بایدها و نبایدهای هند – ( پیش از سفر بدانید )

هند، کشور رنگ ها و تفاوت ها، آرزوی هر گردشگری در دنیاست اما خوب است قبل از سفر به آن، بایدها و نبایدهای هند را بشناسیم.

1. مراقب غذاهای تند و آتشین هند باشید!

در اولین نکته از بایدها و نبایدهای هند، به سراغ دستور غذایی این کشور می رویم. ذائقه ی مردم هند با ما کمی متفاوت است. آنها به فلفل علاقه ی خاصی دارند و اکثر غذاهایشان تند است. در برخی از ادیان هند خوردن گوشت توصیه نمی شود بنابراین مردم هند بیشتر غذاهای گیاهی طبخ می کنند.

غذاهای هندی

2. اعتقادات هندی ها را مسخره نکنید!

این مورد فقط مختص به هندوستان نیست و در همه جای جهان باید رعایت شود ولی مردم هند روی فرهنگ و اعتقاداتشان تعصب خاصی دارند پس یادتان باشد هر چقدر هم مراسم عجیب و غریب در هند دیدید، آنها را نقد نکنید.

3. داخل معابد یا خانه با کفش وارد نشوید!

یکی از وجوه اشتراک ما ایرانیان و هندیان این مورد است. اگر قصد وارد شدن به معابد یا خانه ی آنها را دارید، باید کفش خود را در بیاورید.

4. با انگشت اشاره کردن ممنوع!

یکی از قوانین عجیب هند این است که نباید با انگشت به چیزی یا کسی اشاره کنید. اگر قصد جلب توجه دارید باید یا با تمام دست یا با انگشت شست این کار را انجام دهید.

5. لباس های نامتعارف نپوشید!

در شهرهای بزرگ مثل بمبئی و دهلی آزادید هر چه دوست دارید بپوشید ولی در روستاهای کوچک و داخل معابد هند باید لباس پوشیده بر تن کنید.

6. در معاشرت با دیگران دقت کنید!

در فرهنگ هند، معمولا زنان با مردان دست نمی دهند و این را یک حرکت غربی می دانند. دادن یک ( ناماسته ) با هر دو کف دست در کنار هم می تواند جایگزین خوبی برای سلام و احوال پرسی باشد.

ناماسته هندی

7. آخر شب در خیابان پرسه نزنید!

حتی بهترین و معروف ترین شهرهای هند هم، در آخر شب امنیت کافی را ندارند پس توصیه می شود از رفت و آمد در ساعات پایانی شب بپرهیزید.

8. افراد فقیر و تنگدست را مسخره نکنید!

در هند کسانی وجود دارند که بسیار فقیر و بی خانمان هستند. کنار خیابان به دنیا می آیند و کنار خیابان هم می میرند. یادتان باشد هرگز این افراد را مسخره نکنید چرا که اگر از شما به خاطر توهین شکایت کنند، عواقب خوبی در پی نخواهید داشت.

بایدها و نبایدهای هند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود