزش، تیم های فوتبال برنده و زندگی شبانه پرهیاهو مشهور است، یکی از شهرهای بزرگ بریتانیاست که در مرسی ساید در انگلستان واقع شده است و در مرزهای لنکاوی قرار دارد.

4. منچستر

منچستر شهری در شمال غربی انگلستان است که در قلب منچستر بزرگ قرار دارد. این شهر به دلیل تاثیرش بر سناریوی تاریخی صنعت و موسیقی و همچنین به خاطر باشگاه های فوتبالش مشهور است. اینجا شهری پرجنب و جوش است که در تمام طول سال گردشگران زیادی از آن بازدید میکنند.

5. یورک

شهر باستانی کلیسای جامع در یورکشایر انگلستان واقع شده است. این دومین شهر پربازدید انگلستان پس از لندن است و برخی از بهترین بناهای تاریخی و معماری حفظ شده در اروپا را دارد. یورک اعلب به عنوان شهر جشنواره ها شناخته میشود.

6. بلکپول

بعد از لندن، بلکپول را میتوان به عنوان محبوب ترین مقصد گردشگری در کل کشور در نظر گرفت. این یک استراحتگاه ساحلی محبوب است که جذابیت خاص خود را دارد. سالانه میلیون ها نفر از این شهر دیدن میکنند و این باعث میشود که آن را در رتبه اول استراحتگاه تعطیلات قرار دهد.

7. نیوکاسل

شهر تاریخی نیوکاسل در امتداد رودخانه تاین، یکی از شهرهای بزرگ شمال شرقی انگلستان است. این شهر که قبلا به عنوان نورثامبرلند شناخته میشد، شهری شگفت انگیز برای تجربه فرهنگ سنتی انگلیسی است که در کنار مکانهای تاریخی در اطراف شهر قرار دارد و همچنین مرکز هنر و علوم در منطقه است.

8. بیرمنگام

بیرمنگام دومین شهر بزرگ بریتانیا پس از پایتخت لندن است. این شهر که محل اصلی انقلاب صنعتی است، همچنان یکی از عوامل کلیدی در رفاه و اقتصاد بریتانیاست. این شهر با معماری قرون وسطایی یک شهر نمونه از فرهنگ انگلیسی است.

بهترین زمان بازدید از انگلستان

بهترین زمان برای سفر به انگلستان در ماه های تابستان – ژوئن تا آگوست است. جولای و اگوست در میان این ماه ها، فصل اوج سفر به انگلیس محسوب میشود.

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان ارائه دهنده بهترین نرخ تورهای انگلیس در این زمان است.

چه چیزی در مورد انگلیس عالی است؟

میراث، فرهنگ غنی، مردم خوب، غذای شگفت انگیز، سیستم حمل و نقل مناسب.

چه چیزی خیلی عالی نیست؟

گرانی بیش از حد، بارندگی در هر ساعت.

انگلستان برای چه کسی است؟

زوج ها، عاشقان میراث، خانواده ها، عاشقان ماجراجویی، عاشقان ورزش.

چه چیزی در مورد فرهنگ انگلستان منحصر به فرد است؟

انگلیسی ها مردمی بسیار با فرهنگ هستند و به سنت های منسجم خود پایبند هستند. دین رسمی مسیحیت تحت کلیسای انگلیکن یا کلیسای انگلستان است. انگلیسی زبان رسمی است که همه در کشور از آن استفاده میکنند.

ویزای انگلستان

افراد از همه کشورها به غیر از کشورهای تحت اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا برای ورود به کشور نیاز به ویزا دارند. ویزاها دسته بندی های مختلفی دارند؛ اما اگر فردی به صورت تور میرود، بهتر است برای ویزای استاندارد ویزیتور اقدام کند.

آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان شما را در این مورد بهتر راهنمایی خواهد کرد.

واحد پول انگلیس چیست؟

واحد پول اصلی انگلستان پوند استرلینگ است و یورو در این کشور اصلا پذیرفته نمیشود. هنگام سفر از اروپای قاره ای باید یورو خود را به پوند استرلینگ تغییر دهید. اسکناس های بانک انگلستان در سراسر بریتانیا پذیرفته میشوند اما ممکن است در استفاده از اسکناس های ایرلند شمالی و اسکاتلند در این کشور مشکل وجود داشته باشد.

مبادله پول در انگلستان

مبادله ارز در انگلستان به خصوص در شهرها و شهرستان های اصلی مشکلی ندارد. صرافی های مختلف در شهرهایی مانند لندن یافت میشود و عموما در داخل بانک ها، دفاتر پست یا آژآنس های مسافرتی قرار دارند. همچنین میتوانید ارزهای خود را در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار برجسته مبادله کنید.

