قطار روی ماه ساخته میشود؟

ساخت قطار روی ماه به نظر دور از ذهن است؟ به نظر می رسد ناسا اینطور فکر نمی کند. زیرا این سازمان هوانوردی به تازگی بودجه بیشتری را برای مطالعه ای در مورد این مفهوم روشن کرده است. با ساوش مگ همراه باشید تا به مطالعه این خبر بپردازیم.

این پروژه با نام “جلوگیری انعطاف پذیر در مسیر” (FLOAT)، به فاز دوم برنامه مفاهیم پیشرفته نوآورانه ناسا (NIAC) منتقل شده است. که هدف آن توسعه پروژه های “علمی تخیلی” برای اکتشافات فضایی آینده است.

به گفته ناسا، پروژه “FLOAT” و ساخت قطار روی ماه می‌تواند منجر به انتقال مواد در سطح ماه از دهه 2030 شود.

اولین سیستم راه آهن قمری

رهبر پروژه، مهندس رباتیک در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا، اتان شالر، در یک پست وبلاگی ناسا نوشت: “ما می خواهیم اولین سیستم راه آهن قمری را بسازیم. که حمل و نقل محموله قابل اعتماد، مستقل و کارآمد را در ماه فراهم می کند.” “یک سیستم حمل و نقل رباتیک بادوام و با عمر طولانی برای عملیات روزانه یک پایگاه پایدار قمری در دهه 2030 حیاتی خواهد بود.”

بر اساس طراحی اولیه ناسا، “FLOAT” از ربات های مغناطیسی تشکیل شده است. که روی یک مسیر فیلم سه لایه شناور می شوند تا سایش ناشی از گرد و غبار روی سطح ماه را کاهش دهند. گاری‌ها روی این ربات‌ها سوار می‌شوند و تقریباً با سرعت 1 مایل در ساعت (1.61 کیلومتر در ساعت) حرکت می‌کنند. آنها می توانند تقریباً 100 تن (90 تن متریک تن) مواد را در روز به و از پایگاه ماه آینده ناسا منتقل کنند.

ناسا قصد دارد تا اوایل سال 2026 فضانوردان را به عنوان بخشی از ماموریت آرتمیس ناسا به ماه بفرستد. و قصد دارد در نهایت یک پایگاه دائمی در ماه برای کمک به اکتشافات فضایی آینده ایجاد کند.

دیگر طرح‌های «علمی تخیلی» NIAC که به مرحله توسعه بعدی پیش رفته‌اند، شامل تلسکوپ‌های مبتنی بر سیال و موشکی است که توسط پلاسما پیش می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود