بایدها و نبایدهای قشم – ( پیش از سفر بدانید )

جزیره ی قشم بزرگترین جزیره ی ایران و یکی از پر بازدیدترین مقاصد گردشگری است. با ساوش مگ همراه باشید با بایدها و نبایدهای قشم.

1. لباس مناسب بپوشید!

در سفر به جزیره ی قشم به دلیل گرمای بیش از حد باید لباس های خنک و تابستانی همراه خود ببرید هر چند سفرتان در فصل زمستان باشد.

قشم آب و هوای گرمی دارد.

2. زمستان به قشم بروید!

گفتیم که آب و هوای قشم بسیار گرم است آن هم در تمام فصول سال اما اگر قصد سفر به این جزیره را دارید بهترین فصل زمستان است که هوا تا حدودی بهتر است.

3. غذاهای اصیل و دریایی قشم را امتحان کنید!

غذاهای دریایی اصیل‌ترین غذاها در جزیره قشم هستند. قلیه ماهی، میگو، کوسه ماهی، خرچنگ و … از غذاهای مخصوص این جزیره هستند.

خرچنگ غذای محلی قشم

4. خرید از درگهان!

در بیست کیلومتری قشم شهری به نام درگهان وجود دارد که معروف است به بازارهای محلی و اجناس ارزان. اگرچه خود قشم نیز بازارهای زیادی دارد ولی توصیه می شود اگر قصد خرید دارید حتما به درگهان هم سر بزنید.

درگهان

5. جاذبه های زیبا و کم نظیر قشم!

قشم اماکن تفریحی و طبیعی زیادی دارد که در سفرتان به هیچ وجه نباید از دست بدهید از جمله جنگل حرا، قلعه ی پرتغالی ها، دره ی ستارگان، تنگه چاهکوه، جزایر هرمز، ناز، هنگام و…

جاذبه های قشم

6. تفریحات آبی و غیر آبی!

قشم هم مانند کیش دارای تفریحات آبی زیادی است مثل غواصی، پاراسل، شاتل، بنانا سواری و… . البته قشم تفریحات غیر آبی هم که دارد که می توان به سافاری اشاره کرد.

پاراسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ESC را فشار دهید تا بسته شود