زندگی شبانه در انگلستان

انگلستان یکی از پراتفاق ترین تفریخات شبانه در سراسر جهان است. از میخانه های سنتی گرفته تا کلوپ های شبانه، همه چیز برای ارائه دارد. شهرهایی با بهترین زندگی شبانه عبارتند از: لندن، برایتون، منچستر، لیدز، لیورپول و بریستول. انگلیسی ها به خاطر میخانه هایشان با آبجو ارزان مشهور هستند.

خرید در انگلستان

اکثر شهرها و شهرک های انگلستان در طول روزهای هفته بازارهایی دارند که همه چیز میفروشند؛ از غذاهای تازه گرفته تا جدیدترین اقلام مد. یکشنبه بازارها و بازارچه های صنایع دستی نیز وجود دارد که اقلام سنتی را میفروشند. لندن را میتوان به عنوان یه پایتخت خرید پیشرو در اروپا در نظر گرفت؛ زیرا هرآنچه را که میخواهید برای شما به نمایش میگذارد.

جشنواره های انگلستان

انگلستان که یک کشور مسیحی است، کریسمس را باشکوه جشن میگیرد. تمام ماه دسامبر پر از چراغ ها و تزئینات در سراسر شهرهاست. جشنواره های مهم دیگری که ارزش بازدید دارند عبارتند از: جشنواره گلستونبری در جنوب غربی انگلستان، کارناوال ناتینگ هیل، رولینگ پنیر در گلوسسترشر و نمایشگاه گل چلسی. علاقه مندان به ورزش نیز میتوانند در طول جام های معروف فوتبال از این مکان دیدن کنند.

بهداشت در انگلستان

انگلستان در کل کشوری بسیار تمیز با بهداشت مناسب است. آب لوله کشی منازل، رستوران ها و بارها برای نوشیدنی های بی خطر هستند. همچنین دارای سیستم مراقبت بهداشتی گسترده ای است و در مواقع فوریت های پزشکی میتوانید با شماره 999 تماس بگیرید. بیمارستان ها و کلینیک ها در تمام روزهای هفته باز هستند. برای بیماری های جزئی، داروسازانی وجود دارند که میتوانند شما را با داروها راهنمایی کنند.

غذای انگلستان

غذاهای انگلیسی و غذاهای مخصوص آن در سرتاسر جهان معروف هستند که محبوب ترین آنها بیف ولینگتون، استیک و کیدنی پای و البته ساندویچ است. اگرچه غذاهای انگلیسی تحت تاثیر کشورهای دیگری مانند هند و ایتالیا قرار گرفته است؛ اما هنوز هم غذاهای معتبری مانند فیش اند چیپس، کباب شامی، پودینگ یورکشایر، خمیر کورنیش، لنکاوی هات پات و ناهار پلومن در آن وجود دارد. صبحانه کامل انگلیسی شامل تخم مرغ سرخ شده، بیکن سرخ شده، سوسیس سرخ شده، پودینگ سیاه سرخ شده، نان سرخ شده، قارچ، لوبیا پخته شده در گوجه فرنگی، تخم مرغ درشت و نان تست و کره همراه با چای یا قهوه را نباید از دست داد.

آداب و رسوم انگلستان

آداب متداول شامل دست دادن به عنوان احوال پرسی است. انگلیسی ها در رویکرد خود کمی رسمی هستند. لباس پوشیدن در انگلستان خیلی سختگیرانه نیست؛ زیرا افراد میتوانند هرچیزی را که میخواهند بپوشند. انعام دادن در بریتانیا مانند سایر کشورها رایج نیست؛ اما اگر کسی بخواهد بعد از غذا در رستوران ها یا به رانندگان تاکسی انعام بدهد، اشکالی ندارد. گردشگران میتوانند بنا به میل خود یک یا دو پوند بگذراند.

با تمام گفته ها و ناگفته ها…

در این صفحه از ساوش مگ هرآنچه که باید پیش از سفر به انگلستان بدانید را ورق زدیم، در کوچه، خیابان هایش قدم زدیم و در فرهنگ و تمدن آن غرق شدیم. آژانس مسافرتی هوایی و جهانگردی مهروماه آسمان مفتخر است تا پذیرای همیشگی شما در اجرای تورهای انگلستان باشد و تجربه سفری متفاوت و آسان را هدیه کند.

درضمن میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 03132110 تماس بگیرید تا کارشناسان تورهای خارجی ما راهنمای سفری ایده آل برای شما باشند.

تصاویر و واژه ها برای توصیف این کشور قاصرند. دیدگاه شما از تجربیات سفر به انگلستان قطعا ارزشمندتر و جذاب تر است. مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود